REKLAMANotus_nowa

(Fot. Archiwum policji, zdjęcie ilustracyjne.)

Panująca na zewnątrz niska temperatura zagraża życiu i zdrowiu osób bezdomnych, ale także samotnych, nieporadnych życiowo, czy będących pod wpływem alkoholu. Nowomiejscy policjanci, dzięki informacji od przypadkowego mężczyzny, interweniowali wobec jednej z takich osób. Apelujemy o zwracanie uwagi na wszystkie osoby potrzebujące pomocy. Czasami wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie...

Zima jest okresem bardzo trudnym zwłaszcza dla osób bezdomnych i samotnych. Często przebywają oni w miejscach, które są nieocieplane i bez ogrzewania. Dlatego policjanci kontrolują okolice, gdzie mogą przybywać osoby, które narażone są na wychłodzenie i co roku apelują do mieszkańców o zainteresowanie takimi osobami.

Jedna z takich interwencji miała miejsce z soboty na niedzielę (z 5 na 6 stycznia). Około godziny 4:00 nad ranem, gdy policjanci patrolowali trasę Gwiździny - Nowe Miasto Lubawskie zatrzymał ich przypadkowy kierowca, który poinformował, że kilka metrów dalej na poboczu leży jakaś osoba. Policjanci od razu podjechali we wskazane miejsce i rzeczywiście znaleźli leżącego w śniegu na poboczu drogi mężczyznę. Znajdował się on pod działaniem alkoholu, miał problemy z poruszaniem się i był przemarznięty. 46-latek przyznał, że wypił zbyt dużo alkoholu, przewrócił się i nie był w stanie sam wstać i wrócić do domu.

Z uwagi na to, że okoliczności, w jakich się znajdował, zagrażały jego zdrowiu i życiu, z powodu panującej niskiej temperatury mężczyzna spędził noc w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych, gdzie pozostał do czasu wytrzeźwienia.

Apelujemy!

Szczególnie w okresie mrozów nie bądźmy obojętni na los osób potrzebujących pomocy. Każdy taki sygnał będzie sprawdzony. Informacje można przekazywać na numer alarmowy 112. Ponadto w Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego w Olsztynie uruchomiona została bezpłatna, całodobowa infolinia dla osób bezdomnych o numerze 0 800 165 320. To właśnie pod tym numerem telefonu osoby zainteresowane mogą uzyskać informacje na temat miejsc noclegowych, jadłodajni oraz punktów udzielania pomocy rzeczowej, finansowej, prawnej i medycznej na terenie całego województwa warmińsko-mazurskiego.

LM/TM/red.kontakt@infoilawa.pl. 

REKLAMAabs2

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMADzień dziecka
REKLAMASkład opału
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.7379 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)