REKLAMALADY D
wydrukuj podstronę do DRUKUJ7 lutego 2019, 10:43 komentarzy 13
Czytelnik dokumentuje trudności z bezpiecznym wyjazdem z ulicy Konopnickiej w ulicę Narutowicza w Iławie.

Czytelnik dokumentuje trudności z bezpiecznym wyjazdem z ulicy Konopnickiej w ulicę Narutowicza w Iławie. (Fot. nadesłane.)

Nie jest to może najbardziej ruchliwe skrzyżowanie w Iławie, ale i tu przecież może dojść do groźnego wypadku. Takiego czarnego scenariusza chce uniknąć lokalny kierowca, który za naszym pośrednictwem zgłasza zespołowi do spraw bezpieczeństwa na drogach miasta Iławy punkt wymagający uwagi i interwencji.

Chodzi o wyjazd z ulicy Marii Konopnickiej w ulicę Gabriela Narutowicza. Jest tu znak informujący o konieczności ustąpienia pierwszeństwa przejazdu. Jednak, co dokumentuje filmik wykonany przez naszego Czytelnika, nawet zatrzymanie pojazdu nie gwarantuje, że uda się bezpiecznie wyjechać. Wszystko przez mocno ograniczoną widoczność. Widok na jezdnię zasłaniają pojazdy zaparkowane, w sposób prawidłowy, na ulicy Narutowicza.

- Zarówno lewa, jak i prawa strona są niewidoczne, trzeba wyjechać samochodem prawie do połowy jezdni, by sprawdzić, czy drogą z pierwszeństwem przejazdu nie nadjeżdża inne auto - wskazuje Czytelnik.

Kierowca dodaje, że owszem, wiele razy udało mu się wyjechać bez powodowania kolizji, ale jednak zadaje sobie pytanie o to, ile razy jeszcze dopisze mu to szczęście...

Załączony, udostępniony przez internautę filmik, dokumentuje opisany problem z kluczowego punktu widzenia- kierowcy. 

Jak do postulatu poprawy bezpieczeństwa na skrzyżowaniu Konopnickiej/Narutowicza ustosunkuje się zarządca? Sprawę w pierwszej kolejności przekazaliśmy do zaopiniowania miejskiemu zespołowi ds. bezpieczeństwa na drogach miasta Iławy, którego pracami kieruje radny Tomasz Sławiński, a współpracują z nim w tym zakresie m.in. funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Iławie oraz pracownicy Urzędu Miasta w Iławie.

- Najbliższe posiedzenie zespołu odbędzie się 13 lutego i będzie to wizja lokalna w terenie - mówi Tomasz Sławiński. - Mamy wstępny plan, które miejsca w Iławie odwiedzimy i ocenimy realnie, czy wymagane są tam zmiany i interwencje ze strony zarządcy drogi, w tym przypadku miasta. Bardzo dziękuję Czytelnikowi, że zwrócił uwagę na opisywany wyjazd z ulicy Konopnickiej na ulicę Narutowicza. Sam jako kierowca niejednokrotnie wyjeżdżałem z tego skrzyżowania i potwierdzam, że widoczność zarówno z prawej, jak i z lewej strony dla wyjeżdżających z ulicy Konopnickiej jest mocno ograniczona. Myślę, że lustro mogłoby rozwiązać ten problem i poprawić bezpieczeństwo na tym skrzyżowaniu. Dziś nie złożę jasnej deklaracji, że ono się tam znajdzie, natomiast mogę zadeklarować, że zaopiniujemy tę sprawę i skierujemy na ręce burmistrza Dawida Kopaczewskiego, który podejmie ostateczną decyzję co do montażu chociażby lustra na tym skrzyżowaniu.

Do tematu wrócimy. 

Problematyczne skrzyżowanie...
Fot. Google maps.

Czytelnik dokumentuje trudności z bezpiecznym wyjazdem z ulicy Konopnickiej w ulicę Narutowicza w Iławie. 
Wideo: nadesłane.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMAMozart2

13Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Ja 13 8 miesięcy temu

  Przydało by się lustro i kilka mandatów dla tych co zdali prawko za jajka i mimo ustawienia na tym skrzyzowaniu barierek i tak wyjeżdżają za nie w ten sposób ograniczają totalnie widoczność...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~kierowcA 12 8 miesięcy temuocena: 89% 

  Wielkie halo zawsze tam tak było i nagle ktoś zauważył problem śmiech na sali

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ina 11 8 miesięcy temuocena: 100% 

  Tak wyjazd z górki tj osiedla za "rybnym" to jest dopiero ruletka.Po prawej samochody po lewej samochody a często kierowcy parkują we wjeździe na osiedle bo żaden sklep nie chce podejść do samochodu. Po lewej do słupa. Zakaz parkowania i po prawej do kasztana zakaz. Wtedy można w miarę bezpiecznie wyjechać z osiedla. Ale Ratusz odpowie "że mieszkańcy na własną odpowiedzialność tam chodzą i jeżdżą bo to teren zielony"tak mają na swoich mapkach geodezyjnych. A o chodnikach to zapomnij Skrzydełka i ten odcinek przefruniesz. Ha..

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~PiS was wybawi odezlego ament 10 8 miesięcy temuocena: 40% 

  Jak dla mnie elegancko wszystko widać , są gorsze miejsca w Iławie

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Zorro 9 8 miesięcy temuocena: 75% 

  To samo jest przy wyjeździe z jednokierunkowej od poczty na Narutowicza. Już nie raz słychać było pisk opon

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Leszek 8 8 miesięcy temuocena: 60% 

  Jak ludzie "nie widzą znaku "STOP" to tak się dzieje

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ilawianka 7 8 miesięcy temuocena: 67% 

  Zgodzę sie, że jest trudno wyjechać. Takich miejsc jest sporo w Iławie. Jednym z nich jest np jak się wyjeżdża z osiedla gajerek łącznikiem ulic Nowomiejska i Gdańska. Wspólnota bloku przy ul. Gdańskiej 10 tak zmieniła parkung, że utrudnia on widoczność przy wyjeździe. Z innej beczki to sam ten łącznik w sobie jest utrudnieniem dla mieszkańców którzy często sami go odśnieżają i posypują piaskiem bo jest tak ślisko. Pomimo, że w końcu miasto drogę przejęło to jakoś piaskarki zapominają o tej ulicy. Warto się temu przyjrzeć.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~mieszkanka ulicy 6 8 miesięcy temuocena: 100% 

  sama mieszkam na tej ulicy i często widzę z jakim utrudnieniem borykają się kierowcy, aby bezpiecznie można było włączyć się do ruchu na ulicę Narutowicza czy to wyjeżdżając ze wskazanej ulicy Konopnickiej czy nawet z parkingów wzdłuż ulicy Narutowicza. Dodatkowo to co się dzieje przy wyjeździe z ulicy Narutowicza w ulicę Dąbrowskiego to jest masakra, a w tzw. godzinach szczytu to już w ogóle. Nie daj Boże jako pierwszy stoi kierowca, który czeka na WOLNE HORYZONTY z obu kierunków, a do tego jeżeli skręca w lewo w stronę ronda ... koniec pół ulicy stoi w sznurku. Nie wspomnę już nawet o tym jak niektórzy kierowcy jadący w obydwóch kierunkach przez ulice Narutowicza - przyciskają pedał gazu i heja - długa prosta od lub do zakrętu przy ulicy Szeptyckiego - prędkości czasami zatrważające na pewno nie 50 km / h.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ciocia 5 8 miesięcy temuocena: 100% 

  wielokrotnie tamtędy przejeżdżam. Zjazd nie należny do wygodnych i bezpiecznych. Tym bardziej , że niedługo po byłym Ośrodku Mops na Westerplatte będzie przedszkole i żłobek zatem często rodzice będą wyjeżdżać z dziećmi własnie tą drogą.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~tubylec 4 8 miesięcy temuocena: 100% 

  na tym filmie to i tak elegancko widać. bardzo czesto sie zdarza ze na tymi zoltymi barierkami na samym srodku chodnika stoi jakis samochod. wtedy to juz w ogole totolotek podczas wyjezdzania.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~34t3wtgq 3 8 miesięcy temu

  A co zrobić z wysokimi płotami, przez które nic nie widać? A takich na skrzyżowaniach pełno

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Lasoa 2 8 miesięcy temuocena: 100% 

  Może warto też zwrócić uwagę na ulicę królowej Jadwigi koło rybnego? Samochód na samochodzie wzdłuż drogi ciężko przejechać gdy z naprzeciwka jedzie samochód. Pominę już osoby które mieszkają w blokach za media ekspert. Przy wyjezdzaniu z góry (parkingu koło bloków) noc nie widać, przez "zapakowane" tam samochody.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mieszkaniec 1 8 miesięcy temuocena: 100% 

  No wreszcie ktoś o tym napisał ale jeszcze gorzej z widocznością jest ulice dalej czyli tam gdzie się znajduje sklep spożywczy z tamtąd wyjechać na Narutowicza to dopiero ruletka .....

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAPAŁAC3
REKLAMAPUP
REKLAMAsadek2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.6541 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)