REKLAMAPysk-na_blysk
REKLAMAimage2
wydrukuj podstronę do DRUKUJ23 stycznia 2019, 13:42 komentarzy 2
W trakcie warsztatów powstało wiele różnych lalek.

W trakcie warsztatów powstało wiele różnych lalek.

Wykład i praktyczne warsztaty poświęcone motankom, czyli dawnym, słowiańskim lalkom- to pierwsze wydarzenie kulturalne, zorganizowane w Iławie przez Stowarzyszenie "W Kręgu". Inaugurację działalności grupy w naszym mieście można zaliczyć do bardzo udanych. 

Wydarzenie, zorganizowane w minioną sobotę, 19 stycznia w Centrum Aktywności Lokalnej na ulicy Wiejskiej w Iławie, cieszyło się dużym zainteresowaniem. 

- Gościliśmy ponad 30 osób, które razem z nami spędziły czas na wspólnym motaniu i rozmowach - mówi Emrys Kosek, przedstawiciel Stowarzyszenia "W Kręgu".

Zgodnie z zapowiedzią organizatorów przed warsztatami miał miejsce wykład, który poprowadziła Kama Cupryszak, członkini "W Kręgu". Wprowadził on uczestników spotkania w tematykę sztuki ludowej i wyjaśnił, czym były dla dawnych Słowian motanki, jakie spełniały funkcje i po co w zasadzie się je tworzyło. Dysponując tą wiedzą, każdy mógł przygotować własną motankę. Uczestnicy korzystali jedynie z tradycyjnej techniki wykonywania tych słowiańskich lalek - motali bez użycia igły i innych ostrych narzędzi.

- W trakcie warsztatów powstało wiele różnych lalek, a sama tradycja ich wyrabiania została zachowana - podsumowuje Emrys Kosek. - Dawniej ludzie spotykali się przy motaniu, by rozmawiać i miło spędzać czas w swoim gronie - bez telefonów i telewizji, jednocześnie wykonując lalki, które "zamotane" były wraz z dobrymi życzeniami.

Część ze stworzonych podczas wydarzenia prac została przekazana na wystawę organizowaną w najbliższą sobotę, 26 stycznia. Wystawę motanek w Galerii Sztuki SART przy ul. Niepodległości 4 w Iławie otworzy wernisaż połączony z warsztatem sztuki ludowej. To kolejna szansa, by nauczyć się tworzyć słowiańskie lalki- motanki. Więcej o tym wernisażu na infoilawa.pl wkrótce.

Wykład i praktyczne warsztaty dotyczące motanek- słowiańskich lalek, przyciągnęły do Centrum Aktywności Lokalnej w Iławie ponad 30 osób. To udana inauguracja działalności w naszym mieście Stowarzyszenia "W Kręgu".

Warsztaty sztuki ludowej w Centrum Aktywności Lokalnej cieszyły się sporym zainteresowaniem.

Ilość zdjęć 20

REKLAMATom-bet

2Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~heh 2 12 miesięcy temu

    Kamil, a mama wie, że jesteś kapłanem i piszesz dziwne znaki po drzewach?

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
  • ~ja 1 12 miesięcy temuocena: 23% 

    masakra.. świat się kończy ..

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
woznicki2019
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAZajazd3
REKLAMAwalentynki
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 1.2682 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)