REKLAMASadek
wydrukuj podstronę do DRUKUJ10 stycznia 2019, 17:23 komentarzy 38

(Fot. KPP w Iławie.)

W czwartkowe popołudnie, 10 stycznia doszło do wypadku na przejściu dla pieszych na ulicy Wyszyńskiego w Iławie. Niedaleko tutejszego cmentarza komunalnego potrącona została piesza.

Do zdarzenia doszło około godziny 16:15. Na miejsce wezwano karetkę pogotowia, straż pożarną i policję. O ustaleniach informuje mł. asp. Joanna Kwiatkowska.

- Policjanci wezwani na miejsce zdarzenia wstępnie ustalili, że 29-latka kierująca skodą, zbliżając się do prawidłowo oznakowanego przejścia dla pieszych, potrąciła pieszą, która będąc już w połowie przejścia, wyszła zza pojazdów oczekujących na podniesienie zapór kolejowych. Kobieta została przetransportowana do szpitala - mówi rzeczniczka iławskiej policji.

Poszkodowana doznała poważnych obrażeń, ma złamaną miednicę. Wobec kierującej policjanci skierują wniosek o ukaranie do sądu.

Potrącenie pieszej na przejściu dla pieszych na ulicy Wyszyńskiego w Iławie. 
Zdjęcia: Info Iława.

REKLAMAabs2

35Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Krowka 35 5 miesięcy temu

  Sam jestem kierowca a tagrze kozystam z przejscia dla pueszych....a wiec jesli ja przechodze przez przejscie upewniam sie czy nic nie nadjezdza a tym bardziej tak jak w tym przypadku wychylajac sie za samochodu zatrzymuje sie a nie wlaze jak swieta krowa bo mi wolno, 80% pieszych zachowuje sie jak by byli niesmiertelni wlaza wnet pod kola a puzniej lamet bo ciezko spojzec sie w prawo czy lewo. Fakt kierowca tez powinien zwolnic upewnic sie za zadna swieta krowa mu nie wskoczy pod kola. W tym przypadku pieszy powinien byc pociagniety do odpowiedzialnosci nauczylo by to go odpowiedzialnosci i nie zachowywal sie jak sw krowa.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~HK007 34 5 miesięcy temuocena: 100% 

  Co z tego, że miała pierwszeństwo jeśli wylądowała połamana w szpitalu? Mnie uczyli, że na drodze najwazniejszy przepis to zasada ograniczonego zaufania. Błędne jest przekonanie, że na drodze wszyscy mają dbać o moje bezpieczenstwo tylko nie ja, uczy się tego już małe dzieci przed szkołami i przedszkolami. Smutny lament po wypadku

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Pieszy 33 5 miesięcy temuocena: 100% 

  Często chodzę tą drogą i nieraz już widziałam jak piesi wychodzą zza samochodów stojących przed szlabanami nie patrząc czy z drugiej strony nie jedzie samochód . Myślą ,że jak już są na pasach to nie trzeba się rozglądać. Wiadomo kierowca samochodu musi uważać przy przejściu , lecz jeżeli pieszy wychodzi mu prosto na maskę, to niestety nie ma szans zahamować.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Darek 32 5 miesięcy temuocena: 60% 

  Sprawa jest prosta- jeżeli samochód który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych nie ważne czy w korku czy nie Pani miała prawo wejść na pasy A kierowca widząc że samochód z naprzeciwka się zatrzymał przed przejściem powinien również się zatrzymać....co nie zmienia te z faktu iż piesza również powinna zachować ostrożność

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Darek 31 5 miesięcy temu

  Adrr proszę Cię Ty jak widzisz że samochód stoi przed przejściem to zapier...lasz na oślep czy trochę myślisz i się zatrzymujesz????Nic z Twojego paragrafu 14 jak kogoś zabijesz....

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Adrr 30 5 miesięcy temuocena: 33% 

  Przeczytaj sobie art. 14 kiedy ZABRANIA się wchodzeniu pieszemu na pasy.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Volkswagen T4 29 5 miesięcy temuocena: 100% 

  Tydzień temu na przejściu między Nową Wsią a Iławą pieszą potrąca biały Volkswagen T4 przyjeżdzają Policjanci i stwierdzają iz piesza zasłoniła sie parasolką i jest winna zajściu !! I CO WY NA TO ??? Prosze sobie artykuł przeczytac w historii.A tu wyszła za samochodu ! Ludzie co to wolna AMERYKANKA?? Parasoleczka malutka objęła całą pieszą.ŚMIECH!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Miś 28 5 miesięcy temuocena: 42% 

  Potrącona piesza była w połowie przejścia dla pieszych......to chyba wyczerpuje temat, czy tylko w Polsce jest jakoś inaczej?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Miś 27 5 miesięcy temuocena: 67% 

  Addd -zgadzam się z Tobą w pełni. Jesteś pół mózgiem kretynie. Do zobaczenia, bo pewnie czasem też korzystasz z przejścia dla pieszych;)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Addd 26 5 miesięcy temuocena: 33% 

  A mówi coś fakt o tym, że wylazła kierującemu zza samochodu? Nie prawa czegoś takiego robić kretynie. Ale widzę, że w Polsce to pół mózgi są a nie ludzie.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Gr 25 5 miesięcy temuocena: 29% 

  Kolejny pacjent który nie ma pojęcia o czym pisze.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławian 24 5 miesięcy temuocena: 44% 

  Jeśli jest korek to kierowca powinien się upewnić że zza samochodu nic nie wyjdzie, zatrzymać się i rozejrzeć ponieważ to jest przejście dla pieszych. WINA KIEROWCY. Sam zostałem potrącony kilka lat temu w tym samym miejscu w takiej samej sytuacji ale ja miałem więcej szczęścia i nic mi się nie stało. Teraz jak ja kieruje pojazd rozglądam się 2x żeby się upewnić że nie potrace pieszego na pasach

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Paweł 23 5 miesięcy temuocena: 100% 

  jest w tym racja ze kierowca powinien uważać...ale pieszy to co? święta krowa tak??on nie musi uważać bo zatrzymać się "musi kierowca i to tylko kierowca musi uważać. a tak na zdrowy rozum jeśli kierujesz pojazdem i chodzisz pieszo...to kto szybciej się zatrzyma pojazd czy pieszy? Każdy powinien uważać, tym bardziej że wychodzi zza samochodu nagle ..nie widać go.. ale to Wasze bezpieczeństwo.. kierowca dostanie mandat wy kalectwo lub śmierć wybór należy do każdego z osobna

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ilawiak 22 5 miesięcy temuocena: 95% 

  Sorry ale artykuł mówi co innego Art. 14 Prawa o ruchu drogowym zawiera katalog zakazów dla pieszych. Zgodnie z jego treścią zabrania się pieszym: wchodzenia na jezdnię: 1) bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych; 2) spoza pojazdu lub innej przeszkody ograniczającej widoczność drogi;

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~gr 21 5 miesięcy temuocena: 72% 

  Jak zwykle po potrąceniu pieszego na przejściu dla pieszych w Iławie komentarze obwiniają pieszego, to absurdalne. Pieszy jest święty na pasach! Ma bezwzględne pierwszeństwo, a kierowca, dojeżdżając do pasów, ma obowiązek zachować wzmożoną czujność i przewidzieć każdy scenariusz - jeśli ktoś znajduje się w pobliżu pasów, to kierowca ma założyć, że pieszy może wtargnąć i kierowca ma na tyle zwolnić, by móc zareagować. Tak samo, jeśli nie widział dokładnie przejścia, bo zasłaniały ma auta - na egzaminie oblewa się za taką bezmyślność - należy założyć, że pieszy może wyłonić się zza tych aut, zatem należy zwolnić, a w razie potrzeby nawet i zatrzymać się przed tym przejściem dopóki nie będziemy pewni, że pieszego na pasach nie ma. Oczywiście, każdy popełnia błędy, ale brzydzi mnie, że komentarze zawsze w Iławie są stronnicze i ludzie piszą coś o "świętych krowach" czy o "wtargnięciu" na przejście dla pieszych. Nóż się w kieszeni otwiera.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Brak mózgu u autora postu 20 5 miesięcy temuocena: 100% 

  Tak przecież jak zwolni stanie na 0.5m widać twoje obeznanie w prowadzeniu pojazdów to raz. A dwa cytując Ciebie "pieszy może wtargnąć na jezdnię" - za to właśnie kodeks ruchu drogowego przewiduje mandat art. 14 więc zanim coś napiszesz przemysł to zasięgnij choć minimum wiedzy w temacie

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Andrzej 19 5 miesięcy temuocena: 43% 

  Święty? Kretynie jeden. Pewnie sam jesteś taką świętą krową która włazi na pasy i nie patrzy. Pieszy nie jest święty na pasach, radzę do edukować.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~gr 18 5 miesięcy temuocena: 100% 

  Iławiak - chodzi o to, że nazywasz mnie piratem, gdy z moich postów wynika zupełnie co innego. Jeszcze raz spójrz na nicki i posty.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławiak 17 5 miesięcy temuocena: 89% 

  Nie obwiniam broń Boże osoby potrąconej, zwracam tylko uwagę iż przed wejściem dla pieszych, również obowiązują pewne zasady ( spójrz w lewo, prawo jeszcze raz w lewo itd.) a nie tak jak w moim przypadku który opisałem wcześniej, obróć się na pięcie i idź. Nie piszę ani nie epatuje że kierowcy w Iławie są nieomylni i bez winy, sam jestem również pieszym i nie raz nie dwa, miałem sytuacje gdzie nóż w kieszeni otwierał się na kierowce który widząc że zbliżam się do "pasów" dodawał "gazu" .... :-(

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~gr 16 5 miesięcy temuocena: 80% 

  Iławian - nie umiesz czytać ze zrozumieniem. W obu postach piętnuję kierowców, przez których dochodzi do potrąceń na pasach.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławian 15 5 miesięcy temuocena: 18% 

  GR- to najlepiej wgl nie patrz na przejścia piracie drogowy. Sam mam prawo jazdy i wiem że przed przejściem trzeba się rozejrzeć. Co ty płacą ci za kilometry że tak zapierdzielasz?...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~gr 14 5 miesięcy temuocena: 83% 

  "w takiej iławie jest "100 tysiecy" przejsc dla pieszych, jak bym miał zwalniac i obserwowac przed kkazdym czy ktos nie wskoczy na droge to iława była by zakorkowana jak Paryż w godzinach szczytu" Właśnie przez takich ludzi mamy potrącenia na pasach.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~df 13 5 miesięcy temuocena: 31% 

  w takiej iławie jest "100 tysiecy" przejsc dla pieszych, jak bym miał zwalniac i obserwowac przed kkazdym czy ktos nie wskoczy na droge to iława była by zakorkowana jak Paryż w godzinach szczytu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławiak 12 5 miesięcy temuocena: 92% 

  Ostatnio miałem 2 sytuacje, jadę samochodem 15 m od przejścia dla pieszych, Pani w Czarnej kurtce, jedną ręką przytrzymuje kaptur bo śnieg pada, w drugiej walizka na kółkach, dochodzi do pasów, obrót na pięcie o 90 st. i przechodzi, sam nie wiem jak udało mi się wychamować z 40km/h, ale dzięki opatrzności, tylko abs się zagrzał. Ludzie uważajcie na przejściach kierowca nie jest alfą i omegą też człowiek, czas reakcji bywa różny. ps. może warto wrócić do tematu doświetlania przejść dla pieszych tak jak to ma miejsce na ul Sobieskiego ???

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~antoni 11 5 miesięcy temuocena: 85% 

  niech sie idioci najpierw rozejrza przed wejsciem na przejscie dla pieszych czy cos jedzie, kierowca po zmroku nie jest w stanie zobaczyc czy ktos z chodnika skreca na przejscie a pisi widza doskonale światła nadjezdzajacego samochodu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Heniu 10 5 miesięcy temu

  Prawda jestem za

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Gregor 9 5 miesięcy temuocena: 81% 

  Babka max 45 lat z kapturem na głowie nie rozglądała się jak wchodziła na przejście, a wyszła zza samochodu które stały w korku bo przejazd był zamkniety, kierujący nie miał szans na reakcję. Nie ma tutaj winy kierującego samochodem. Niestety miałem tą okazję to widzieć.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Do Gregor 8 5 miesięcy temuocena: 100% 

  Skoro jesteś naocznym świadkiem to wypadałoby bądź nawet twoim obowiązkiem byłoby abyś w sądzie jako świadek zeznawał bo być może twoja postawa i twoje zeznania mogą zaważyć na wyroku dla być może "niewinnej" kierującej. Pozdrawiam

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~atej 7 5 miesięcy temuocena: 60% 

  andrzej orecki to najwiekszy debil świata

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Andrzej-Oracki 6 5 miesięcy temuocena: 0% 

  "Tak krawiec kraje, jak mu materii staje". Dotyczy zawartości twojej głowy. To wyjasnienie było konieczne, byś cokolwiek zrozumiał. Ucz się, cywilizuj, na dalszą "polemikę" nie licz... biedaku.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Taktylko 5 5 miesięcy temuocena: 67% 

  Starsza? Pewnie miała ze 40 lat i pomykała do chałupy, (...).

  Edytowany: 5 miesięcy temu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kierowca 4 5 miesięcy temuocena: 54% 

  Debilni ludzie.. Nawet nie spojrzą i wbijają się na jezdnię.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Heniu 3 5 miesięcy temu

  Samobójstwo

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Andrzej-Oracki 2 5 miesięcy temuocena: 32% 

  Na przejściu dla pieszych? Debilni? Nimi są ci poruszajacy się "autami" w cenie rowerów, którzy posiadanie owych gruchotów, traktują jako formę awansu społecznego.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ormowiec 1 5 miesięcy temuocena: 56% 

  Tez tak bywa, ze prawie pod koła się walą. Ale i kierowcy to banda przestępcza, widząc z daleka starszą osobę, która ze trachu nim przejdzie rozgląda się ale kierowaca nie patrzy tylko wali naprzód. W koncu bedna idzie powolutku, zas debil za kierownicą omija ją zaraz za nią, zas ta ze strachu sie cofa i wówczas mówicie ta debilka ...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAPUP
REKLAMASkład opału
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.5104 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)