wydrukuj podstronę do DRUKUJ24 lutego 2019, 10:15
Inter Marine Masters Gdynia-Kamieniec.

Inter Marine Masters Gdynia-Kamieniec. (Fot. Organizatorzy.)

W dniach 15-17 lutego w hali Centrum Sportu i Rekreacji im. Jana Pawła II w Suszu odbył się V Międzynarodowy Karnawałowy Turniej Piłki Siatkowej Kobiet i Mężczyzn Oldboy Susz 2019 o Puchar Burmistrza Susza.

Do zawodów przystąpiło 10 drużyn męskich w kategoriach +40, +50, +55, +60 oraz 4 drużyny damskie, które grały w kategorii open. Przyjechały drużyny z całej Polski oraz dwie z Białorusi (po jednej kobiet i mężczyzn).

Zespoły męskie zostały podzielone na 2 grupy, pierwsza to ekipy z kategorii +40 i +50, natomiast +55 i +60 stanowiły drugą grupę. System w grupach to "każdy z każdym" do 2 wygranych setów. 21. punkt był punktem kończącym seta. Trzeci set w razie potrzeby grano do 15 punków z zachowaniem 2 punktów przewagi.

U pań system był podobny, z tym że grano 2 sety do 25 punktów, ewentualny trzeci set do 15 zgodnie z przepisami FIVB.

Drużyny męskie rozpoczęły rywalizację w piątek. Pierwsze starcie to pojedynek zespołu Komety Mińsk z ekipą Volley Team Grudziądz. Pomimo dominacji naszych sąsiadów zza wschodniej granicy i prowadzenia 16:10, końcówka należała do zespołu z Grudziądza, który wygrał spotkanie 21:19. Druga partia to ten sam scenariusz: najpierw prowadzenie Komety 17:14, a w końcówce wygrana Grudziądza 21:20.

Kolejny mecz to derby Inter Marine, w których spotkały się zespoły Inter Marine Gdynia z kategorii +40 z Inter Marine Masters Gdynia-Kamieniec z kat. +50. Walka na boisku była zacięta. W pierwszym secie minimalnie lepsza była młodsza drużyna, w drugim starsza. W tie-breaku lepsza okazała się Inter Marine Masters, wygrywając 15:12 i cały mecz 2:1.

W sobotę mecze rozpoczęły się o godz. 10. Jako pierwsze na parkiet wyszły panie. W pojedynku zespołów "Świstaczki" kontra Volley Wasyl Susz po zaciętej grze wygrały te pierwsze.

W drugim meczu ekipa "My Na Turniej" zagrała z drużyną z Białorusi Belarusochka. Mecz stał na wysokim poziomie, ale można było się tego spodziewać, bo zawodniczki obu ekip grały w przeszłości w polskich ligach. Minimalnie lepsza okazała się drużyna z Polski, wygrywając 2:1.

Każda drużyna męska rozegrała po 4 mecze, żeńskie po 3. Niektóre z nich były zacięte i stały na wysokim poziomie. Drużyny walczyły do ostatnich piłek, wykazały się żelazną kondycją i dużym zaangażowaniem w grę. Podziękowania należą się również sędziom, którzy wykazali się cierpliwością, zaangażowaniem i profesjonalizmem. Zawody sędziowali: Michał Tambor, Leszek Bajorek, Marek Kaleński, Jarosław Brzeski, Dariusz Grochowski oraz Marek Wiśniewski.

Organizatorzy dziękują wszystkim drużynom, które uczestniczyły w turnieju w Suszu, szczególnie drużynom z Białorusi, które już zapowiedziały swój udział w imprezie w przyszłym roku.

Skład Inter Marine Masters Gdynia-Kamieniec: Piotr Zdzichowski, Jarosław Garczyński, Dariusz Wagasewicz, Roman Leszczyński, Krzysztof Dusowski, Andrzej Kalisz, Andrzej Adamek oraz Waldemar Krynicki.