REKLAMAgabinet
wydrukuj podstronę do DRUKUJ24 stycznia 2019, 23:13 komentarzy 5
Przykładowa wizualizacja OSY. Otwarte Strefy Aktywności to projekt, na który lokalne samorządy mogą uzyskać dofinansowanie ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Przykładowa wizualizacja OSY. Otwarte Strefy Aktywności to projekt, na który lokalne samorządy mogą uzyskać dofinansowanie ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. (Fot. materiały prasowe.)

Do końca maja tego roku tzw. OSY- Otwarte Strefy Aktywności powstaną w aż czterech miejscowościach w gminie Iława. Miejsca do rekreacji, zabaw na świeżym powietrzu, spotkań i sąsiedzkiej integracji zyskają Wikielec, Gałdowo, Szymbark i Tynwałd.

Jak będą wyglądały OSY w poszczególnych miejscowościach? Oto szczegóły.

OSA w Wikielcu

W szybko rozwijającym się Wikielcu powstanie OSA w wariancie rozszerzonym. 

Będzie tu siłownia plenerowa składająca się z sześciu różnych urządzeń (w tym czterech urządzeń pojedynczych i dwóch podwójnych). Ponadto mieszkańcy skorzystają ze strefy relaksu, która wyposażona będzie w pięć ławek z oparciem, stolik do gry w szachy/warcaby, stół do tenisa, dwa stojaki na rowery i kosz na śmieci. Będzie też plac zabaw, na który złożą się duży i mały zestaw sprawnościowy, zestaw zręcznościowy trójboczny, pomost wiszący, dwa bujaki na sprężynie i tablica informacyjna z regulaminem korzystania z urządzeń.

Teren będzie ogrodzony, pojawią się nasadzenia w postaci krzewów.

OSA w Gałdowie

W wariancie podstawowym powstaną tutaj strefa relaksu, która wyposażona będzie w trzy ławki z oparciem, stół do tenisa, 5-stanowiskowy stojak na rowery i kosz na śmieci, a ponadto plac zabaw, który składać się będzie z dużego zestawu sprawnościowego, zestawu zręcznościowego trójbocznego, pomostu wiszącego, bujaka na sprężynie i tablicy informacyjnej z regulaminem korzystania z urządzeń.

OSA w Szymbarku

Tutaj także będzie wariant podstawowy obejmujący:

- strefę relaksu, która wyposażona będzie w trzy ławki z oparciem, stół do tenisa, 5-stanowiskowy stojak na rowery i kosz na śmieci,
- montaż placu zabaw, który składać się będzie z dużego zestawu sprawnościowego, zestawu zręcznościowego trójbocznego, pomostu wiszącego, bujaka na sprężynie i tablicy informacyjnej z regulaminem korzystania z urządzeń.

OSA w Tynwałdzie

Dla tej miejscowości zakres przedmiotu zamówienia dotyczący OSY w wersji podstawowej obejmuje: strefę relaksu, która wyposażona będzie w 3 ławki z oparciem, stół do tenisa, 5- stanowiskowy stojak na rowery i kosz na śmieci oraz montaż placu zabaw, który składać się będzie z dużego zestawu sprawnościowego, zestawu zręcznościowego trójbocznego, pomostu wiszącego, bujaka na sprężynie i tablicy informacyjnej z regulaminem korzystania z urządzeń.

W Gałdowie OSA powstanie przy budynku świetlicy wiejskiej z garażem OSP, w Szymbarku- niedaleko istniejącej wiaty rekreacyjnej i miejsca na ognisko, w Tynwałdzie - niedaleko budynku szkoły z częścią mieszkalną, w Wikielcu zaś- przy istniejącym kompleksie sportowym.

Do 8 lutego Urząd Gminy w Iławie czeka na oferty od firm zainteresowanych wykonaniem zamówienia. Jego realizacja jest przewidziana do 31 maja tego roku.

REKLAMANotus_nowa

5Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Liwia 5 18 dni temuocena: 100% 

  Nowa Wieś gdzie panie wojcie? Obiecanki i nic z tego ...żenada

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~do Liwia 4 16 dni temu

  Otóż to! Nic w Nowej Wsi...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~kolo 3 19 dni temuocena: 100% 

  Dobra decyzja wójta. Oby tylko ktoś z gminy kontrolował dokładnie wykonawców, żeby nie odwalili fuszerki.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Magda 2 20 dni temuocena: 80% 

  Super sprawa! Strasznie ubolewam tylko, ze w Nowej Wsi gdzie mieszkam, plac zabaw to dwie rzeczy: zjeżdżalnia i huśtawka, która na dodatek wisi tak wysoko, ze dziecko nie dosięga. I nie widać na horyzoncie żadnych inwestycji w tym zakresie...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~AsiaFLP 1 20 dni temuocena: 67% 

  Dokładnie tak samo pomyślałam...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.4264 sekundy