Bank brodnica

(Fot. UM w Zalewie.)

W środę, 19 grudnia 2018 r. w Miejsko - Gminnym Centrum Kultury w Zalewie po raz kolejny odbyły się "Mikołajkowe Talenty". Spotkanie było okazją do prezentacji umiejętności dzieci i młodzieży uczęszczających na zajęcia kół zainteresowań działających przy M-GCK.

Uroczystości towarzyszyła atmosfera świąt Bożego Narodzenia. Świątecznie życzenia uczestnikom spotkania złożył Burmistrz Zalewa Marek Żyliński wraz z Dyrektor M-GCK w Zalewie Fryderyką Małachowską.

Podczas imprezy na scenie wystąpiły w duecie Pani Anna Brędowska i Martyna Sostek z pastorałką „Od serca do ucha”. Kolędy zaśpiewały Julka Budryk, Julia Sprawka, Martyna Sostek z koła muzycznego prowadzonego przez instruktora Pana Jarosława Łabudzińskiego. Muzyczny talent zaprezentowały również uczennica Zespołu Szkół w Zalewie Justyna Skorupko –Skorupska oraz zalewskie Jezioranki. Mikołajkowe Elfy, czyli „Przedsiębiorcze dzieci” z opiekunką Panią Kamilą Charkawą, zagrały scenkę o Świętym Mikołaju.

Swoje umiejętności zaprezentowały także dzieci z kółka animacyjnego prowadzonego przez animatorkę Panią Annę Brędowską oraz dzieci z sekcji tanecznej prowadzonej przez Panią Sybillę Bąk. Grupa teatralna "Koliber" prowadzona przez Panią Wiolettę Żołądkiewicz wystąpiła w świątecznej wersji znanego wiersza Juliana Tuwima pt. „Rzepka”.

Podczas imprezy przeprowadzono konkurs wiedzy o zimowych bajkach i baśniach, którego zwycięzcą został Maciej Żołądkiewicz.

Na zakończenie wszystkie dzieci zatańczyły wspólny taniec. Każdy dorosły uczestnik imprezy otrzymał  ręcznie wykonaną mini choinkę, a dzieci mogły liczyć na prezent od Mikołaja- termofor w kształcie pluszowego zwierzaka. Prezenty dzieciom wręczał Św. Mikołaj, w rolę którego wcielił się Burmistrz Zalewa Marek Żyliński.

Imprezę poprowadziła Pani Anna Brędowska z Mają Lipińską i Martyną Sostek.

O świąteczny stół zadbali sponsorzy: Przedsiębiorstwo „Dam-Rob” w Zalewie, Zakład Drobiarski „Lech – Drób” w Zalewie, Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Zalewie oraz Firma „BioFeed” w Zalewie, którym organizatorzy serdecznie dziękują.

Publikacja Urzędu Miejskiego w Zalewie.

Mikołajkowe Talenty 2018

Ilość zdjęć 25

REKLAMAMozart2
REKLAMAszkoła
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMADzień dziecka
REKLAMAsadek2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.9482 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)