REKLAMAx-moto
Bank brodnica
wydrukuj podstronę do DRUKUJ13 lutego 2019, 14:41 komentarzy 4

(Fot. Czytelnik.)

Woda nagromadzona pod wiaduktem kolejowym na ulicy Leśnej w Ząbrowie ponownie uniemożliwia mieszkańców przejazd. Uciążliwy dla kierowców scenariusz powtarza się: podobna sytuacja miała tutaj miejsce jesienią 2017 roku.

- Odwieczny problem, już nie wiemy, co mamy z tym robić - pisze Czytelnik, który zgłosił nam sprawę, nadsyłając wykonane 12 lutego zdjęcia.

f

Jak wyjaśnia, dojazd do posesji po drugiej stronie linii kolejowej jest możliwy, ale wymaga nadłożenia około 5 km po błotnistej drodze.

O sytuacji poinformowaliśmy zarówno spółkę PKP PLK, zarządzającą wiaduktem, jak i Urząd Gminy w Iławie, zarządzający drogą, która pod nim biegnie. 

Wymienione strony mówią o różnych przyczynach nagromadzenia się wody. 

- Pompy w tunelu samochodowym odprowadzające wodę pracują właściwie - zapewnia Martyn Janduła z zespołu prasowego PKP PLK. - Problemem jest spływająca woda z okolicznych prywatnych terenów i duże jej nagromadzenie. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. skontaktują się z przedstawicielami gminy w sprawie uregulowania odpływu i melioracji pobliskich terenów - dodaje pracownik kolejowej spółki, podkreślając, że poprawnie działające pompy odprowadzą nagromadzoną wodę, jednak nie stanie się to natychmiast, lecz stopniowo.

Sprawę inaczej widzi Urząd Gminy w Iławie. Kierownik Referatu Techniczno-Inwestycyjnego i Zamówień Publicznych Krzysztof Portjanko w rozmowie z nami skomentował, że kwestie melioracji we wskazanym miejscu zostały uregulowane w ubiegłym roku. W ocenie lokalnego samorządu problem jest po stronie pomp. Te jednak w ocenie kolejarzy działają bez zarzutu. Dlatego urząd zapewnia, że skontaktuje się z PKP PLK, by sprawę wyjaśnić. 

Droga pod kolejowym wiaduktem na ulicy Leśnej w Ząbrowie - zalana. 
Zdjęcia: Czytelnik.

REKLAMAMozart2

4Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Ja 4 6 miesięcy temuocena: 100% 

  Bo po co ten tunel robili, zawsze tam woda na polach stała,dla jednej rodziny,,,mogli lepiej ta drogę utwardzić,

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ZBYSZEK 3 6 miesięcy temuocena: 33% 

  Przed wyborami wójt obiecywał, że wszystko jest już dobrze, wręcz znakomicie, aby tylko mieć u nas w Ząbrowie poparcie. Nawet pół roku nie minęło, a jak jest widzimy wszyscy.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~JAKIŚ TAM 2 6 miesięcy temuocena: 67% 

  po co piszesz takie bzdury ,wiadukt nie jest gminny tylko PKP i wójt nic nie ma do tego wiaduktu. pozdrawiam i współczuję niewiedzy

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Obserwer 1 6 miesięcy temuocena: 25% 

  O widzicie teraz z kim macie do czynienia. A robi to przez tyle lat i nie tylko z Wami.... geniusz?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMASkład opału
REKLAMALADY D
REKLAMAsadek2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.5908 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)