REKLAMAx-moto
REKLAMADPK
Piwnica dawnego browaru to dwa przestronne pomieszczenia i korytarz. Trwa ich adaptacja na izbę pamięci historii regionu...

Piwnica dawnego browaru to dwa przestronne pomieszczenia i korytarz. Trwa ich adaptacja na izbę pamięci historii regionu...

Biskupieckie Stowarzyszenie Detektorystyczne Gryf- to nazwa nowej organizacji, powołanej do życia przez lokalnych eksploratorów, pasjonatów poszukiwań skarbów historii z detektorem metalu w ręku. Za główny cel postawili sobie stworzenie i prowadzenie izby pamięci historii Biskupca w powiecie nowomiejskim.

Stowarzyszenie jest nowe, ale jego członkowie to zapaleni detektoryści z wieloletnim doświadczeniem.

Prezesem Gryfa, powołanego do życia 17 listopada tego roku, jest Przemysław Witkowski, wiceprezesem Leszek Radomski, skarbniczką Ewa Adamczak. 

- Nasza inicjatywa powołania do życia Biskupieckiego Stowarzyszenia Detektorystycznego Gryf oraz stworzenia w Biskupcu izby pamięci lokalnej historii spotkała się z dużą życzliwością ze strony wójta Arkadiusza Dobka. Zgodził się on udostępnić pomieszczenia pod przyszłą izbę - mówi Przemysław Witkowski. 

Te pomieszczenia to dwie piwnice po dawnym browarze w Biskupcu. Aktualnie trwa tutaj remont i prace adaptacyjne. Mają przekształcić pomieszczenia w miejsce spotkań pasjonatów lokalnej historii, gdzie będzie można obejrzeć zbiór pamiątek związanych z regionem.

- Bardzo liczymy na współpracę zarówno ze strony prywatnych mieszkańców, jak i szkół oraz wszelkich innych instytucji - nie ukrywa prezes Gryfa. - To właśnie m.in. dzięki takiej współpracy chcielibyśmy pozyskiwać regionalne pamiątki do ekspozycji. Jeśli ktoś posiada takie przedmioty, już dzisiaj zachęcamy, by tchnąć w nie nowe życie, dzieląc się nimi z innymi.

Więcej o biskupieckiej izbie pamięci na infoilawa.pl wkrótce- po zakończeniu trwającego remontu. Czytelnikom portalu www.infoilawa.pl pokażemy efekty tych prac. 

Na zdjęciu przy mikrofonie Przemysław Witkowski, prezes Biskupieckiego Stowarzyszenia Detektorystycznego Gryf.
Fot. Urząd Gminy w Biskupcu.

REKLAMAMozart2

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMACEZ
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMASkład opału
REKLAMALADY D
REKLAMAsadek2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.5138 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)