REKLAMATYP 1 - IPB
wydrukuj podstronę do DRUKUJ20 lutego 2019, 10:12 komentarzy 10

(Fot. Info Iława.)

1 mln 143 tysiące złotych pochłonie przebudowa budynku na ul. Westerplatte 5 na potrzeby miejskiego żłobka. Zwycięzcą przetargu na wykonanie tego zadania, rozstrzygniętego przez iławski magistrat 13 lutego, zostało ostródzkie przedsiębiorstwo UNIB Daniela Wygonowskiego.

O miejskie zlecenie ubiegały się dwie inne firmy, z okolic Grodziczna i z Knurowa, ale to oferta ostródzianina została uznana za najkorzystniejszą. Przedsiębiorstwo z Ostródy zaproponowało najniższą cenę i taki sam jak inni oferenci okres rękojmi i gwarancji, 60 miesięcy.

Roboty mogą ruszyć, gdy będzie podpisana stosowna umowa, a na jej mocy budynek na Westerplatte 5, jeszcze niedawno siedziba działającej w strukturach Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Iławie świetlicy środowiskowej MOPSiK, przejdzie gruntowny remont. Niezbędne będą pewne prace rozbiórkowe i demontażowe.

Obiekt zyska nowe instalacje: m.in. centralnego ogrzewania, wodociągową, kanalizacji sanitarnej i elektryczną, a ponadto wentylację mechaniczną i nową elewację.

Druga część zamówienia dotyczyła przebudowy placu zabaw. Ma się na nią złożyć wykonanie ogrodzenia i nawierzchni z kostki oraz nawierzchni bezpiecznych oraz dostawa i montaż nowych urządzeń. Ta część pozostaje nierozstrzygnięta: do ratusza nie wpłynęły żadne oferty.

Remont na Westerplatte 5 ma dobiec końca do 15 października tego roku. Burmistrz Dawid Kopaczewski ma nadzieję, że nabór do nowej placówki dla najmłodszych iławian ruszy wkrótce potem. Żłobek ma być czterooddziałowy, przeznaczony dla 80 maluchów. Wstępnie, według opracowanej dokumentacji projektowej, przewiduje się jednozmianowy system pracy nowej placówki, w godzinach od 7 do 15. Przewiduje się, że w żłobku zatrudnienie znajdzie około 12 osób, w tym dwie w kuchni i dwie kolejne w administracji, natomiast pozostałe będą się zajmować opieką nad dziećmi. Żłobek zostanie zorganizowany na powierzchni 714 m2. Najważniejszą częścią będą zaplanowane na parterze cztery sale oddziałowe, każda z zapleczem sanitarnym, a do tego pomieszczenia socjalne i administracyjne, szatnia, czy wózkownia. Tutaj też mieścić się będzie żłobkowa kuchnia wraz z niezbędnym zapleczem. Piwnice będą pełnić funkcję magazynową, a ponadto znajdą się tutaj kotłownia i wymiennikownia.

Prace remontowe i adaptacyjne na Westerplatte 5 mają się zakończyć do połowy października tego roku.
Fot. Info Iława.

REKLAMAMozart2

10Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~jako taki 10 3 miesiące temu

  A co z wyrzuceniem pieniędzy w niedalekiej przeszłości na nowe ogrodzenie i remont placu sportowego i boiska.Oszczędności!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~gruuuuu 9 3 miesiące temuocena: 13% 

  Kanińska rozwija skrzydła coraz lepiej się dzieje gratulacje dla burmistrza

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ja 8 3 miesiące temuocena: 100% 

  Jakie skrzydła? To po poprzedniku! Proszę nie przypisywac jego sukcesów obecnej władzy!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Przypominacz 7 3 miesiące temuocena: 100% 

  Kolejna inwestycja i pomysł byłego Burmistrza Żylińskiego - podkreślam, bo już co niektórzy chwalą obecnego - niesłusznie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~xyz 6 3 miesiące temuocena: 50% 

  A gdzie jgo "wysokość " burmistrzunio Deywid I, przeniósł Bank Żywności dla ludzi potrzebujących???????? Nie pomyślał, "wspaniałomyślny" ? Nie bo wg "jaśnie wiceburmistrzyni" Iława to nie socjal a rozrywka.... Oj źle wróżę,źle.... To nie włodarze miasta a karierowicze!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~PiS was wybawi odezlego ament 5 3 miesiące temuocena: 83% 

  Ale debilny komentarz

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Paweł 4 3 miesiące temuocena: 100% 

  Wszystko super. Z tym że dlaczego takie godziny pracy 7-15 ? Dlaczego nie może być 6:00 - 18:00 ? Pamiętajcie że ludzie pracują i mają problem z zaprowadzeniem oraz odebraniem dzieci bo to koliduje z ich godzinami pracy.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Burmistrz Dawid Kopaczewski 3 2 miesiące temu

  Panie Pawle, żłobek będzie czynny dłużej. Nie ma możliwości, by był czynny tylko do godz.15. Gwarantuję to Panu. Pozdrawiam.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławianka 2 3 miesiące temuocena: 0% 

  A po co się Panie mają przepracowywać?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Paisano 1 3 miesiące temuocena: 100% 

  Dokładnie o tym samym pomyślałem. Wiele żłobków/przedszkoli pracuje 06:30-17:30. Drugie pytanie czy tak spory budynek nie będzie mógł pomieści więcej dzieci?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAKancelaria
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAPUP
REKLAMAMartex
REKLAMAIowa
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.5183 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)