REKLAMANotus_nowa
wydrukuj podstronę do DRUKUJ3 stycznia 2019, 11:04 komentarzy 8
Andrzej Brach na zdjęciu po prawej. Obok wójt Krzysztof Harmaciński.

Andrzej Brach na zdjęciu po prawej. Obok wójt Krzysztof Harmaciński. (Fot. Archiwum własne.)

Nowy Rok przyniósł spore zmiany organizacyjne w Urzędzie Gminy w Iławie. Najważniejsza z nich to fakt powołania przez wójta Krzysztofa Harmacińskiego swojego nowego zastępcy. Stanowisko to piastuje od 1 stycznia 2019 r. Andrzej Brach- doświadczony urzędnik, wcześniej  wieloletni kierownik gminnego Referatu Rozwoju Lokalnego i Promocji.  

Andrzej Brach jest nowym zastępcą wójta Gminy Iława. Będzie też nadal nadzorował pracę Referatu Rozwoju Lokalnego i Promocji, którego dotychczas był kierownikiem. Zakres jego odpowiedzialności obejmie też nadzór nad referatami: techniczno-inwestycyjnym i zamówień publicznych oraz edukacji.

Wcześniej, do końca 2018 r., urząd zastępcy wójta piastował Bogusław Wylot, łącząc to stanowisko z funkcją sekretarza gminy. Teraz funkcje te rozdzielono. Bogusław Wylot pozostaje zatrudniony w Urzędzie Gminy w Iławie na pełen etat jako sekretarz. Nadzoruje pracę Referatu Społeczno-Organizacyjnego.

Jak uzasadnia Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński, powyższe zmiany mają na celu usprawnienie pracy urzędu.

Poniżej przybliżamy sylwetkę nowego zastępcy wójta Gminy Iława.


Andrzej Brach – ur. 14 lutego 1970 r. w Lasecznie. Od urodzenia związany z Gminą Iława. 

WYKSZTAŁCENIE

Szkołę podstawową ukończył w Lasecznie, następnie technikum mechaniczne w Iławie (obecnie Zespół Szkół im. Konstytucji 3 Maja). Jest absolwentem Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu,  I stopień – zarządzanie przedsiębiorstwem przemysłowym, II stopień – zarządzanie finansami (tytuł magistra). Jednocześnie w ramach Central European University zdobył specjalizacje: The Marketing of Financial Services oraz Money and Banking (certyfikaty w ramach Civic Education Project). 

DOŚWIADCZENIE ZAWODOWE

Karierę zawodową rozpoczął w trakcie studiów w austriackiej firmie TLH Polska w Przyłękach k. Bydgoszczy. 

Od 2 lipca 1995 r. zatrudniony w Urzędzie Gminy w Iławie jako Inspektor ds. Podatków i Opłat Lokalnych, a od 1 kwietnia 1997 r. jako  Zastępca Kierownika Referatu Finansowo – Budżetowego. Zainteresowanie podatkami lokalnymi zaowocowało szybkim rozwojem w tym zakresie. Od 1 grudnia 1999 do 31 marca 2000 r. pracował w Ministerstwie Finansów jako specjalista w Departamencie  Podatków Lokalnych  i Katastru (w wymiarze 2/5 etatu).  

1 października 1999 r. objął stanowisko Kierownika Referatu Promocji, Rozwoju Gminy i Rolnictwa, następnie w latach 2007-2013 Kierownika Referatu Infrastruktury i Rozwoju Lokalnego, a od 2013 r. do 31.12.2018 r. Kierownika Referatu Rozwoju Lokalnego i Promocji.  

Jest współautorem i koordynatorem Strategii Rozwoju Gminy Iława na lata 2000-2015 oraz kolejnej na lata 2016-2030. Posiada duże doświadczenie w prowadzeniu inwestycji gminnych, zarządzaniu projektami i pozyskiwaniu środków pozabudżetowych w tym przedakcesyjnych oraz strukturalnych.

Od 20 lat jako szef promocji Gminy Iława współtworzy jej wizerunek. Posługuje się swobodnie  trzema językami obcymi (m.in. certyfikat London Chamber of Commerce and Industry). Jest inicjatorem kontaktów partnerskich z gminami za granicą: Pagegiai na Litwie od 2000 r., Sovetsk w Rosji od 2007 r. , Arona na Łotwie od 2006 r., Kose w Estonii od 2014, Marburg w Niemczech od 2013 r. Dzięki kontaktom transgranicznym zrealizowano do tej pory kilkanaście projektów współfinansowanych w ramach programów: PHARE, Interreg, Mechanizmu Norweskiego, Komisji Europejskiej (Europe for Citizens) oraz krajowych – LEADER w Polsce i na Litwie. 

Aktywnie działa w organizacjach pozarządowych. Jest współzałożycielem i aktywnym członkiem Stowarzyszenia Łączy nas Kanał Elbląski Lokalna Grupa Działania, gdzie  pełnił funkcję Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej, a obecnie jest Sekretarzem Walnego Zgromadzenia Członków Stowarzyszenia. Pełni także funkcję  Zastępcy Przewodniczącego Zarządu Fundacji im. Emila von Behringa oraz Sekretarza Stowarzyszenia Wspierania Wsi.

Posiada kwalifikacje i  doświadczenie w pracy pedagogicznej. W latach 1996-98 pracował  jako nauczyciel przedmiotów ekonomicznych w Zespole Szkół im. Konstytucji 3 Maja w Iławie oraz od 1996 do 2007 w Policealnym Studium Zawodowym w ramach ZDZ w  Iławie.      

PRYWATNIE

Żonaty, ma dwoje dzieci: syna Dominika (17 lat), który jest uczniem liceum ogólnokształcącego w Iławie oraz córkę Julię (10 lat), która uczęszcza do SP2 w Iławie.

Hobby: turystyka, sporty wodne, radiotechnika.

REKLAMAfestiwal

8Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Ząb 8 5 miesięcy temuocena: 100% 

  Gratulacje! ,jednocześnie proszę o dotrzymywanie obietnic co będzie świadczyć o p. wiarygodności.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jurek 7 5 miesięcy temuocena: 100% 

  Wszystko zostało w rodzinie, przecież Wylot i Brach to szwagrowie. Zresztą więcej tam powiązań rodzinnych, kto chce zobaczyć to zobaczy....

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~żenada 6 5 miesięcy temuocena: 100% 

  W takim razie to zwykła hipokryzja ze strony wojta.Żenada panie Brach...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Dorota 5 5 miesięcy temuocena: 50% 

  Gratulacje

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Zawiedziona 4 5 miesięcy temuocena: 75% 

  A już myślałam że ten niemiły Pan Wylot, wiecznie napuszały odszedł na emeryturę. Szkoda!! Psuje aurę w urzędzie!! A Panu Andrzejowi gratuluję!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Anna 3 5 miesięcy temuocena: 60% 

  Dobra zmiana. Gratulacje Panie Andrzeju.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~wiliński 2 5 miesięcy temuocena: 64% 

  Referat promocji w Gminie Iława. To jest to miejsce, gdzie rokrocznie się kupuje nagrody, statuetki w plebiscytach oraz wyróżnienia dla najznamienitszych gmin w Polsce? Oj, Andrzeju, wysłużyłeś sobie tą posadę. Car Krzysztof kipi z dumy.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~andi 1 5 miesięcy temuocena: 75% 

  Brawo Andrzej.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMADzień dziecka
REKLAMASkład opału
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.5727 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)