REKLAMAimage2
wydrukuj podstronę do DRUKUJ24 stycznia 2019, 11:07 komentarzy 1
Mazurska 2- znajdzie nowego właściciela, czy popadnie w ruinę?

Mazurska 2- znajdzie nowego właściciela, czy popadnie w ruinę? (Fot. Archiwum własne.)

Dzisiaj (24 stycznia) o godzinie 10:00 w Urzędzie Miasta w Iławie mieli spotkać się licytanci zainteresowani kupnem okazałej, zabytkowej willi położonej na ulicy Mazurskiej 2, niedaleko linii brzegowej Jezioraka. Nieruchomość pozostaje jednak w rękach miejskiego samorządu. Nie zmieniła właściciela, ponieważ nikt nie stanął do przetargu.

Jak informuje Wiesław Pieńczewski, kierownik Wydziału Gospodarki Mieniem Komunalnym w Urzędzie Miasta w Iławie, żaden potencjalny kupiec nie wpłacił wymaganego wadium. W związku z tym przetarg nie doszedł do skutku.

To już drugie nieudane podejście do sprzedaży willi. Pierwszy przetarg był wyznaczony na 29 października ubiegłego roku. Cenę wywoławczą ustalono wtedy na 1,738 mln złotych. Nikt nie stanął do licytacji.

Dzisiaj (24 stycznia) zainteresowanych także nie było, choć cenę wywoławczą nieruchomości obniżono na 1,39 mln złotych. 

Czy teraz cena Mazurskiej 2 znów zostanie obniżona? O tym już zadecyduje burmistrz - mówi Wiesław Pieńczewski.

Przypomnijmy, że mowa o atrakcyjnej, choć wymagającej kosztownego remontu nieruchomości.

- Nieruchomość położna jest w dzielnicy śródmiejskiej miasta Iławy w odległości około 50 metrów od brzegów jeziora Jeziorak w dzielnicy domów jednorodzinnych i pensjonatów turystycznych. Działka gruntu ma kształt regularny, prostokątny. Nieruchomość zabudowana jest budynkiem mieszkalnym o powierzchni użytkowej 290 m2. Budynek wolnostojący o dwóch kondygnacjach nadziemnych, całkowicie podpiwniczony, o konstrukcji murowanej z dachem o konstrukcji drewnianej, czterospadowym pokrytym dachówką ceramiczną. Rok budowy około 1921 r. Nieruchomość wpisana jest do rejestru zabytków pod numerem A-4655 - informuje iławski ratusz. - Nieruchomość położona jest na terenie określonym symbolem "C-MN3"- teren zabudowy mieszkalnej jednorodzinnej; uzupełniające przeznaczenie terenu- zabudowa zakwaterowania turystycznego.


Właściciela zmienił inny miejski zabytek. Kamienica przy ulicy Ostródzkiej 2, także zabytkowa, została wczoraj (23 stycznia) sprzedana przedsiębiorcy z Iławy za niespełna 800 tysięcy złotych, o czym już informowaliśmy na portalu.

REKLAMAMozart2

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~UPA 1 6 miesięcy temu

    chcą gady za darmochę może. Najbardziej doskonałe miejsce w Iławie. Wiadomo ze na sredn iej klasy wykonczenie tej kamiency, to 2 melony, ale zależy jakim celom ma służyć. Samo mejsce nie jest ciche, zas przy Iławce kamienica to cmentarne miejsce

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMACEZ
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMApalac
REKLAMALADY D
REKLAMAsadek2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.6783 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)