REKLAMAimage2
wydrukuj podstronę do DRUKUJ5 marca 2019, 14:26 komentarzy 19

(Fot. UG w Iławie/archiwum.)

Umowy o łącznej wartości około 450 tysięcy złotych, dotyczące przebudowy i remontów lokalnych dróg, podpisał we wtorek, 5 marca Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński.

Podpisane w dniu 5 marca umowy dotyczą dwóch zadań. Wykona je, w wyniku rozstrzygnięcia przetargowego, firma MAR-DAR Mariana Tompalskiego.

Część pierwsza, o wartości niespełna 200 tysięcy złotych, dotyczy przebudowy dróg gminnych gruntowych poprzez stabilizację mechaniczną kruszywem łamanym, a następnie wykonanie podwójnego utrwalenia powstałej nawierzchni emulsją asfaltową modyfikowaną i grysami.

Będzie to realizowane w następujących miejscowościach:

 • Gałdowo (dz. nr 341), odcinek o długości 305 mb; 
 • Laseczno (dz. nr 279), odcinek o długości 162 mb;
 • Ławice - Tchórzanka (dz. nr 116/1), odcinek o długości 250 mb; 
 • Ząbrowo - ul. Malinowa (dz. nr 208), odcinek o długości 480 mb.

g

Część druga, o wartości prawie 250 tysięcy złotych, dotyczy regeneracji dróg gminnych poprzez podwójne powierzchniowe utrwalenie emulsją asfaltową i grysami. Inwestycje o takim zakresie będą realizowane w miejscowościach: 

 • Rudzienice - ul. Ogrodowa i Kwiatowa (dz. nr 304/2 i 150/25), odcinek o długości 400 mb;
 • Rudzienice - ul. Rolna i Cicha (dz. nr 289, 282/2, 282/1, 286, 282/3), odcinek o długości 1 500 mb,
 • Tynwałd - Jażdżówki (dz. nr 151, 35), odcinek o długości 1 254 mb;
 • Wola Kamieńska (dz. nr 252), odcinek o długości 105 mb.

f

Realizacja wymienionych zadań ma dobiec końca do 31 lipca tego roku.

Umowy o łącznej wartości około 450 tysięcy złotych, dotyczące przebudowy i remontów lokalnych dróg, podpisał we wtorek, 5 marca Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński.
Fot. UG w Iławie.

REKLAMAabs2

19Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~KTOŚ 19 2 miesiące temu

  ZAMIAST BUDOWAĆ CIĄGI KOMUNIKACYJNE ABY POŁĄCZYĆ S7 I A1 ABY TEREN STAŁ SIĘ ATRAKCYJNY DLA INWESTORÓW, TO ZOSTAŁY SPRZEDANE DZIAŁKI POMIĘDZY SILNIEJSZYCH PRZEDSIĘBIORCÓW I DZIŚ NIE MA GDZIE STWORZYĆ STREFY EKONOMICZNEJ. NIE MA PRACY NIE MA PŁACY, NIE MA PŁACY NIE MA PODATKÓW A JAK NIE MA PODATKÓW TO NIE MA ZA CO SIĘ ROZWIJAĆ I TAK ZATACZAMY BŁĘDNE KOŁO. IŁAWA STAJĘ SIĘ POWOLI MIASTEM RENCISTÓW I EMERYTÓW BO MŁODZI LUDZIE UCIEKAJĄ DO WIĘKSZYCH MIAST, A NASZA WŁADZA NADAL TWIERDZI, ŻE PLACE ZABAW, SIŁOWNIE PLENEROWE, OZDOBY I RÓŻNEGO RODZAJU BAJERY BĘDĄ TWORZYĆ NASZE MIASTO I GMINĘ. PRZY TAKIM RZĄDZENIU FIRMA JEDNO OSOBOWA NIESTETY BANKRUTUJE BO NIE MA TAKIEGO WSPARCIA JAK GMINY CZY STAROSTWA KTÓRE PŁYNIE Z UNII.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~KTOŚ 18 2 miesiące temu

  DOBRY WŁODARZ POWINIEN TRAKTOWAĆ ROZWÓJ GMINY CZY INNEGO TERYTORIUM TAK JAK ROZWÓJ WŁASNEJ FIRMY. KAŻDY MYŚLĄCY PRZEDSIĘBIORCA INWESTUJE W COŚ CO BĘDZIE PRZYNOSIŁO ZYSKI A NIE KUPUJE SAMOCHODY LUKSUSOWE CHODNICZKI ŁAWECZKI ETC. DOBRYM PRZYKŁADEM JEST DROGA 521 POMIĘDZY IŁAWĄ A SUSZEM. PIENIĄDZE KTÓRE ZOSTAŁY TAM WYDANE ZOSTAŁY ZMARNOWANE. ZAMIAST ZWIĘKSZYĆ BEZPIECZEŃSTWO PODRÓŻNYCH TO JEST JESZCZE GORZEJ, WĄSKO I NIEBEZPIECZNIE. NA ŚCIEŻKĘ ROWEROWĄ NIE MA PIENIĘDZY I MIEJSCA BO TAK UTRZYMUJĄ WŁADZE, ALE DO SIEMIAN ŚCIEŻKĘ DYDAKTYCZNĄ WYBUDOWAĆ NA TO SĄ PIENIĄDZE. I TO SIĘ NAZYWA GMINA RÓWNA DLA WSZYSTKICH, TAK DLA TURYSTÓW Z KRAKOWA I WARSZAWY, A CZY KTOŚ POMYŚLAŁ O TYCH LUDZIACH Z SZYBMARKA, STARZYKOWO FALKNOWA I POZOSTAŁYCH MIEJSCOWOŚCI, ABY ZWIĘKSZYĆ ICH BEZPIECZEŃSTWO W DRODZE DO PRACY? TO SĄ LUDZI KTÓRZY PŁACĄ PODATKI PRACUJĄ W NASZEJ GMINIE I TO DZIĘKI TAKIM MIĘDZY INNYMI LUDZIOM WPŁYWAJĄ PIENIĄDZE DO BUDŻETU. ZAMIAST BUDOWAĆ STREFY EKONOMICZNE ZACHĘCAĆ INWESTORÓW DO INWESTOWANIA

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~KTOŚ 17 2 miesiące temu

  Z CAŁYM SZACUNKIEM, POZYSKUJEMY NAJWIĘKSZE DOTACJE I NAGRODY, NASZA GMINA I POWIAT CZĘSTO I GĘSTO ZOSTAJĄ WYRÓŻNIONE, ALE NIESTETY NIC Z TEGO NIE WYNIKA. STAN DRÓG W GMINIE IŁAWA JAK I W CAŁYM POWIECIE NIESTETY JEST NAJGORSZY NA OKOLICE. WYSTARCZY POKONAĆ GRANICĘ Z POWIATEM NOWOMIEJSKIM I TAM SYTUACJA KSZTAŁTUJE SIĘ ZNACZNIE LEPIEJ. NATOMIAST JAK POKONAMY GRANICĘ Z KUJAWSKO-POMORSKIM TO CAŁKOWICIE MAMY INNY ŚWIAT. PRZEJECHAŁEM NASZ KRAJ SETKI RAZY I NIE MA CHYBA POWIATU JAKIEGO BYM NIE ODWIEDZIŁ, NIESTETY NASZE WOJEWÓDZTWO JEST NA SZARYM KOŃCU A ŚWIADCZY O TYM STAN DRÓG W SAMYM OLSZTYNIE. PIENIĄDZE SĄ WYDAWANE NA INWESTYCJE KTÓRE NIE MAJĄ ŻADNEGO WIĘKSZEGO UZASADNIENIA. PIENIĄDZE SĄ BRANE BO UNIA DAJE. WYDATKUJE SIĘ TE ŚRODKI NIE NA POPRAWIENIE BEZPIECZEŃSTWA W GMINIE TYLKO DLA POPRAWIENIA ESTETYKI I WYGLĄDU. ZA 10 LAT WŁADZE SIĘ ZMIENIĄ ZABAWKI ZAKUPIONE PRZEZ WŁODARZY STRACĄ NA WARTOŚCI, ZNISZCZEJĄ. WYDANYCH PIENIĘDZY NIKT NIE COFNIE.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Nie ma co 16 2 miesiące temu

  Wielkie obietnice naprawy drogi odcinka Dziarny -Mątyki ... Priorytet dla wójta ... Od 10 lat lepione dziury i tyle , taka to naprawa . Ostatnia naprawa drogi w zimę dokładnie początek stycznia , była ona komiczna , lepienie dziur która jest pełna śniegu , pierwsze roztopy spowodowały jeszcze większe ubytki . Świetny plan

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Willi 15 2 miesiące temu

  Kwota 450 tysięcy złotych poraża.!!! To koszt budowy jednego domu jednorodzinnego. Można za tą kwotę naprawdę zaszaleć. Gdyby to było 4,5mln zł. to można by mówić o remoncie dróg a tak mamy doczynienia z wycinkowym pećkaniem jakąś "emulsją asfaltową" , technologia na miarę 21 wieku....

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~AntyHAJP 14 2 miesiące temuocena: 100% 

  OSTATNIO NA ODCINKU GAŁDOWO-ZĄBROWO ZGUBIŁEM KOŁO , KTO KOLWIEK WIDZIAŁ KTO KOLWIEK WIE , PROSZE O KONTAKT

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~somerau 13 2 miesiące temuocena: 100% 

  Najlepszy chodnik jest w Ząbrowie na Kolejowej chodnik slalom omijający drzewa, wójt przed wyborami chciał zapunktować, a wyszło badziewie nie chodnik.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Edi7 12 2 miesiące temuocena: 100% 

  Każdy ziom zbiera złom

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~xxmen 11 2 miesiące temuocena: 75% 

  Drogi u nas to niestety porażka. nie wiem kto za jakie odpowiada jednakże o pomstę do nieba wołają odcinki (niedawno się po nich poruszałem więc wrażenia z tej świetnej jazdy mam do dziś): Dziarny - Gramoty - Mątyki, no i od Tynwałdu do Boreczna (pewnie i dalej dookoła Jezioraka też, jednakże w tym roku jeszcze dalej nie jechałem, jednakże z tego co pamiętam to w zeszłym roku fajnie tam nie było). Ogólnie mówiąc tragedia, a osoby odpowiedzialne za te drogi to chyba pomyliły miejsce pracy, bo tam się nie da jeździć!!!!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ilawianka. 10 2 miesiące temuocena: 33% 

  A co z drogą do Siemian? Tragedia a niedługo zacznie się sezon i przyjadą turysci. Wstyd władzo. Do kogo nalezy ta droga? Co za burdel.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Bac 9 2 miesiące temuocena: 75% 

  Droga Wikielec Karaś , Katastrofa

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~majni 8 2 miesiące temuocena: 50% 

  A o drodze do Zalewa to nawet nie wspomnę dziura na dziurze. Ale nigdy nie mają funduszy

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~majni 7 2 miesiące temu

  Jeden h*j jaka to jest droga ale żeby się dostać do Zalewa to chyba helikopterem będę musiała latać

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Gość 6 2 miesiące temuocena: 67% 

  To jest droga powiatowa, nie gminna

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Grzegorz 5 2 miesiące temuocena: 75% 

  Nie da się zrobić dróg wszędzie, jestem apolityczny lecz proszę porównać sobie nawierzchnie w innych gminach. U nas naprawdę władze gminy starają się od dbają o swój teren.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ha.ha 4 2 miesiące temuocena: 0% 

  A do Siemian tylko samolotem.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ewa 3 2 miesiące temuocena: 50% 

  To racja Wikielec-Stradomno masakra,ale gdzie jest Mózgowo tu dopiero jest tragedia.Ciekawe czy Pan Harmacinski chciałby jeździć tą drogą swoim autem?Wieś zapomniana przez wszystkich

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Sz 2 2 miesiące temuocena: 60% 

  I znów zapomnieli o kawałku wikiekielec stradomno już niema jak tych dziur omijać

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Gość 1 2 miesiące temuocena: 67% 

  Ta droga jest drogą powiatową. Powiat chce ją oddać gminie, ale bez remontu!!!!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAart-studio
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAPUP
REKLAMASkład opału
REKLAMAIowa
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.4582 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)