Bank brodnica

(Fot. KP PSP w Iławie.)

Do każdej szkoły podstawowej w powiecie iławskim zawitali strażacy iławskiej komendy, którzy zgodnie z poleceniem Komendanta Głównego PSP generała brygadiera Leszka Suskiego odwiedzili placówki szkolne, wręczając kalendarze oraz przypominając zasady bezpieczeństwa.

Akcja prewencyjno-edukacyjna na temat profilaktyki przeciwpożarowej, zasad zachowania się w okresie ferii oraz możliwość przekazania informacji na temat zagrożeń, jakie niesie ze sobą czad, staje się nieoceniona, jeśli trafia do szerokiej grupy odbiorców, a w szczególności dzieci. Właśnie taki cel miało przekazywanie w ostatnich tygodniach strażackich kalendarzy na rok 2019 w placówkach oświatowych.

- Na terenie powiatu iławskiego strażacy odwiedzili 39 placówek, w których przekazali w sumie 123 kalendarze plakatowe - informuje kpt. Krzysztof Rutkowski, oficer prasowy KP PSP w Iławie. - Podczas przekazywania kalendarzy organizowane były pogadanki z kadrą pedagogiczną szkół oraz dziećmi, w trakcie których propagowano informacje w zakresie profilaktyki pożarowej oraz treści na temat trwającej akcji „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa”. Dzięki możliwości spotkania się z nauczycielami i ich pomocy przekazane treści trafią również do dzieci i młodzieży naszego powiatu.

Ponadto kalendarze mają za zadanie propagowanie akcji „Ja też będę strażakiem”, której celem jest szerzenie wiedzy w zakresie ogólnie pojętego bezpieczeństwa i reagowania we właściwy sposób na różnego rodzaju zagrożenia.

Dzięki kalendarzom do szkół trafiła również informacja o organizowanych przez Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej konkursach dedykowanych dla dzieci i młodzieży. Regulaminy konkursów zamieszczone są na stronie internetowej www.straz.gov.pl, a na zwycięzców czekają cenne nagrody w postaci tabletów oraz wycieczek do szkół Państwowej Straży Pożarnej.

- To właśnie dzięki tej akcji prewencyjnej i dotarciu do szerokiego grona dzieci i młodzieży można mieć nadzieję, że przekazana wiedza przyniesie wymierne korzyści w zakresie bezpieczeństwa na terenie powiatu iławskiego - podsumowuje kpt. Rutkowski.

Zdjęcia: KP PSP w Iławie.

REKLAMAfood

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAZajazd3
REKLAMAsadek2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.4927 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)