REKLAMATYP 1 - IPB
wydrukuj podstronę do DRUKUJ24 stycznia 2019, 23:13 komentarzy 5
Przykładowa wizualizacja OSY. Otwarte Strefy Aktywności to projekt, na który lokalne samorządy mogą uzyskać dofinansowanie ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Przykładowa wizualizacja OSY. Otwarte Strefy Aktywności to projekt, na który lokalne samorządy mogą uzyskać dofinansowanie ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. (Fot. materiały prasowe.)

Do końca maja tego roku tzw. OSY- Otwarte Strefy Aktywności powstaną w aż czterech miejscowościach w gminie Iława. Miejsca do rekreacji, zabaw na świeżym powietrzu, spotkań i sąsiedzkiej integracji zyskają Wikielec, Gałdowo, Szymbark i Tynwałd.

Jak będą wyglądały OSY w poszczególnych miejscowościach? Oto szczegóły.

OSA w Wikielcu

W szybko rozwijającym się Wikielcu powstanie OSA w wariancie rozszerzonym. 

Będzie tu siłownia plenerowa składająca się z sześciu różnych urządzeń (w tym czterech urządzeń pojedynczych i dwóch podwójnych). Ponadto mieszkańcy skorzystają ze strefy relaksu, która wyposażona będzie w pięć ławek z oparciem, stolik do gry w szachy/warcaby, stół do tenisa, dwa stojaki na rowery i kosz na śmieci. Będzie też plac zabaw, na który złożą się duży i mały zestaw sprawnościowy, zestaw zręcznościowy trójboczny, pomost wiszący, dwa bujaki na sprężynie i tablica informacyjna z regulaminem korzystania z urządzeń.

Teren będzie ogrodzony, pojawią się nasadzenia w postaci krzewów.

OSA w Gałdowie

W wariancie podstawowym powstaną tutaj strefa relaksu, która wyposażona będzie w trzy ławki z oparciem, stół do tenisa, 5-stanowiskowy stojak na rowery i kosz na śmieci, a ponadto plac zabaw, który składać się będzie z dużego zestawu sprawnościowego, zestawu zręcznościowego trójbocznego, pomostu wiszącego, bujaka na sprężynie i tablicy informacyjnej z regulaminem korzystania z urządzeń.

OSA w Szymbarku

Tutaj także będzie wariant podstawowy obejmujący:

- strefę relaksu, która wyposażona będzie w trzy ławki z oparciem, stół do tenisa, 5-stanowiskowy stojak na rowery i kosz na śmieci,
- montaż placu zabaw, który składać się będzie z dużego zestawu sprawnościowego, zestawu zręcznościowego trójbocznego, pomostu wiszącego, bujaka na sprężynie i tablicy informacyjnej z regulaminem korzystania z urządzeń.

OSA w Tynwałdzie

Dla tej miejscowości zakres przedmiotu zamówienia dotyczący OSY w wersji podstawowej obejmuje: strefę relaksu, która wyposażona będzie w 3 ławki z oparciem, stół do tenisa, 5- stanowiskowy stojak na rowery i kosz na śmieci oraz montaż placu zabaw, który składać się będzie z dużego zestawu sprawnościowego, zestawu zręcznościowego trójbocznego, pomostu wiszącego, bujaka na sprężynie i tablicy informacyjnej z regulaminem korzystania z urządzeń.

W Gałdowie OSA powstanie przy budynku świetlicy wiejskiej z garażem OSP, w Szymbarku- niedaleko istniejącej wiaty rekreacyjnej i miejsca na ognisko, w Tynwałdzie - niedaleko budynku szkoły z częścią mieszkalną, w Wikielcu zaś- przy istniejącym kompleksie sportowym.

Do 8 lutego Urząd Gminy w Iławie czeka na oferty od firm zainteresowanych wykonaniem zamówienia. Jego realizacja jest przewidziana do 31 maja tego roku.

abs2

5Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Liwia 5 5 miesięcy temuocena: 100% 

  Nowa Wieś gdzie panie wojcie? Obiecanki i nic z tego ...żenada

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~do Liwia 4 5 miesięcy temu

  Otóż to! Nic w Nowej Wsi...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~kolo 3 5 miesięcy temuocena: 100% 

  Dobra decyzja wójta. Oby tylko ktoś z gminy kontrolował dokładnie wykonawców, żeby nie odwalili fuszerki.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Magda 2 5 miesięcy temuocena: 80% 

  Super sprawa! Strasznie ubolewam tylko, ze w Nowej Wsi gdzie mieszkam, plac zabaw to dwie rzeczy: zjeżdżalnia i huśtawka, która na dodatek wisi tak wysoko, ze dziecko nie dosięga. I nie widać na horyzoncie żadnych inwestycji w tym zakresie...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~AsiaFLP 1 5 miesięcy temuocena: 67% 

  Dokładnie tak samo pomyślałam...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMASkład opału
REKLAMAick-gesi
REKLAMAsadek2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.6175 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)