REKLAMADPK
Marek Olejniczak na zdjęciu w środku.

Marek Olejniczak na zdjęciu w środku. (Fot. Archiwum klubu.)

Motor Lubawa bez prezesa. Wraz z końcem starego roku z dalszego pełnienia tej funkcji zrezygnował Marek Olejniczak. W oświadczeniu przyznał, że zabrakło mu zapału i determinacji do dalszej pracy, ale też zadeklarował, że służy radą i pomocą, a Motor "na zawsze pozostanie w jego sercu". 

Marek Olejniczak z dniem 31 grudnia 2018 r. zrezygnował z funkcji prezesa oraz członka zarządu klubu Motor Lubawa. Przyczyny, dla których podjął taką decyzję, były prezes przybliżył w obszernym oświadczeniu, którego treść publikujemy poniżej.

MAREK OLEJNICZAK: "POTRZEBUJĘ CZASU, ODPOCZYNKU, DYSTANSU"

Mając na uwadze dobro klubu i swojej rodziny, po długich rozważaniach doszedłem do wniosku, że nie jestem w stanie dalej dźwigać ciężaru odpowiedzialności za dalsze losy klubu i w związku z tym z ciężkim sercem podjąłem decyzję o rezygnacji.

Od ponad trzech lat wraz z członkami Zarządu Komisji Rewizyjnej i osobami, które bezinteresownie pomagały nam w organizacji działalności klubu, staraliśmy się doprowadzić do stabilizacji finansowej i organizacyjnej. Stres i obawa o to, czy wystarczy środków finansowych na zakończenie rundy, czy sezonu piłkarskiego, doprowadziła do sytuacji, gdzie przestało mnie cieszyć oglądanie meczów i kibicowanie naszym drużynom. Zniknął też gdzieś zapał i determinacja do dalszej pracy. Czuję, że w chwili obecnej nie jestem w stanie dać klubowi więcej tak, by mógł czynić postępy i dalej się rozwijać. Potrzebuję czasu i odpoczynku, żeby ocenić wszystko z dystansu.

W minionym okresie wiele udało się zrobić - szkolenie dzieci i młodzieży prowadzone jest przez trenerów w grupach junior, trampkarz, młodzik (2 drużyny), orlik (2 drużyny), żak (2 drużyny) i skrzat. 9 drużyn (ok. 140 zawodników) bierze udział w rozgrywkach WMZPN i wszystkie drużyny czynią systematyczne postępy i osiągają zadowalające wyniki. Na koniec roku jako klub zajęliśmy 7. miejsce w rywalizacji młodzieżowej w województwie (na prawie 150 klubów).

Pod względem organizacyjnym klub funkcjonuje dzięki społecznej pracy zarządu, komisji rewizyjnej i osób prywatnych. To oni sprzątają, piorą sprzęt, zabezpieczają mecze jako opieka medyczna, spiker, ochrona, prowadzą biuro klubu, itp.

Finansowa działalność klubu oparta jest przede wszystkim na wpływach z dotacji Urzędu Miasta i od sponsorów klubu. W związku z tym chciałbym gorąco podziękować moim współpracownikom za te lata pracy, jaką włożyli na rzecz klubu. Dziękuję bardzo Panu Burmistrzowi i Radzie Miasta Lubawa za to, że wspierają rozwój piłki nożnej w naszym mieście, Panu Wójtowi Gminy i Przewodniczącemu Rady LZS Gminy Lubawa, wszystkim sponsorom klubu, którzy są z nami od wielu lat i kibicują nam na meczach. Dziękuję również prezesowi i pracownikom WMZPN w Olsztynie za owocną współpracę. Osobne podziękowania kieruję do zawodników drużyny seniorów, dzięki którym ten klub przetrwał najtrudniejszy okres i dalej możemy rywalizować w rozgrywkach. Dziękuję całej młodzieży i ich rodzicom trenującym w klubie i życzę wytrwałości w dążeniu do spełnienia Waszych sportowych marzeń. Kibicom za to, że jesteście z nami i wspieracie nas, kibicujecie podczas meczów.

Pomimo mojej rezygnacji służę pomocą i radą, Motor na zawsze pozostanie w moim sercu. Jeszcze raz wszystkim dziękuję.

Marek Olejniczak

Nowy prezes ma zostać wybrany 11 stycznia, podczas nadzwyczajnego walnego zebrania członków klubu, które rozpocznie się o godzinie 18:00 w sali lubawskiego ośrodka sportu i rekreacji.  

REKLAMAfood

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAszkoła
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAZajazd3
REKLAMAsadek2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.5337 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)