REKLAMAMartex_nowa
wydrukuj podstronę do DRUKUJ9 lutego 2019, 16:28 komentarzy 4

(Fot. Andrzej Musiński.)

Na Małym Jezioraku w Iławie strażacy wykorzystali dzisiaj sprzęt i umiejętności z zakresu ratownictwa lodowego i nie chodzi bynajmniej o ćwiczenia. 

Nad jezioro na wysokości Tawerny Kaper wezwano ich po tym, jak zaniepokojony przechodzień ocenił, że pomocy potrzebuje młody łabędź.

Interwencja miała miejsce w sobotę (9 lutego) wczesnym popołudniem. Strażacy, chcąc udzielić pomocy łabędziowi, który miał przymarznąć do tafli lodu na jeziorze, weszli na zamarznięty akwen wyposażeni w sanie lodowe i rozwinęli linę asekuracyjną. Gdy jednak zbliżyli się do pary łabędzi, te, przestraszone, odleciały. 

Zgłoszenie było w dobrej wierze, ale ornitolodzy apelują, by przed wezwaniem służb w takiej sytuacji dokładnie przyjrzeć się zwierzęciu. Jak tłumaczą, ptaki przymarzają do lodu dość rzadko, zwykle wtedy, gdy ma miejsce gwałtowny spadek temperatury. Mogą też dłuższy czas siedzieć na lodzie nieruchomo- oszczędzają wtedy energię. 

Fot. Andrzej Musiński.

Zdjęcia w galerii: Czytelnik.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

abs2

4Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Zorro 4 6 miesięcy temuocena: 67% 

  Jakby taki w dobrej wierze raz zapłacił to następnym razem by pomyślał zanim zadzwoni. Jak coś może przymarznąć na +4. Może ten co odbiera ten telefon powinien to uświadomić takiemu pseudo znawcy.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Szu 3 6 miesięcy temuocena: 70% 

  Do Bobo: a tam przy małym Jezioraku jest fosa i tak ładnie z górki to może jakbyś taki rozbieg wziął i gdzieś tym pustym co masz na karku...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Grażyna 2 6 miesięcy temuocena: 67% 

  Typowy Janusz w dobrej wierze. A jak by strażacy byli potrzebni ratować czyjeś życie to co wtedy. Zanim by się zebrali to by było pozamiatane.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Nicki 1 6 miesięcy temuocena: 65% 

  Ważne, że zareagował, zauważył i miał dobre intencje, brawo dla Pana!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMApalac
REKLAMALADY D
REKLAMAsadek2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.7517 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)