REKLAMAKlonowski
wydrukuj podstronę do DRUKUJ11 stycznia 2019, 11:53 komentarzy 1
Przykładowa aktywna tablica drogowa (z materiałów producenta).

Przykładowa aktywna tablica drogowa (z materiałów producenta).

Status- "w realizacji". Projekt pod nazwą "Bezpieczny ja - bezpieczny Ty, zwolnij - pomyśl - zdecyduj", w ramach którego gmina Zalewo zyska m.in. aktywną tablicę drogową, otrzyma grant w ramach programu Fundacji PZU "Pomoc to moc". To sukces miejscowego Stowarzyszenia Bezpieczna Przyszłość.

O pozytywnym rozpatrzeniu wniosku Stowarzyszenia, które starało się o grant w wysokości 30 tysięcy złotych, informuje jego członkini, autorka wniosku i jednocześnie koordynatorka inicjatywy, Joanna Skurzewska.

- Radosną informację otrzymaliśmy wczoraj - mówi i już planuje pierwsze działania w ramach projektu. - Przygotowania i rekrutację wolontariuszy rozpoczniemy już pod koniec miesiąca. Natomiast realizacja samej akcji, mam nadzieję, ruszy wraz z końcem marca.

Lokalny projekt doceniło konkursowe jury, ale liczyło się też wsparcie, jakiego udzielili inicjatywie internauci.

- Była to decyzja jury. To komisja ocenia wartość projektu, jednak element promocji też był brany pod uwagę. Dlatego ważne było udostępnianie informacji o inicjatywie - wyjaśnia jej koordynatorka.

Głównym, ale nie jedynym, elementem zwycięskiego projektu jest zakup aktywnej tablicy drogowej. Taka tablica będzie spełniała funkcję informacyjną i edukacyjną. Będzie ustawiana w tych miejscach, w których kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność. Będzie mobilna, więc takie uświadamianie kierowców z pomocą urządzenia będzie można prowadzić w różnych częściach gminy. Na aktywnej tablicy drogowej kierowcy zobaczą zdjęcie przedstawiające dzieci i czerwony napis "zwolnij". Jeśli dostosują prędkość do bezpiecznej, pojawi się zielony napis "dziękuję". Dodatkowo tablica zlicza i analizuje prędkości pojazdów w strefie pomiarowej, co daje możliwość weryfikacji jej skuteczności.

- Chcielibyśmy zacząć przy domu, w którym mieszka Hubert, bo tam zdarzył się wypadek - przypomina Joanna Skurzewska, mając na myśli 5-latka z Boreczna, który w sierpniu ubiegłego roku, będąc na spacerze niedaleko swojego miejsca zamieszkania, został bardzo groźnie potrącony przez samochód.

Dzisiaj chłopiec nadal potrzebuje żmudnej rehabilitacji, ale dzięki niej stopniowo wraca do zdrowia. Stał się inspiracją dla projektu "Bezpieczny ja - bezpieczny Ty, zwolnij - pomyśl - zdecyduj", bo jego historia przypomina, jak ważna jest dbałość o bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Ponadto w projekcie ujęte są środki na zakup kamizelek odblaskowych dla szkół w gminie Zalewo. Wolontariusze, strażacy i policja odwiedzą szkoły z programem edukacyjnym i przekażą dzieciom kamizelki oraz inne gadżety odblaskowe. Wolontariusze rozdadzą mieszkańcom ulotki dotyczące akcji, a kierowcom wręczą zawieszki do samochodów z napisem: "Kierowco, jedź ostrożnie. Na każdego z nas ktoś czeka w domu".

O realizacji projektu poinformujemy.

Mały Hubert z Boreczna- symbol i inspiracja projektu "Bezpieczny ja - bezpieczny Ty, zwolnij - pomyśl - zdecyduj". Na zdjęciu podczas akcji "Myjemy auta dla Huberta", która została zorganizowana na jego rzecz przez Stowarzyszenie Bezpieczna Przyszłość oraz jednostki OSP z terenu gminy Zalewo.
Fot. Archiwum Stowarzyszenia Bezpieczna Przyszłość.

abs2

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Kierowca 1 5 miesięcy temu

    Super sprawa oby więcej takich tablic

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAdisco
REKLAMASkład opału
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.6699 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)