REKLAMABiuro
Media
wydrukuj podstronę do DRUKUJ14 grudnia 2018, 13:07 komentarzy 9

(Fot. UM w Iławie.)

Każdego roku w Iławie przybywa coraz więcej przestrzeni do spędzania czasu wolnego. Do lodowiska i skateparku dołączyły lasek miejski przy ul. Sienkiewicza i Wyspa Młyńska. Wszystkie te miejsca są bogate w różnorodne sprzęty do rekreacji i relaksu na świeżym powietrzu i... niestety są dewastowane. 

Podobnie ma się sprawa z różnymi elementami małej architektury, w różnych częściach miasta. Tylko w 2018 roku koszt naprawy potłuczonych szyb w wiatach przystankowych to ponad 12 000 zł.

- Same pieniądze i czas zmarnowany na procedurę związaną ze zgłoszeniem zdarzenia i odzyskaniem ich z ubezpieczalni to nie wszystko – dopowiada Grzegorz Frąckowiak, pracownik urzędu. – Chodzi nam przede wszystkim o bezpieczeństwo. Poza tym wiaty mają chronić przed wiatrem i deszczem, a cała wymiana szyby trwa i niestety brzydko to wygląda – dodaje.

Do tego dochodzi dewastacja lub niewłaściwe użytkowanie ławeczek, placów zabaw, siłowni, pomostów, wyrywanie kwiatów lub niszczenie rabatek. Wszystkie te niechlubne zachowania stały się podstawą do opracowania kampanii, którą niebawem rozpocznie Wydział Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta w Iławie.

- Pokochajmy, szanujmy i dbajmy o naszą Iławę. To główny motyw akcji, którą przygotowujemy - opowiada Beata Furmanek, kierownik wydziału. - Chcemy przede wszystkim zwrócić uwagę na to, że coraz więcej naszych miejskich sprzętów jest niszczonych. Na początek przygotowaliśmy zwiastun w postaci grafiki, która niebawem pojawi się w różnych częściach Iławy. Liczymy, że w ten sposób sprowokujemy ludzi do reagowania, gdy będą świadkami aktów wandalizmu. W końcu to nasze wspólne mienie miejskie - puentuje.

Już niebawem na miejskich portalach społecznościowych i stronie urzędu miasta pojawi się więcej informacji o akcji, ale pracownicy ratusza zachęcają już teraz do zgłaszania także swoich pomysłów i podpowiedzi. 

- W ten sposób możemy dotrzeć do większej ilości osób i być może stworzyć ciekawszy, bardziej społeczny projekt, w który zaangażują się mieszkańcy i stowarzyszenia – zachęca Beata Furmanek. 

Masz pomysł lub uwagi? Dołącz do akcji! Zadzwoń 89 649 01 38!

Publikacja Urzędu Miasta w Iławie.

"Szanuj Iławę!", reaguj, gdy widzisz akty wandalizmu- apeluje do wszystkich iławian urząd miasta.

Ilość zdjęć 7

abs2

9Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Kierowca 9 ponad rok temuocena: 100% 

  Gdyby policja wysłała więcej patroli samochodami cywilnymi to bardzo łatwo złapać oszołomów.Jeszcze jedno pytanie dlaczego niema patroli pieszych ubranych tez po cywilnemu.Przeciez radiowóz oznakowany widać z daleka i wtedy łobuzy stają się aniołkem.Ludzie nie chcą dzwonić bo musisz stanąć twarzą w twarz i pokazać który to zrobił,później jako świadek w sądzie występuje przeciwko huliganom.Coś z tym prawem nie tak. Pozdrawiam.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Hukiem 8 ponad rok temuocena: 86% 

  Gadajta ludzie z prokuratorem rozborskim od skarg i wniosków nienawiści!!! On się zajmie tymi sprawami. Rozpi....li wszystko i każdego. Taki gość

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~obserwator 7 ponad rok temuocena: 100% 

  A może na ulicy Wyszyńskiego tez przyozdobimy z kasy miasta ulicę na święta , bo tu nawet wiosna i latem to niem dekoracji kwiatowych , a tak jest ulica już częściej wykorzystywana komunikacyjnie, poza tym trzeba pomyśleć o postawieniu zakazu szybkiej jazdy , bo to co się dziej e na tej ulicy między światłami przy kauflandzie a skutkiem zamykania kolejowego szlabanu i wjazd samochodów z ulicy kopernika , to strach przejść przez jezdnie

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~irek 6 ponad rok temuocena: 100% 

  niska szkodliwosc czynu = brak kary. A jak brak kary to bedzie tak ciagle.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Nick 5 ponad rok temuocena: 78% 

  Brak wychowania robi swoje. Patologia bierze 500 i w pupie ma dzieciaki,które naoglądały się glupkowatych programów i filmikow.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~tubylec 4 ponad rok temuocena: 100% 

  500 jest zaledwie od kilku lat a tych dewastacji dokonuja kilkunastoletnie barany (nie) wychowane w bezstresowym wychowaniu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~UPA 3 ponad rok temuocena: 13% 

  Kto zbija zbija na oczach straży i nie bajajcie mi że straż z powrotem do Ratusza, Możę dlatego by przyjmowali zgłoszenia i dalej z nimi do Policji. Ten wasz pomysł to lipa, bo co on da ws porządku publicznego. Czy wy zdajecie sobie sprawę ile kośztuje na całe miasto, tzw nieustanny monitoryng. Miliony... Była straż i tak samo tłukli zas obecnie jest zdwojaona ilość dewastacji. A malowanie....? Za komuny był taki ktos, który pozawalał by na stacji PKP mozna było pić piwo, a dlatego że człowieka pierw należy wychować. Ten utopista już nie żyje.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Zorro 2 ponad rok temuocena: 100% 

  Gratulacje dla idiotów którzy to zrobili. Brawo. Teraz czekajcie na medale i puchary za te bohaterskie czyny. Jak macie za dużo siły to pompki albo jakieś inne przysiady można robić.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~a miały byc.... 1 ponad rok temuocena: 83% 

  Monitoring całodobowy oraz przywrócenie Straży Miejskiej też całodobowo i problemy się rozwiążą bo ta kasa która była wydana na Straż to teraz poszła na naprawy

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAZajazd3
REKLAMAwalentynki
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 1.1561 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)