REKLAMADPK
wydrukuj podstronę do DRUKUJ12 grudnia 2018, 10:31 komentarzy 2

(Fot. materiały prasowe.)

W drugiej połowie stycznia i na początku lutego nowego roku we wszystkich sołectwach Gminy Iława mieszkańcy spotkają się na zebraniach wyborczych. 

Wyłonią wtedy sołtysów i członków rad sołeckich na nową kadencję. Zebrania zwołał Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński zarządzeniem z dnia 23 listopada.

- Zebraniom będzie przewodniczył Wójt Gminy Iława lub wyznaczony przez niego pracownik Urzędu Gminy w Iławie - czytamy w tym dokumencie. - Dla dokonania ważnego wyboru sołtysa wymagana jest obecność na zebraniu wyborczym co najmniej 15% uprawnionych mieszkańców sołectwa (ujętych w stałym rejestrze wyborców). O ile w wyznaczonym I terminie nie będzie wymaganej liczby osób uprawnionych, wybory przeprowadza się w II terminie, tego samego dnia, po upływie 30 minut od I terminu.

Jest już znany szczegółowy harmonogram takich wyborczych spotkań w każdym z sołectw Gminy Iława. Publikujemy go poniżej. Kolejno podane są: numer porządkowy, nazwa sołectwa, data, godzina i miejsce spotkania. 

REKLAMAMozart2

2Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAZajazd3
REKLAMAsadek2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.513 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)