REKLAMASadek

(Fot. KP PSP w Iławie.)

Prognozowane intensywne opady śniegu i jego zaleganie na dachach obiektów wielkopowierzchniowych mogą powodować poważne zagrożenia. Nadmierne obciążenie konstrukcji dachu niesie ryzyko jego zniszczenia i w efekcie katastrofy budowlanej - przypomina Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Iławie.

Szczególna uwaga skierowana jest na bezpieczeństwo obiektów handlowych i użyteczności publicznej. 

- Przypominamy, że obowiązek odśnieżania dachów i usuwania nawisów śniegu i lodu spoczywa na właścicielach, zarządcach i administratorach obiektów - uczula kpt. Krzysztof Rutkowski, oficer prasowy KP PSP w Iławie. - W okresie zimowym występują typowe zjawiska meteorologiczne polegające na opadach śniegu, marznącego deszczu, gołoledzi, zawiewaniu śniegu oraz niskich temperaturach. Należy być przygotowanym na zmienność aury oraz obserwować komunikaty w mediach. Podczas planowania podróży należy uwzględnić zagrożenia wynikające z występowania tych zjawisk, bowiem mogą nieść zagrożenie dla zdrowia i życia, szczególnie dzieci, osób starszych i zwierząt.

Za: KP PSP w Iławie i opracowaniem KG PSP.

REKLAMAMozart2

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMADzień dziecka
REKLAMAsadek2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.4781 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)