REKLAMANotus_nowa
wydrukuj podstronę do DRUKUJ15 stycznia 2019, 11:41 komentarzy 2
Centrum Aktywności Lokalnej - to tutaj już w najbliższą sobotę odbędą się warsztaty sztuki ludowej organizowane przez Stowarzyszenie

Centrum Aktywności Lokalnej - to tutaj już w najbliższą sobotę odbędą się warsztaty sztuki ludowej organizowane przez Stowarzyszenie "W Kręgu" we współpracy ze Stowarzyszeniem SART. (Fot. Archiwum własne.)

Już w najbliższą sobotę, 19 stycznia, z inicjatywy  stowarzyszeń "W Kręgu" oraz SART, w Iławie odbędzie się wykład i warsztaty poświęcone sztuce ludowej, a dokładnie motankom- słowiańskim lalkom.

- Uczestnicy wydarzenia będą mogli dowiedzieć się, kto i dlaczego tworzył motanki, czemu służyły, jaka była ich historia i znaczenie dla ówczesnych ludzi - przybliża szczegóły wydarzenia Emrys Kosek, przedstawiciel Stowarzyszenia "W Kręgu".

f

Po wykładzie odbędzie się praktyczna część warsztatowa, podczas której każdy uczestnik będzie mógł wykonać własną motankę. Wykłady i warsztaty odbędą się w Centrum Aktywności Lokalnej przy ulicy Wiejskiej 2d w Iławie, w sobotę, 19 stycznia w godzinach od 16:30 do 19:00.

Współorganizatorem wydarzenia są iławscy artyści ze Stowarzyszenia SART. 

- Wspólnie planujemy, aby jeszcze w styczniu zorganizować wernisaż i wystawę stworzonych podczas warsztatów prac - mówi Emrys Kosek.

Wystawę będzie można oglądać przez dwa tygodnie w galerii Stowarzyszenia SART przy ulicy Niepodległości 4 w Iławie.

- Zapraszamy wszystkich zainteresowanych ludowym folklorem, tradycją i sztuką. Wydarzenie skierowane jest do każdej grupy wiekowej, wstęp wolny - zachęcają organizatorzy.

REKLAMAMozart2

2Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Zosia z Zamosia 2 7 miesięcy temuocena: 81% 

    fajny pomysł chyba takiego czegoś w iławie jeszcze nie było

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
  • ~Agata 1 7 miesięcy temuocena: 82% 

    bede :P

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMACEZ
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMASkład opału
REKLAMALADY D
REKLAMAsadek2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.5214 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)