REKLAMADPK
wydrukuj podstronę do DRUKUJ28 listopada 2018, 14:24 komentarzy 3

(Fot. Info Iława/archiwum.)

Wracamy do tematu dzikiego wysypiska śmieci, jakie jeszcze niedawno straszyło na parkingu przy trasie z Iławy w kierunku Susza, tuż pod miastem. Zarządca tego terenu, Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie, w związku z notorycznym podrzucaniem tam śmieci, rozważa instalację monitoringu. Ponadto zewnętrzna firma sprawdza odpady w poszukiwaniu wskazówek dotyczących tożsamości sprawcy.

Parking przy drodze wojewódzkiej nr 521 Kwidzyn-Iława, gdzie ostatnio nielegalnie porzucono sporą ilość różnych odpadów, jest w zarządzie ZDW w Olsztynie. Jak nas informuje ta jednostka, teren został uprzątnięty 14 listopada, dzień po tym, jak dotarło zgłoszenie z Obwodu Drogowego Iława w tej sprawie.

Po tym przykrym incydencie w Zarządzie Dróg Wojewódzkich w Olsztynie zapytaliśmy o koszt likwidacji dzikiego wysypiska.

- Zgodnie z umową nr [...] z dnia 05.04.2018r., w ramach której firma zewnętrzna utrzymuje czystość dwóch MOP-ów (w Iławie i Smolnikach) oraz parkingu w Białych Błotach, rozliczenie jest ryczałtowe za każdy miesiąc i wynosi 4 860 złotych brutto - poinformował nas w odpowiedzi Zastępca Dyrektora ds. Zarządzania Siecią Tomasz Raczkowski. - Jeżeli ktoś nielegalnie podrzuca śmieci, skutkuje to zwiększoną częstotliwością wywozu i sprzątania przez firmę zewnętrzną.

Wskazany parking aktualnie nie jest monitorowany, ale w przyszłości może się to zmienić. 

- Wobec notorycznego podrzucania śmieci jest rozważana możliwość instalacji monitoringu - mówi Tomasz Raczkowski.

Ponadto ZDW widzi szansę na znalezienie sprawcy w kontroli porzuconych odpadów. 

- Śmieci są przeglądane przez firmę zewnętrzną, jeśli znalezione zostaną wśród nich jakieś dokumenty, to sprawa zostanie zgłoszona na policję - zapowiada przedstawiciel zarządu dróg.

Pytamy też o to, czy na terenie zarządzanym przez ZDW w Olsztynie takie dzikie wysypiska są dużym problemem. Okazuje się, że niestety- tak.

- W Rejonie Dróg Wojewódzkich w Nidzicy częstym zjawiskiem jest zaśmiecanie parkingów przydrożnych oraz pasów drogowych szczególnie po okresie weekendu, oprócz śmieci podrzucane są również meble, opony, gruz i inne odpady budowlane. Skrajnym takim przykładem było wyrzucenie dużej ilości śmieci na parkingu koło miejscowości Brzeźno Mazurskie w lipcu 2017 roku - mówi Tomasz Raczkowski. - Występujące zanieczyszczenia usuwane są na bieżąco w ramach zawartych umów z firmami zewnętrznymi oraz siłami własnymi.

abs2

3Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Eb 3 7 miesięcy temuocena: 100% 

  Śmietnik który ratuje pobliski las, kamera na śmietnik to wszystko zepsuje.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Gdzie 2 7 miesięcy temuocena: 100% 

  Przepis jest prosty wystarczy co jakis czas stawiac kontenery zbiorcze do roznych miejscowosci to mozna by wtedy na legalu simieci duzych sie pozbywac a tak ludzie kombinuja bo niemaja gdzie a do lasu przeciez nie wyzucą..... chyba ze tylko u nas nie stawiaja tych konteneruw

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ormowiec 1 7 miesięcy temuocena: 50% 

  Tu trza ostro za pysk chwycić inczej nie dacie rady włodarze. ale wam w głowie kolejna elekcja zatem boicie się o wyborców.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.5254 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)