REKLAMAx-moto
REKLAMAKlonowski
wydrukuj podstronę do DRUKUJ18 stycznia 2019, 09:45 komentarzy 2

W sobotę, 19 stycznia, o godz. 12:00, na dziedzińcu iławskiego ratusza w ramach uroczystości żałobnych po zamordowanym Prezydencie Gdańska Pawle Adamowiczu zgromadzą się samorządowcy i mieszkańcy.

Będzie to symboliczna minuta ciszy organizowana w celu uczczenia pamięci tragicznie zmarłego Pawła Adamowicza, który został zamordowany przez nożownika podczas gdańskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, co zszokowało cały kraj. 

W Iławie minuta ciszy pamięci Pawła Adamowicza jest organizowana z inicjatywy wszystkich lokalnych samorządów: Starosty Iławskiego Bartosza Bielawskiego, Burmistrza Iławy Dawida Kopaczewskiego i Wójta Gminy Iława Krzysztofa Harmacińskiego. Obecność zapowiedzieli także najważniejsi przedstawiciele suskiego samorządu.

Na dziedzińcu ratusza zostaną zapalone znicze. Tego dnia hejnał zostanie wyłączony. Organizatorzy zapraszają mieszkańców, chcących uczcić minutą ciszy pamięć prezydenta Gdańska.

W Iławie jest też inna inicjatywa, zaplanowana spontanicznie przez Krzysztofa Zakretę i Dariusza Paczkowskiego. To 7-kilometrowy rajd rowerowy pod hasłem "Rowerzyści przeciwko nienawiści", który wystartuje sprzed ratusza miejskiego o godzinie 10:00 w niedzielę, 20 stycznia.

abs2

2Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~zenk 2 7 miesięcy temuocena: 50% 

    Jeżeli trwa żałoba narodowa to wszystkie flagi przy urzędach powinny być już opuszczone. A tak przy okazji święta Bożego Narodzenia to były już 3 tygodnie temu , może już czas wyłączyć świetlną dekorację Iławy

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
  • ~Tomasz 1 7 miesięcy temuocena: 50% 

    I co to zmieni? Za chwile znowu wszyscy będą się żreć miedzy sobą.

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMASkład opału
REKLAMALADY D
REKLAMAsadek2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.5341 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)