REKLAMAimage2
wydrukuj podstronę do DRUKUJ19 grudnia 2018, 14:41 komentarzy 65

(Fot. UM w Iławie/archiwum.)

"Iława odleciała", albo "strzał w dziesiątkę", czy "impreza wysokich lotów"- to tylko przykłady entuzjastycznych opinii o Lotniczej Majówce, imprezie, która w 2017 roku prawdziwym przebojem wdarła się do kalendarza lokalnych imprez. Ale śmigające nad głowami iławian MiG-i i podniebne popisy całych grup akrobacyjnych muszą kosztować i kosztują. Słono, w tamtym roku ponad pół miliona złotych. Organizatorzy imprezy są w rozterce, jeśli chodzi o przyszłość wydarzenia.

Na początek można uspokoić fanów organizowanej w Iławie Lotniczej Majówki, a tych z pewnością nie brakuje. Trzecia edycja spektakularnego pikniku została już zapowiedziana i organizatorzy się z tego nie wycofują. Jak podaliśmy już na portalu, Lotnicza Majówka 2019 odbędzie się 11 maja. Ale co dalej? Przyszłość wydarzenia i jego format nie są pewne.

Chodzi o... pieniądze. O koszt organizacji imprezy dopytywał podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Iławie radny Dariusz Rozborski. Dowiedział się, że w 2018 roku na podniebne show z kasy Urzędu Miasta w Iławie i jednostek podległych poszło 540 tysięcy złotych. Jest w tym zawarty koszt koncertu- przypomnijmy, że na boisku na ulicy Sienkiewicza wystąpił wtedy zespół Enej. Jak wynika z naszych informacji, same wynagrodzenia pilotów i obsługi to koszt rzędu 220 tysięcy złotych. Słony jest też rachunek za paliwo oraz ochronę. Na 2019 rok tylko w budżecie Iławskiego Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji na Lotniczą Majówkę jest przeznaczona kwota około 350 tysięcy złotych. Informacji o koszcie imprezy nikt podczas sesji szerzej nie komentował, ale wywołało to pewną konsternację.

Trzeba przy tym zaznaczyć, że dwie dotychczasowe edycje Lotniczej Majówki to sukces miasta. Widowisko jest spektakularne i widzowie to doceniają, o czym świadczy frekwencja i zdecydowanie dominujące pozytywne komentarze. Ale nowy Burmistrz Iławy Dawid Kopaczewski nie ukrywa, że widzi w mieście wiele innych potrzeb. Wśród tych najpilniejszych wymienia remonty mieszkań komunalnych. Zwraca też uwagę na to, że imprezę może zakłócić pogoda, a wtedy naprawdę byłoby szkoda dużego wydatku z miejskiej kasy i równie dużego wysiłku organizacyjnego.

Wśród pomysłów na zmianę formatu Lotniczej Majówki, o których mówią jej organizatorzy, jest organizacja wydarzenia raz na dwa lata (teraz, od 2017, odbywa się każdego roku). Jest też rozważane ewentualne wprowadzenie biletów w przystępnej cenie, np. 10 zł. Mówi się ponadto o podjęciu współpracy z wyspecjalizowaną agencją eventową, która teoretycznie mogłaby pomóc w ograniczeniu kosztów przy zachowaniu atrakcyjności imprezy.

Jednak żadne decyzje o zmianach dotyczących Lotniczej Majówki jeszcze nie zapadły. 

A jak Wy widzicie przyszłość Lotniczej Majówki? Komentarze są do Waszej dyspozycji...

REKLAMAfood

62Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Grilowicz 62 5 miesięcy temuocena: 0% 

  Haha.. bilety na podniebne pokazy?!! to se Dawid wykombinował.. Proponuję także sprzedawać bilety za oglądanie przelotów gęsi na jesieni i bocianów na wiosnę... hahaa. Z pewnością wszyscy okoliczniki posiadacze balkonów, kawałka trawki czy odrobiny miejsca w trakcie spaceru czy grilowania będą bulić za to, co lata na niebie... Wyluzujcie..

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Stanley 61 5 miesięcy temuocena: 75% 

  W Naszym Miescie dalej widze brak mocy.Bylem pewien nowego mlodego burmistrza.Niestety,jak czytam komentarz burmistrza o "potrzebach mieszkan komunalnych"rece opadaja. Czlowieku to miasto trzeba promowac,wszedzie....i jak sie tylko da.....

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~adam 60 5 miesięcy temuocena: 50% 

  Nie mam nic do samej imprezy, ale radni powinni się przyjrzeć, jak wydatkowano środki na majówkę - bo może po prostu można przyoszczędzić? Bo skoro poszło 400 tys. zl na remont lokomotywy, a specjaliści mówią, ze mozna to było zrobić za 50 tys. zl (co i tak wydaje się dużą kwotą), to i majówkę możnaby zrobić za 250 tys. zl a nie za ponad pol miliona.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Koko 59 5 miesięcy temuocena: 83% 

  Człowieku zejdz na ziemie widzę że masz pojęcie o finasach.. Lokomotywe zabytek za 50 tyś zł jaka firma podejmie się renowacji z gwarancją iż lokomotywa będzie odrestałroeanaana na pare lat. To tak samo na przykładzie dlaczego nie kupisz sobie butów z rynku za 20zł tylko buty za 300zł orginalne.... Czy ty tą swoją wypowiedzią coś sugerujesz?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Łukasz 58 5 miesięcy temuocena: 95% 

  Przekreślacie piękną tradycję która powoli się już tworzyła. Mam znajomych z całej polski tzw. spotterów którzy przemierzali naprawdę spore kilometry aby spędzić ten czas w Iławie której wcześniej nie potrafili skojarzyć z żadnym miejscem na mapie. Giżycko ma taką samą imprezę od wielu lat, szkoda, że Iława chce zmieniać tak dobrą imprezę promującą miasto w całej Polsce. Byłby to wyraźny krok wstecz w rozwoju...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wow 57 5 miesięcy temuocena: 80% 

  Łapy precz od Majówki

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławianin 56 5 miesięcy temuocena: 45% 

  A mi się wydaje,że organizatorzy w rozterce nie z powodu wysokich kosztów majówki,ale braku pomysłów na przyszłoroczny program.No bo co tu pokazywać,wszystko już było...Chciałbym wiedzieć,ile kosztowała z tej kwoty 540 tys.promocja majówki?.Proszę,aby ktoś z radnych zapytał na Sesji RM w moim imieniu.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~pyt 55 5 miesięcy temuocena: 50% 

  Ale główna przyczyna czego Jarek?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jarek 54 5 miesięcy temuocena: 29% 

  A ja jestem innego zdania brak pomysłó to główna przyczyna!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Luki 53 5 miesięcy temuocena: 78% 

  O pomysły to Ty sie nie martw, to nie jedyna tego typu impreza w Polsce, która rok w rok od wielu lat przyciąga tłumy a zawsze jest coś nowego przeplatane z tym co warto zobaczyć za każdym razem powtórnie. Zajmują się tym odpowiedni ludzie, więc o program jestem spokojny. Oczywiście program głównie uzależniony jest od kasy, ale jestem przekonany, że znowu nikt nie odejdzie zawiedziony.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~vit 52 5 miesięcy temuocena: 69% 

  To ja z innej beczki. Ile kosztuje Nas Iławiaków jedna sesja RM, diety, zmarnowany papier, tonery do drukarek, na stołach też zawsze coś tam jest, woda ,kawa, jakieś ciasteczka, zużyty prąd, posprzątać i pomyć szklanki też należy. Wie ktoś ile to koszuje? pytam bom ciekaw. Panie Rozborski do dzieła.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~jola 51 5 miesięcy temuocena: 93% 

  no tu akurat nie będzie potrafił obliczyć. on liczy tylko w druga stronę

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mieszkaniec Miasta 50 5 miesięcy temuocena: 32% 

  Jestem przeciw,dwa razy i starczy, co roku to samo,wszystko się powtarza a koszty większe mimio niskiej inflacji a My za to płacimy - Dziękuje

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~a. 49 5 miesięcy temuocena: 100% 

  Możesz sobie w dniach lotniczej majówki pojechać na jakąś pielgrzymkę radia MaRia i tyle.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~kali 48 5 miesięcy temuocena: 93% 

  Koszt majówki -540 tyś. koszt pomalowania lokomotywy 400 tyś. Różnica niewielka, jednak wolę obejrzeć raz w roku samoloty niż nawet codziennie lokomotywę.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Moje zdanie 47 6 miesięcy temuocena: 39% 

  Mówię stanowcze NIE majówce lotniczej!!!Jest wiele ważniejszych spraw do zrobienia w tym mieście niż bzdurne samoloty.Chyba nie muszę panu mówić,że wygrał pan te wybory,bo głosował na pana negatywny elektorat do Żylińskiego.No właśnie,a dlaczego,rusz pan głową...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~John 46 6 miesięcy temuocena: 50% 

  Jak tu dogodzić...przyleci Donald z Timermansem ,makrelą,makaronem a na skrzydle ojciec Tadeusz i to za friko pazi

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Aniaw 45 6 miesięcy temuocena: 89% 

  Dla mnie majówka lotnicza może być biletowana. Byle nie tak jak Tarka. Acha! I nie zapomnijcie w końcu zrobić porządne nagłośnienie na plaży, bo tam siedzi najwięcej osób a nikt nic nie słyszy.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~dewot 44 6 miesięcy temuocena: 64% 

  Racja! Ile pomników mozna za to postawić jednemu panu! A ile kościelnych dachów załatać, bo bieda aż piszczy w świątyniach! A tu se latajo po naszym niebie i ło!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iga 43 6 miesięcy temuocena: 67% 

  skończ już z tymi kościołami, bo się tego czytać nie da.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~aviafan 42 6 miesięcy temuocena: 90% 

  Szczerze mówiąc, jako fan lotnictwa i pokazów lotniczych uważam, że iławsak Majówka osiągnęła taki poziom, z byłem naprawdę na wielu pokazach nie tylko krajowych, że bilotowanie powinno być oczywistością. Bilety sprzedaje się na dużo mniejsze imprezy lotnicze, a ta w Iławie, na początek sezonu, gwarantuje zawsze poziom nieosiągalny dla wielu. Wyżej notowane pokazy cywilne to jedynie Gdynia (budżet wielomilionowy) i może jeszcze jedno, góra dwa miejsca. Koszt podany w artykule, za to co coroku tam widziałem plus atrakcje naziemne, koncerty, imprezy dla dzieci to nie jest duży koszt. Dziwię się, że nie ma więcej sponsorów, ta impreza powinna ich przyciągać. Może ktoś źle szuka? Trzymam kciuki za Lotniczą Majówkę i chce na niej być każdego roku.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Dariusz 41 6 miesięcy temuocena: 50% 

  ....a Urząd Miasta na chwilę obecną ma zaległości w bieżącym opłacaniu faktur swoim wykonawcom. Coś nie halo

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~myśleć! 40 6 miesięcy temuocena: 77% 

  Ktoś kto nie chce Lotniczej Majówki na pewno ma to nieźle przemyślane. To oczywiste, że każdy rok bez Lotniczej Majówki to gwóźdż do trumny dla włodarzy. Ktokolwiek by nie rządził, jeśli podejmie decyzję o rezygnacji z takiej świetnej imprezy to leży przy najbliższych wyborach, a miasto wraca do kiśnięcia w swoim małomiasteczkowym zaduchu. Jeśli zatem ktoś komu zależy na przejęciu włądzy teraz ponarzeka i doprowadzi do obniżenia rangi imprezy to zwiększy swoje szanse w następnych wyborach. To podobnie jak z 500 +. Kto teraz zabierze- przegrywa....

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Dociekliwy 39 6 miesięcy temuocena: 33% 

  Stuk puk! Do mózgu daleko! Przeszkadza ci małomiasteczkowy rytm, wyprowadź się do metropolii. Swoją drogą, ciekawe jak długo mieszkasz w Iławie?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Swojak 38 6 miesięcy temuocena: 66% 

  Chciałem zauważyć jak był były Burmistrz na wszystkie imprezy wystarczało czy z tego tytułu Iława posiada jakieś długi? z tygodnia na tydzień Iława w okresie letnim żyła i każdy był zadowolony.. Jak Iława zmieniła burmistrza nagle nic się nie podoba Tarka niby zła ale po dodaniu stepu będzie ok? Tarki nie trzeba ranimować Tarke trzeba zlikwidować a zastąpić np koncertami dla młodzieży za rok zakaz fajerwerków bo psy się boją ok i tak można! Zaczęła się dobra zmiana. ;) A to dopiero początek aż strach pomyśleć co będzie dalej. Mieszkania komunalne do remontu w imię kogo i czego a co z resztą mieszkańców tego miasta to ma być sprawiedliwość jak burmistrz szuka oszczędności to niech zrzeknie się swojej nie małej pensji za 3 tyś też przeżyje a reszte przez okres 5 lat swojej kadencji wpłaca na remont miszkań komunalnych czy to nie będzie sprawiedliwsze dla nas wszystkich mieszkańców ?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~J23 37 6 miesięcy temuocena: 47% 

  Fajnie fajnie, ale igrzyska kosztem chleba. Na schronisko nie ma kasy, czynsze ITBS idą w górę... Mamy za to samoloty przez 2 godziny raz w roku. Ile kosztuje nocleg pilotów, obiady na koszt iławian? Ile kosztują delegacje urzednikow do Warszawy?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~byy 36 6 miesięcy temuocena: 60% 

  mieszkania ITBS ssą bardzo drogie i za nie dbane tylko remonty cząstkowe a jak juz cos zroba remont to czynsz idzie w góre choc uwazam ze impreza w iławie też sie przyda

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Bruner 35 6 miesięcy temuocena: 71% 

  Przez dwie godziny? Widać, że kolrga Hans Kloss nawet na Majówce nie bywał a się mądrzy. Są i tacy....

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Krak 34 6 miesięcy temuocena: 86% 

  Dzięki tej imprezie zobaczyłem, że jest w Polsce tak piękne miejsce jak Iława i okolice. Tak również sądzą moi znajomi. Myślę, że również cała Polska dowiedziała się o Iławie. Ludzie przyjeżdżają tutaj i chcą wracać nie tylko na pokazy. Wiadomo z czym się wiąże przyjazd dużej ilości turystów dla miasta. Wybór należy do Was...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Pesymista 33 6 miesięcy temuocena: 41% 

  Zastaw się a postaw się! Iławy nie stać na taki wydatek. Już pora zacząć liczyć koszta wszystkich imprez. Jak znam życie zaraz wzrosną podatki.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Pop 32 6 miesięcy temuocena: 85% 

  Dzieki Lotniczej Majowce kraj, ale nie tylko, uslyszal o urokacj Ilawy. Dla fanow lotnictwa stala sie impreza o owiazkowa, rizpoczynajaca sezon, sciagaja zewszad bo dzieki organizatorom co roku mozna tu zobaczyc samoloty i pilotow z najwyzszej polki lotniczej. To zaszczyt dla miasta i woelko szacun. Jak nie na taka prpmocje a kednoczaesnie wielka atrakcje to na co? Pomniki? Nie dajmy sie zwariowac. Podejrzewam, ze narzekaja osobnicy zwiazani z pewna zmiana. Czy lepsza?....

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~UPA 31 6 miesięcy temuocena: 38% 

  KOszt lotniczej majówki mamy potężny, załózmy ze 400 tyś z Ratusza, a widzów 5 tysięcy, to po 80 zł. Nikt nie przyjdzie, ale 5 - 10 złotych to nie laska, a byłoby spokojnie 10 tys zł.. Na cóż się chyba przydało. Podobnie z imprezami muzycznymi, tez należy opodatkować je.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~wiosna 30 6 miesięcy temuocena: 76% 

  Uważam, że to świetna impreza i powinna być za darmo i dla każdego, jak do tej pory. Tak jak inwestorów urzędnicy ratusza powinni szukać sponsorów, w końcu od czego jest wydział promocji?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~dydek 29 6 miesięcy temuocena: 75% 

  Nie ma to jak ogłosić z pompą datę imprezy a teraz się dopiero nad nią zastanawiać... Ja bym wprowadził bilety max 5zl. Jeśli budżet miasta wytrzymał wcześniejsze dwie bez biletów, to patrząc na tłumy majówką zainteresowane, taka opłata powinna przynieść ulgę budżetowi z nawiązką. Tylko niech w programie będzie coś więcej niż te same maszyny i krótkie beczki w powietrzu. Może chociaż kilku spadochroniarzy i londowanie do celu na wodzie?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mama 28 5 miesięcy temuocena: 50% 

  Też uważam że cena biletu nie powinna być większa niż 5 zł. Chociaż część kosztów się zwróci. Mam 6-cio osobową rodzinę i nie wydałabym więcej niż na bilety, tym bardziej że na miejscu też trzeba coś dla dzieci kupić. A czy te stragany i budki z jedzeniem też płacą za miejsce?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~dydek 27 5 miesięcy temuocena: 75% 

  ~Matematyka Nie chodzi o to, że impreza ma się zwrócić w 100% bo nie ma, przecież jest miejska, ale jeśli już wprowadzać opłatę mającą ulżyć miejskiemu budżetowi to nie większą niż 5zł.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Matematyka 26 5 miesięcy temuocena: 75% 

  Przy 5zł musiałoby przyjść ok. 100 000 osób (koszt 500 000 zł). Powodzenia.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jaca 25 6 miesięcy temuocena: 77% 

  Mig 29 spala ponad 200 litrów nafty na MINUTĘ lotu, średni pokaz Fulcrum Drivers Demo Team to ok 6-7 minut plus przylot i odlot, treningi i dobre parenaście osób obsługi. Jeśłi zapraszamy zespoły pokazowe to nie po to żeby im serwować zupkę amino, sądząc po zadowolonych minach obserwatorów pokaz się podobał, jeśli chcemy oglądać ładne pokazy to trzeba się liczyć z kosztami. A to tylko jeden statek powietrzny z kilkunastu obecnych. Bardzo źle się rozpoczyna kadencja pana burmistrza, nawiązuję tu też do zapowiedzi odwołania pokazu sztucznych ogni w sylwestra! W kampanii obiecał pan słuchać ludzi!!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iza 24 5 miesięcy temuocena: 67% 

  No i właśnie słucha. Jeszcze żadnej decyzji nie podjęto.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Piotr 23 6 miesięcy temuocena: 84% 

  Łapy precz od lotniczej majówki!!! Jedyna fajna impreza - widowisko gdzie można wręcz poczuć podmuch odrzutowca z tak bliska! Kombinować ile się da i szukać sponsorów żeby to miasta nie kosztowało a niedługo miejsc będzie na plaży brakowało żeby to zobaczyć!!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Nauczyciel 22 6 miesięcy temuocena: 38% 

  No to teraz wiadomo,dlaczego wszystkim jednostkom urząd ciął dotacje: kasa bez ograniczeń szła na majówkę lotniczą...A w szkołach brak papieru i rodzice musieli płacić za ksero testów gimnazjalnych i refundować inne rzeczy.Za 6 godzin latania my podatnicy płacimy 540 tys.Wiecie ile można za te pieniądze kupić komputerów dla szkół.To się nazywa:niegospodarność panie Żyliński.Kłania się ustawa o finansach publicznych. pani Skatbnik...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~prawy 21 6 miesięcy temuocena: 100% 

  ~Nauczyciel: czyli zgłaszasz sprawę do prokuratury?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~nie lubie jazzu 20 6 miesięcy temuocena: 89% 

  zlikwidować złotą tarkę i będą pieniądze

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~obcy32 19 6 miesięcy temuocena: 19% 

  Popatrzę przez okno a 10 im nie dam no chyba że przyjdą do domu i mnie skasują

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~a. 18 5 miesięcy temuocena: 100% 

  Do ~Ghostwriter: Dokładnie, typowy Janusz nie wyda na imprezę 10 zł ale na piwsko albo wódę w sklepie jak najbardziej.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ghostwriter 17 6 miesięcy temuocena: 86% 

  Typowy Janusz 10 zł nie wyda ale oczekuje mega imprezy i jeszcze wielu innych realizacji.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Karol 16 6 miesięcy temuocena: 80% 

  Lotnicza majówka powinna odbywać się co roku można np zorganizować bilety po 5/10 zł plus do tego jakiś sponsorów i będzie dobrze :)

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Zły 15 6 miesięcy temuocena: 60% 

  Odwołać wszystko zakazać imprez niech iława umrze sama

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Niech żyje zabawa 14 6 miesięcy temuocena: 47% 

  Oczywiście gawiedź jest za samolotami. Co ich obchodzą wydatki na szkoły, drogi i infrastrukture miejska. Chcą się bawić i już! Mam propozycję. zlikwidujmy urząd miasta i w to miejsce wynajmijmy agencję eventową niech w Iławie zapewni imprezę cały rok. Tylko potem proszę nie płakać w mediach, że drogi ch...e.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Paisano 13 6 miesięcy temuocena: 60% 

  To nie Kisielice że fundusze na oświatę, infrastrukurę przeznacza się na biesiady. W Iławie takie inwestycją są ale nie są to mosty czy estakady żeby było widać. Wszystkiego po trochu. A ta impreza niestety wymaga środków. Trzeba szukać sponsorów a imprezę vipowską to niech uczestnicy z własnej kieszeni organizują a nie z miejskiej kasy.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Zostawić samoloty! 12 6 miesięcy temuocena: 81% 

  Ludzie, dobre kosztuje, trzeba to w końcu zrozumieć. Chcemy jakości, trzeba zapłacić. Taka jest rzeczywistość.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~UPA 11 6 miesięcy temuocena: 79% 

  ZAwsze wam dupki mówiem ze należy bilety wprowadzić, po 5- 10 zł, na wszytkie imprezy a szczególni e juz na koncerty, jak z Brodzinską na czele. Mamy Koncert Noworoczny i znów darmocha, narod w płaszczach swetrach czapach tak dalej byc nie może. Taki koncert powinien być w Kinie i od 50 zlotych wzwyż. Zas za darmo to mozna po chodnikach chodzić czy na placu Młynskim.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Podleśna 10 6 miesięcy temuocena: 94% 

  Kiepski nick, ale teza słuszna. Ludzie raczej nie doceniają wartości imprezy, na którą wstęp jest darmowy. Dni Iławy za darmo - pewnie tak, bo to w końcu nasze święto, ale reszta imprez moim zdaniem powinna być biletowana, choćby za niewielką kwotę. Trudno jest biletować imprezę lotniczą, ale zawsze warto spróbować. Zostanie coś w kasie, to i na coś innego wystarczy. A swoją drogą - pół miliona za jedną imprezę to chyba nieco za dużo? Nie znam się na tego rodzaju cenach, ale wydaje mi się, że za taką kwotę można zorganizować kilka innego rodzaju imprez.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Krzysztof 9 6 miesięcy temuocena: 76% 

  Jest to jedna z nielicznych imprez organizowanych w Iławie, która przyciąga naprawdę duże ilości widzów, również z poza Iławy. Impreza, która chyba jako jedyna jest chwalona przez znakomitą większość mieszkańców (tak przynajmniej można sądzić po komentarzach internetowych oraz po frekwencji) jest stawiana pod znakiem zapytania? Lepiej wydać pieniądze na małe imprezy, które przyciągają garstkę ludzi? Nie lepiej zabrać się do pracy i poszukać dodatkowych sponsorów aby rozwijać i tak już całkiem dobrą imprezę?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~NKKSJI 8 6 miesięcy temuocena: 86% 

  Otóż to!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Popieram! 7 6 miesięcy temuocena: 63% 

  Popieram!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Zenek lotnik 6 6 miesięcy temuocena: 44% 

  Pół bańki w jedno popołudnie psu w d...! Koszty paliwa, pilotów i ochrony to raz. A ile kosztuje bankiet w Grand Hotelu na zakończenie imprezy. VIPy[..]a w przedszkolach dziś dyrektorki zastanawiają się czy opłacone zostały rachunki za prąd? Taka oto gospodarność Pana Żylińskiego i jego EKIPY. Burmistrzu Kopaczewski obudź się!

  Edytowany: 6 miesięcy temu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Stach 5 6 miesięcy temuocena: 41% 

  Żyliński to się potrafił bawić z gestem!!! Szkoda że nie wyciągnął ani grosza z własnej kieszeni! Teraz pójdzie do pracy od 12 stycznia i zostawi mandat radnego. W d...e ma tych co na niego głosowali. Taki człowiek bez honoru.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Oto kandydat na burmistrza 4 6 miesięcy temuocena: 73% 

  Ty byś jako burmistrz za imprezy płacił z własnej kieszeni. Ciekawe. Kandyduj!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ja 3 6 miesięcy temuocena: 71% 

  Pewnie,lepiej niech nic nie robią....

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Alicja 2 6 miesięcy temuocena: 60% 

  to jest twoje zdanie-a że idzie do pracy to jego sprawa - nie twoja.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~fan 1 6 miesięcy temuocena: 79% 

  Tu nie chodzi o byłego burmistrza, chodzi o imprezę z rozmachem, którą odważnie wprowadził do iławskiego kalendarza, którą ze swoją ekipą wymyślił. Na Lotniczej Majówce nie bawi się Żyliński, bawi się całe miasto, tysiące ludzi. Dajcie mu wreszcie spokój....

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMADzień dziecka
REKLAMASkład opału
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.596 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)