REKLAMAx-moto
REKLAMAimage2
wydrukuj podstronę do DRUKUJ24 stycznia 2019, 13:21 komentarzy 22

(Fot. Czytelnik.)

Do zaworu za wodomierzem głównym za jakość wody odpowiadają Iławskie Wodociągi, dalej natomiast utrzymanie właściwego stanu instalacji to odpowiedzialność obciążająca zarządcę danej nieruchomości - podkreśla miejska spółka dostarczająca wodę do mieszkań i domów iławian po skardze naszego Czytelnika. Mężczyzna, mieszkaniec bloku na ulicy Ostródzkiej, w miniony poniedziałek musiał zrezygnować z kąpieli- zniechęciła go do niej nieprzyjemna barwa płynącej z kranu wody.

Zastrzeżenia dotyczące jakości wody w mieszkaniu mieszczącym się w budynku wielorodzinnym na ulicy Ostródzkiej 46 c w Iławie były w miniony poniedziałek, 21 stycznia. Problem wystąpił w godzinach popołudniowych. 

- Nici z kąpieli, którą chciałem wziąć po pracy - zgłosił nam Czytelnik. - Jakiś czas temu z kranu już płynęła taka woda, ale teraz to kumulacja - poinformował, nadsyłając zdjęcie, na którym widać wodę o wyraźnym rdzawym zabarwieniu.

Pytany o to, jak później wyglądała sytuacja, Czytelnik przekazał nam, że problem z jakością wody utrzymał się do wieczora, a następnego dnia wszystko wróciło już do normy. Być może dlatego Iławskie Wodociągi, jak dowiadujemy się w miejskiej spółce, nie otrzymały żadnego zgłoszenia w sprawie pogorszonej jakości wody we wskazanym miejscu. 

Podobne problemy, jak wynika z informacji od naszych Czytelników, od czasu do czasu występują w różnych częściach miasta. Przy tej okazji pytamy więc również o to, jakie czynniki - co do zasady - mogą prowadzić do widocznej na załączonym zdjęciu brunatnej barwy wody.

- Przyczyną zabarwienia wody może być między innymi: zły stan wewnętrznej instalacji wodociągowej w bloku (osady żelaziste), prace prowadzone na instalacji wodociągowej, które wymagają zamknięcia wody (gwałtowne otwarcie wody powoduje jednorazowe oderwanie się osadów i krótkotrwałe pogorszenie jakości wody), a w przypadku ciepłej wody - prace prowadzone w wymiennikowni przez jej właściciela, tj. np. przez zarządcę bloku. W naszej opinii właśnie to mogłoby być prawdopodobną przyczyną zabarwienia wody - informuje Izabela Antczak, kierownik Działu Obsługi Klienta i Zamówień Publicznych w Iławskich Wodociągach.

Miejska spółka, dostarczająca wodę do mieszkań i domów iławian, podkreśla też, że nie tylko jej działania mają wpływ na jakość wody, która dociera do kranu docelowego odbiorcy. "Po drodze" woda przepływa nie tylko przez główną sieć, ale też przez wewnętrzne instalacje, o które powinni dbać ich zarządcy.

- Przedsiębiorstwo wodociągowo-kanalizacyjne odpowiada za jakość wody oraz odpowiednie ciśnienie do zaworu za wodomierzem głównym - przybliża szczegóły Izabela Antczak. - Za jakość i ciśnienie w wodzie za zaworem odpowiada natomiast zarządca danej nieruchomości, np. spółdzielnia, czy wspólnota (w przypadku budynków wielorodzinnych) lub odbiorca indywidualny (w przypadku budynku jednorodzinnego, budynku wolnostojącego).

Czytelnik zwraca też uwagę na to, że woda, zwłaszcza ciepła, potrafi obciążyć domowy budżet. Kiedy zatem, gdy jakość wody była niezadowalająca, można liczyć na zwrot części kosztów? Iławskie Wodociągi odsyłają do umów.

- Co do zasady postanowienia dotyczące rozliczeń z odbiorcą usług, w przypadku złożenia przez niego reklamacji, są zawarte w umowie na dostarczanie wody i odprowadzanie ścieków oraz w Regulaminie dostarczania wody i odprowadzania ścieków - wyjaśnia przedstawicielka spółki.

Jednocześnie Iławskie Wodociągi zapewniają iławian o wysokiej jakości wody w miejscowej sieci i o sprawowaniu stałego nadzoru w tym zakresie.

- Stały nadzór nad jakością wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi sprawuje Państwowa Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Iławie. Ostatnie badania jakości wody w wodociągu było wykonywane, zgodnie z harmonogramem poboru prób, 04.01.2019 r.. Żadne parametry fizyko-chemiczne ani mikrobiologiczne nie były przekroczone - komentują Iławskie Wodociągi.

Fot. Czytelnik.

Masz sprawę, temat?
Napisz do nas: kontakt@infoilawa.pl lub zadzwoń: 537 47 52 02, 500 530 427.

REKLAMAMozart2

18Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Cygan 18 5 miesięcy temu

  Ciągle jakiś problem! To wilki jakieś, woda brudna o co tu chodzi ja mieszkam w bałówkach i wszystko jest ok.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Paulina 17 5 miesięcy temuocena: 100% 

  Tez mieszkam w 46C. We wtorek napisalam do spoldzielni, zalaczylam zdjecie. Wczoraj dostalam odpowiedz, ze aktualnie konserwatorzy czyszcza filtr cieplej wody na osiedlu, a woda po spuszczeniu pewnej ilosci powinna wrocic do normy.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~000 16 5 miesięcy temuocena: 100% 

  Spoko spuszcze metr cieplej wody co mi tam 30zl w ta czy w ta. Wazne ze wyczyscili filtr, a co potem to kogo to obchodzi.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ania 15 5 miesięcy temu

  Problem brudnej wody nie jest tylko w tym bloku. Dotyczy rowniez ul Odnowiciela, nowych blokow. Moze wreszcie ktos sie za to wezmie

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Toska 14 5 miesięcy temuocena: 50% 

  Woda jak woda

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Paulina 13 5 miesięcy temu

  Jestem tez z 46C. Zglaszalam we wtorek mailem do spoldzielni, odp zamiescilam w komentarzu.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Tosiek 12 5 miesięcy temuocena: 100% 

  O wodzie to nic nic nie mówię nad ranem to nie mozna wziąć prysznicu bo zamiast ciepłej wody to zimna lecie a tyle kasy sie za ciepłą wodę płaci

  Edytowany: 5 miesięcy temu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Michał 11 5 miesięcy temuocena: 60% 

  Bardzo dobra logika - jak jest brudna woda to się robi zdjęci, wysyła do prasy i czeka. Wodociągi dowiadują się przekazem myśli :) Czytelnikowi gratuluje bystrości :)

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Haha 10 5 miesięcy temu

  Czyli czytelnikowi zakfeca kurek z ciepla woda? Taka bedzie karma?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Lol 9 5 miesięcy temu

  A jak pies był u nas w piwnicy, to jeden taki dziwak oszołom nie pogadał z właścicielem tylko na POLICJĘ od razu zadzwonił. Karma do niego później wróciła buehehe

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ach 8 5 miesięcy temuocena: 50% 

  A co pracujesz w tej spółdzielni, że tak się ciśniesz? Nie od dziś wiadomo, że prasa bądź inne źrodło medialne więcej może bądź szybciej rozwiąże sprawe.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Michał 7 5 miesięcy temuocena: 80% 

  "A moze najpierw zglosil, a potem wyslal do prasy? Brawo za Twoja logike." Może coś źle zrozumiałem, ale czytając tekst nie znalazłem informacji, że coś zgłosił tylko, że wysłał zdjęcie do prasy. Wodociągi przekazały, że nie było zgłoszenia. Wnioskuję, że czytelnik jednak tego nie zgłosił. Taka moja logika.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Brrr 6 5 miesięcy temuocena: 0% 

  A moze najpierw zglosil, a potem wyslal do prasy? Brawo za Twoja logike.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~46e 5 5 miesięcy temuocena: 83% 

  Woda widzę bez zmian. W przeddzien jak i W wigilie była ta sama sytuacja. Ludzi robią jedzenie A brudna woda leci z kranu?! 10 telefonów do spoldzielni wykonalem - 0 odebranych z ich strony.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Hola 4 5 miesięcy temuocena: 100% 

  Jeśli masz facebooka, przeczytales komentarze to powinienes wiedziec, ze ludzie z tego bloku kontaktowali sie w tej sprawie niejednokrotnie. Ale nie, lepiej sie przyczepic przeciez ..

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Lipo 3 5 miesięcy temuocena: 50% 

  Dobrze byłoby gdybyś dzwonił do nich w godzinach pracy, wtedy większa szansa ,że odbiorą. Na tablicy ogłoszeń są numery kontaktowe do konserwatorów na które dzwonimy poza godzinami pracy. W konteście wypowiedzi Michała popieram po co dzwonić do prasy zamaist do zainteresowanej instytucji? Jesli zastosować logikę jego interlokutorów gdy się pali do prasy, gdy ktoś ma zawał do prasy...Gdyby komuś wpadła do głowy taka myśl to w spółdzielni nie pracuję.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Maj 2 5 miesięcy temuocena: 100% 

  Jakość to jedno, ale ciśnienie wody w nowych blokach, w godzinach szczytu czasem spada.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Edi7 1 5 miesięcy temuocena: 80% 

  Ciśnienie albo zwieracze hehe

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMASkład opału
REKLAMAick-gesi
REKLAMAsadek2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.5512 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)