REKLAMAPakke
wydrukuj podstronę do DRUKUJ2 lutego 2019, 16:46 komentarzy 5

(Fot. Urząd Miejski w Suszu.)

W piątek, 1 lutego na placu przy remizie OSP w Redakach odbyło się uroczyste przekazanie strażakom z tej miejscowości nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego wraz z odpowiednim osprzętem. Koszt zakupu pojazdu pokryła Gmina Susz oraz dotacja Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

W uroczystości wzięło udział wielu znamienitych gości, wśród których byli m.in. Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin oraz Wicewojewoda Warmińsko-Mazurski Sławomir Sadowski, a także Komendant Powiatowy PSP w Iławie Piotr Wlazłowski oraz Prezes Oddziału Zarządu Powiatowego ZOSP RP w Iławie Stanisław Kastrau. Gminę Susz reprezentowali: Burmistrz Susza Krzysztof Pietrzykowski wraz ze swoim zastępcą – Zdzisławem Zdzichowskim, przewodniczący Rady Miejskiej Stanisław Blonkowski, radna Krystyna Maksimik oraz sołtys Redak Marlena Pniewska. Nie zabrakło w Redakach także licznego grona strażaków z terenu Gminy Susz, przedstawicieli innych lokalnych służb mundurowych oraz kapelana strażaków księdza Ryszarda Dębskiego, który pobłogosławił nowe auto. Całość ceremonii miała bardzo uroczysty i oficjalny charakter.

Przekazany jednostce OSP w Redakach samochód ratowniczo-gaśniczy marki Ford Transit wraz ze sprzętem specjalistycznym został zakupiony za kwotę 429 999 zł. Zadanie to było współfinansowane ze środków publicznych, otrzymanych od Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Minister udzielił Ochotniczej Straży Pożarnej w Redakach dotacji w kwocie 200 000 zł w ramach realizowanego zadania publicznego pt. "Przygotowanie jednostek ochotniczych straży pożarnych do działań ratowniczo-gaśniczych". Pozostałą kwotę, niezbędną na realizację zakupu, w wysokości 229 999 zł przekazała Gmina Susz.

Za: Gminą Susz/red. kontakt@infoilawa.pl.
Druhowie z OSP Redaki z nowym wozem bojowym.
Zdjęcia: Urząd Miejski w Suszu.

REKLAMANotus_nowa

5Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Andy 5 10 miesięcy temuocena: 100% 

  A co z ich GBA Magirus? Ten nowy go zastąpił czy wejdzie do podziału bojowego jako drugi pojazd OSP Redaki? W artykule zabrakło opisu co to za pojazd, jego parametry, wyposażenie itd.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mr. G 4 10 miesięcy temuocena: 60% 

  Faktycznie nowy. To powinien być standard a nie wyjątek! Niech w końcu osoby odpowiedzialne za utrzymanie OSP wezmą przykład. A nie kupują wysłużone samochody z zachodu i chwalą się że kupili nowy wóz Bojowy. :) Gratulacje dla Redak.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Nikt 3 10 miesięcy temuocena: 23% 

  Chyba tak drogi sprzęt nie jest potrzeby ochotniczej straży ktora głównie zabezpiecza wypadki i różne inne wypadki losowe. Myślę że rozsądnie by było te pieniądze wydać na profesjonalne służby.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~strazak mariusz o 2 10 miesięcy temu

  e nikt nik adekwatny do stanu umyslu p;ozdrawiam

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Suszanka 1 10 miesięcy temuocena: 100% 

  Podpis "Nikt" adekwatny do wypowiedzi... Tylko nikt moze napisać taka bzdurę. Jak dla mnie, to ten samochod może stać całym rokiem w garażu, ale w razie zagrożenia, niebezpieczeństwa jest w gotowości. Pomysl człowieku, co mówisz. Obyś nigdy nie musiał korzystać z pomocy strażaków.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.6243 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)