REKLAMAimage2
wydrukuj podstronę do DRUKUJ1 grudnia 2018, 15:49 komentarzy 15

(Fot. Info Iława.)

Chcą jak najwięcej dobrego z siebie dać Iławie, ale też liczą na to, że nowa władza w mieście nie zapomni o artystach i będzie ich wspierać. Za nami wernisaż wspólnej wystawy lokalnych twórców zrzeszonych w stowarzyszeniu Ist-Art, podczas którego rozmawiano o relacjach i współpracy na linii artyści-samorządowcy.

- Stowarzyszenie Twórców Kultury Regionu Iławskiego Ist-Art jest najstarszym obecnie działającym stowarzyszeniem w Iławie, zostało założone w 2000 roku - mówił, otwierając wystawę Marek Kałuża, prezes Ist-Art.

h

Na sobotni wernisaż do mieszczącej się w amfiteatrze galerii zaproszono m.in. nowego burmistrza i radnych. Dawid Kopaczewski przyjął zaproszenie, podobnie jak radni Stefan Hatała, Michał Młotek i Dariusz Rozborski.

Marek Kałuża nie ukrywał, że w nowej kadencji lokalni artyści chcieli przedstawić się samorządowcom.

- Jesteśmy do Waszej dyspozycji, chcemy służyć Wam pomocą - zapewnił ich prezes Ist-Art - ale chcielibyśmy, by również władze miasta, radni zauważali nasze potrzeby. Nie mamy księgowych, dużych zasobów, czasem potrzebujemy pomocy. Nasze stowarzyszenie ma już 18 lat, jest pełnoletnie. W tym czasie ewoluowało, miało swoje wzloty, ale i upadki.

W odpowiedzi na to wystąpienie burmistrz Dawid Kopaczewski zadeklarował otwartość na potrzeby lokalnych twórców i chęć współpracy z nimi. Przekazał też na ręce Marka Kałuży list gratulacyjny oraz upominek.

Później goście oglądali wystawione w galerii prace twórców stowarzyszenia, których jest obecnie 17. To dzieła z różnych dziedzin sztuki, od rzeźb, przez obrazy po witraże, metaloplastykę i biżuterię. Był też akcent muzyczny: zaśpiewał i na gitarze zagrał Janusz Król.

Wernisaż wspólnej wystawy lokalnych twórców, zrzeszonych w Stowarzyszeniu Twórców Kultury Regionu Iławskiego Ist-Art.
Zdjęcia, wideo: Info Iława.

Na wernisażu w galerii Ist-Art

Ilość zdjęć 31

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMAabs2
REKLAMAKancelaria
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAkoncert
REKLAMAMartex
REKLAMAIowa
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 1.1319 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)