REKLAMAx-moto
REKLAMAimage2
wydrukuj podstronę do DRUKUJ26 lutego 2019, 12:25 komentarzy 8

(Fot. Czytelniczka.)

Rozszczelnienie się przepustu drogowego było przyczyną powstania ogromnej wyrwy w jezdni na drodze powiatowej w okolicy Makowa w gminie Iława. Na szczęście zagrożenie zostało w porę zauważone, bo dziura - co widać na zdjęciach nadesłanych nam przez Czytelniczkę - była wielka i gdyby ktoś w nią wpadł, mogłoby to skończyć się tragicznie. Przy okazji tego zdarzenia, równie groźnego, co niecodziennego, pytamy zarządcę drogi nie tylko o doraźny remont, ale też o plany dotyczące bardziej kompleksowej modernizacji tej drogi. Nadzieja w obiecywanych potężnych środkach, które za pośrednictwem urzędów wojewódzkich ma przekazać na drogi samorządowe polski rząd.

Sprawę w poniedziałkowy wieczór zgłosiła naszej redakcji Czytelniczka. Kobieta była bardzo zdenerwowana i zaniepokojona ogromną wyrwą, jaka 25 lutego powstała na jezdni na drodze powiatowej z Iławy w kierunku Zalewa, w pobliżu miejscowości Makowo. Gdy wykonywała zdjęcia, zagrożenie w ruchu drogowym było już oznakowane, jednak w ocenie zgłaszającej zagrożenie dla kierowców, poruszających się tędy po zmroku, zwłaszcza jeśli nie znają tej drogi dobrze, nadal było realne.

- Do zarwania jezdni doszło nagle, wskutek rozszczelnienia się przepustu drogowego - komentuje Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Iławie Lech Tatarek. - Kierownik obwodu drogowego, który w dniu 25 lutego otrzymał zgłoszenie w tej sprawie, zareagował natychmiast. Zagrożenie zostało oznakowane w sposób, który w naszej ocenie był dobrze widoczny i wystarczający. Dzisiaj zostało wprowadzone dodatkowe oznakowanie dotyczące prowadzonych robót drogowych, zwężenia jezdni i ograniczenia prędkości do 60 km/h.

Bieżąca naprawa już jest w toku. Jak nas informuje zarządca, jeszcze dzisiaj (26 lutego) ma dobiec końca zasypywanie wyrwy. Naprawę przepustu zaplanowano natomiast na najbliższy piątek. Wtedy też zostanie odtworzona nawierzchnia jezdni.

A co z bardziej kompleksowym remontem? Kierowcy poruszający się tą trasą długo już czekają w kolejce na bardziej gruntowną modernizację. "Na niektórych odcinkach to po prostu dziura na dziurze" - mówi kobieta, która zgłosiła się do redakcji z prośbą o interwencję. 

Warto zwrócić uwagę, że droga powiatowa z Iławy do Zalewa to aż 35 km. Remont tak długiego odcinka z pewnością pochłonąłby wiele milionów złotych. Inwestycja musi zatem być realizowana etapami. 

- Jest już przygotowywana dokumentacja projektowa dotycząca przebudowy odcinka Tynwałd-Urowo (to około 12 km - przyp. red.), ale na razie nie jestem w stanie podać terminu realizacji tej inwestycji. Jej wykonanie nie jest zaplanowane na ten rok - mówi Lech Tatarek. 

Są zapowiedziane znacznie większe rządowe środki na remonty samorządowych dróg. Powiatowy Zarząd Dróg w Iławie liczy na związane z tą rządową obietnicą możliwości. 


Masz sprawę, o której warto napisać? Skontaktuj się z nami:
tel. 500 530 427;
e-mail: kontakt@infoilawa.pl;
portal Info Iława na Facebooku: link.

abs2

7Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~rowerzysta 7 5 miesięcy temuocena: 56% 

  NATYCHMIAST zlikwidować Starostwa Powiatowe. Zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć między innymi na drogi. Gminy świetnie zastąpią darmozjadów ze starostw.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~rf 6 5 miesięcy temuocena: 0% 

  Przejedź się drogą gminną to zobaczysz ten miód. Większość to szutrowe, potem utrwalone powierzchniowo za Lisaja i obecnego Pana Wójta i trochę asfaltów. Stan dróg szczególnie zimą taki, że nie sypią i nie odgarniają śniegu. Jeżdżą samochody i traktory z pługiem w górze - po co tak jeżdżą? Bo palą mniej paliwa. Jeżdżą by wyjeździć kilometry, nie by zadbać o stan drogi. Powiatowe wyglądają lepiej

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Michał co kij wpychał 5 5 miesięcy temuocena: 100% 

  Aaaaaa naprawią ( być może ) odcinek Tynwałd - Urowo a reszta trasy? Urowo -Boreczno przy okazji których wyborów obiacają, że naprawią? Jerzwałd - Zalewo też jest w opłakanym stanie!. Zastanawiam się po co ograniczenie w okolicach Makowa do 60 km/h skoro i tak szybciej się nie da jechać. No ale w myśl zasady drodzy samorządowcy: "nikt Wam nie da tyle ile my możemy Wam obiecać" pieprzycie przed każdymi wyborami za każdym razem te dyrdymały.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Zapomniane Zalewo 4 5 miesięcy temuocena: 67% 

  Obiecali obiecywać.. i tak z roku na rok, z kadencji na kadencje. Brak środków??? Zalewo jest w powiecie iławskim od ponad 20lat!!! Macie nas w nosie i przestancie opowiadac kocopoły!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~wd 3 5 miesięcy temuocena: 50% 

  Były burmistrz Iławy skonfliktowany z władzami z powiatu zapewnił bratu (z Zalewa) taką samą współpracę.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ilawianka 2 5 miesięcy temuocena: 100% 

  Droga ta jezdze codziennie - stan skandaliczny! Dziura na dziurze i co roku ta sama odpowiedz - brak srodkow.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławianin 1 5 miesięcy temuocena: 67% 

  (...) nie muszą tam jeździć więc lepiej w porty inwestować. Łatwiej jest ludzi okłamywać o rzekomym braku współfinansowania... (zapominając że to ich psi (ustawowy) obowiązek) Ps. dokumentację to już w 2016 r. zaczęli robić, mają rozmach (...).

  Edytowany: 5 miesięcy temu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMASkład opału
REKLAMALADY D
REKLAMAsadek2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.6975 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)