REKLAMAKlonowski
wydrukuj podstronę do DRUKUJ14 grudnia 2018, 12:06 komentarzy 4
Ekomarina na ulicy Kajki w Iławie- miejskie centrum żeglarstwa.

Ekomarina na ulicy Kajki w Iławie- miejskie centrum żeglarstwa. (Fot. UM w Iławie.)

Pora zainwestować w wyposażenie iławskiej ekomariny- ocenił Urząd Miasta w Iławie. Obiekt, znajdujący się na ulicy Kajki w sąsiedztwie "dzikiej" plaży, pełniący funkcję miejskiego centrum dla żeglarzy i żeglarstwa, wkrótce wzbogaci się przede wszystkim o nowe łodzie szkoleniowe. Nowe wyposażenie IT i meble zyska ponadto biuro i sala szkoleniowa ekomariny. Stosowny przetarg, dotyczący tych zakupów, ratusz ogłosił pod koniec ubiegłego tygodnia, a wszystko w ramach projektu, na który urząd pozyskał unijne dofinansowanie w czerwcu tego roku.

Tuż przed tegorocznymi wakacjami iławski urząd informował:

Miejskim projektem, który znalazł się na szczęśliwej liście [dofinansowanych ze środków Unii Europejskiej projektów - przyp. red.] jest zadanie o nazwie „Rozwój zaplecza pozaszkolnych form szkoleń żeglarskich w oparciu o ekomarinę w Iławie”.

Przedmiotem projektu jest rozbudowa przystani jachtowej, ekomariny w Iławie, na potrzeby pozaszkolnych form szkoleń żeglarskich zarówno dzieci i młodzieży, jak i seniorów. W ramach tej inwestycji wycięte zostanie trzcinowisko, dzięki czemu brzeg przy obiekcie znacznie się poszerzy. Zaplanowana jest również przebudowa pomostu do cumowania nr 1, zostanie on rozbudowany o 8 stanowisk i wyposażony w dystrybutory wody i energii elektrycznej. Powstaną także dwa nowe pomosty do cumowania. Pierwszy z nich to pomost z ilością 22 stanowisk oraz sześcioma dystrybutorami, a drugi- pomost dla małych jednostek, umożliwiający wodowanie i ręczne wyciąganie małych łodzi, np. klasy Optymist. Będzie to około 40 metrów linii cumowniczej, ulokowanej na specyficznej wysokości wolnej burty około 20 cm. 

Projekt przewiduje także przebudowę i wyposażenie pomieszczeń na parterze w budynku B na magazyn sprzętu żeglarskiego z warsztatem szkutniczym, a także wyposażenie biura i sali szkoleniowej oraz zakup sprzętu do szkolenia żeglarskiego. Marina zostanie zmodernizowana na potrzeby zajęć prowadzonych z dziećmi, młodzieżą i seniorami.

Wnioskowane dofinansowanie to ponad 2 mln 105 tys. zł.

W fazę realizacji wchodzi właśnie część omówionego powyżej przedsięwzięcia- ta dotycząca uzupełnienia wyposażenia ekomariny.

Na zamówienie składa się osiem części. Chodzi o dostawę następującego sprzętu i wyposażenia:
1- łodzie typu Laser (3 sztuki),
2- jacht klasy Omega (2),
3- łodzie Optymist (10),
4- łódź asekuracyjna- ponton (1),
5- jacht szkoleniowy typu Antila 22 (1),
6- przyczepy transportowe (2),
7- sprzęt IT do biura i sali szkoleniowej: laptop (2 sztuki), telewizor (1), tablica interaktywna (1), rzutnik multimedialny (1), flipchart (1), ekran rozwijany elektrycznie (1), zestaw pierwszej pomocy dla ratownictwa wodnego z wyposażeniem (1 komplet), 
8- meble do biura i sali szkoleniowej: szafka aktowa (2 sztuki), regał (2), stół (15), półka (2), biurko (1), krzesła (30).

Oferty od firm zainteresowanych udziałem w przetargu przyjmowane są do 28 grudnia tego roku. Po tej dacie dowiemy się, kto zrealizuje miejskie zamówienie i jaka będzie jego wartość.

Termin wykonania zamówienia dla większości z jego części urząd określił na 30 czerwca 2019 roku. Tylko w przypadku części nr 5 termin jest dłuższy- do końca września przyszłego roku.

REKLAMAfood

4Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~ja 4 6 miesięcy temuocena: 100% 

  Zdjęcia przedstawiają budowę bazy wioślarskiej, a nie ekomariny.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wyborca 3 6 miesięcy temuocena: 57% 

  Kolejny prezent od Żylińskiego. Nie zapomnimy, dziękujemy!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~M 2 6 miesięcy temuocena: 33% 

  Zbudował?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~M 1 6 miesięcy temuocena: 25% 

  Ze swoich pieniędzy to ?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAZajazd3
REKLAMASkład opału
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.6031 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)