REKLAMALumen
REKLAMAzielona aleja
wydrukuj podstronę do DRUKUJ24 stycznia 2019, 12:40 komentarzy 2

(Fot. Archiwum własne.)

Świńska grypa została potwierdzona u dwóch pacjentów oddziału jednego z olsztyńskich szpitali. Wirusem AH1N1 zakaziła się kobieta i mężczyzna w wieku 75+. Do badania będą pobierane próbki od innych pacjentów, żeby sprawdzić, czy wirus nie rozprzestrzenił się wśród innych chorych.

Niestety na Warmii i Mazurach pojawiły się także nowe zachorowania na odrę. Wśród chorych jest 23-letnia kobieta i jej brat (oboje są pracownikami zakładu mleczarskiego z Lidzbarka Warmińskiego) oraz 23-letnia studentka Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Wszyscy pochodzą z Ukrainy. Zarówno pracownica zakładu mleczarskiego, jak i studentka od połowy grudnia 2018 do początku stycznia 2019 przebywały na Ukrainie. Obecnie pacjenci przebywają na oddziale chorób zakaźnych szpitala w Ostródzie. Pracownicy zakładu mleczarskiego w Lidzbarku poddawani są profilaktycznym szczepieniom przeciw odrze. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Olsztynie prowadzi dochodzenie epidemiologiczne wśród studentów i pracowników UWM. Tu również zostanie podjęta akcja szczepień.

Wirusy grypy i odry przenoszą się drogą kropelkową. Odrą można się także zakazić przez bezpośredni kontakt z moczem chorej osoby. W przypadku odry objawem jest charakterystyczna wysypka. Przy grypie pojawia się wysoka gorączka oraz m.in. bóle mięśni i stawów.

Żeby uchronić się przed zachorowaniami na obie choroby, konieczne jest zachowanie podstawowych zasad higieny: czyli mycie rąk, pozostawanie w domu w trakcie choroby oraz szczepienia profilaktyczne.

Za: WSSE w Olszytnie.

REKLAMANAJLAK

2Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Obiektyw 2 ponad rok temuocena: 50% 

    Znowu straszycie chorobami, na które są szczepienia, a te, których jest znacznie więcej wcale nie dostrzegacie... Bo nie ma na nie szczepień. Nieładnie. KONIECZNE jest szczepienie? Żenada.

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
  • ~Niezaprzedany 1 ponad rok temuocena: 67% 

    Znowu nagonka i straszenie.Orda to nie EBOLA!Przechorowanie jej w dzieciństwie,przy dbałości o higienę i dobre odżywienie dziecka,skutkuje nabyciem przez nie odporności na całe życie.Bez potrzeby doszczepiania itp.Szczepionka natomiast nie daje ŻADNEJ gwarancji,że osoba zaszczepiona na odrę nie zachoruje albo,że w wypadku zachorowania przejdzie chorobę łagodniej.NIE MA BADAŃ POTWIERDZAJĄCYCH tę szerzonąw mediach nieprawdę.Poza tym osoba zaszczepiona przeciw m.in.odrze czyli MMR sama może zarażać!Co do AH1N1...w Grudziądzu testowano szczepionkę na tego wirusa na bezdomnych płacąc im po 5-10 zł by do szczepienia zachęcić.Spora grupa po szczepieniu zmarła.Szczepionka-jak się okazało-była testowana,nie była jeszcze dopuszczona do użytku-dokonano eksperymentu na tych biednych ludziach,bez ich wiedzy i zgody na eksperyment!NIKT,ani minister zdrowia,ani powiatowy inspektor sanitarny,ani lekarze czy pielęgniarki z grudziądzkiej przychodni nie ponieśli z tego tytułu żadnych konsekwencji...

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAwoznicki2
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.7797 sekundy