REKLAMAimage2
wydrukuj podstronę do DRUKUJ5 marca 2019, 14:26 komentarzy 19

(Fot. UG w Iławie/archiwum.)

Umowy o łącznej wartości około 450 tysięcy złotych, dotyczące przebudowy i remontów lokalnych dróg, podpisał we wtorek, 5 marca Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński.

Podpisane w dniu 5 marca umowy dotyczą dwóch zadań. Wykona je, w wyniku rozstrzygnięcia przetargowego, firma MAR-DAR Mariana Tompalskiego.

Część pierwsza, o wartości niespełna 200 tysięcy złotych, dotyczy przebudowy dróg gminnych gruntowych poprzez stabilizację mechaniczną kruszywem łamanym, a następnie wykonanie podwójnego utrwalenia powstałej nawierzchni emulsją asfaltową modyfikowaną i grysami.

Będzie to realizowane w następujących miejscowościach:

 • Gałdowo (dz. nr 341), odcinek o długości 305 mb; 
 • Laseczno (dz. nr 279), odcinek o długości 162 mb;
 • Ławice - Tchórzanka (dz. nr 116/1), odcinek o długości 250 mb; 
 • Ząbrowo - ul. Malinowa (dz. nr 208), odcinek o długości 480 mb.

g

Część druga, o wartości prawie 250 tysięcy złotych, dotyczy regeneracji dróg gminnych poprzez podwójne powierzchniowe utrwalenie emulsją asfaltową i grysami. Inwestycje o takim zakresie będą realizowane w miejscowościach: 

 • Rudzienice - ul. Ogrodowa i Kwiatowa (dz. nr 304/2 i 150/25), odcinek o długości 400 mb;
 • Rudzienice - ul. Rolna i Cicha (dz. nr 289, 282/2, 282/1, 286, 282/3), odcinek o długości 1 500 mb,
 • Tynwałd - Jażdżówki (dz. nr 151, 35), odcinek o długości 1 254 mb;
 • Wola Kamieńska (dz. nr 252), odcinek o długości 105 mb.

f

Realizacja wymienionych zadań ma dobiec końca do 31 lipca tego roku.

Umowy o łącznej wartości około 450 tysięcy złotych, dotyczące przebudowy i remontów lokalnych dróg, podpisał we wtorek, 5 marca Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński.
Fot. UG w Iławie.

REKLAMAabs2

19Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~KTOŚ 19 6 dni temu

  ZAMIAST BUDOWAĆ CIĄGI KOMUNIKACYJNE ABY POŁĄCZYĆ S7 I A1 ABY TEREN STAŁ SIĘ ATRAKCYJNY DLA INWESTORÓW, TO ZOSTAŁY SPRZEDANE DZIAŁKI POMIĘDZY SILNIEJSZYCH PRZEDSIĘBIORCÓW I DZIŚ NIE MA GDZIE STWORZYĆ STREFY EKONOMICZNEJ. NIE MA PRACY NIE MA PŁACY, NIE MA PŁACY NIE MA PODATKÓW A JAK NIE MA PODATKÓW TO NIE MA ZA CO SIĘ ROZWIJAĆ I TAK ZATACZAMY BŁĘDNE KOŁO. IŁAWA STAJĘ SIĘ POWOLI MIASTEM RENCISTÓW I EMERYTÓW BO MŁODZI LUDZIE UCIEKAJĄ DO WIĘKSZYCH MIAST, A NASZA WŁADZA NADAL TWIERDZI, ŻE PLACE ZABAW, SIŁOWNIE PLENEROWE, OZDOBY I RÓŻNEGO RODZAJU BAJERY BĘDĄ TWORZYĆ NASZE MIASTO I GMINĘ. PRZY TAKIM RZĄDZENIU FIRMA JEDNO OSOBOWA NIESTETY BANKRUTUJE BO NIE MA TAKIEGO WSPARCIA JAK GMINY CZY STAROSTWA KTÓRE PŁYNIE Z UNII.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~KTOŚ 18 6 dni temu

  DOBRY WŁODARZ POWINIEN TRAKTOWAĆ ROZWÓJ GMINY CZY INNEGO TERYTORIUM TAK JAK ROZWÓJ WŁASNEJ FIRMY. KAŻDY MYŚLĄCY PRZEDSIĘBIORCA INWESTUJE W COŚ CO BĘDZIE PRZYNOSIŁO ZYSKI A NIE KUPUJE SAMOCHODY LUKSUSOWE CHODNICZKI ŁAWECZKI ETC. DOBRYM PRZYKŁADEM JEST DROGA 521 POMIĘDZY IŁAWĄ A SUSZEM. PIENIĄDZE KTÓRE ZOSTAŁY TAM WYDANE ZOSTAŁY ZMARNOWANE. ZAMIAST ZWIĘKSZYĆ BEZPIECZEŃSTWO PODRÓŻNYCH TO JEST JESZCZE GORZEJ, WĄSKO I NIEBEZPIECZNIE. NA ŚCIEŻKĘ ROWEROWĄ NIE MA PIENIĘDZY I MIEJSCA BO TAK UTRZYMUJĄ WŁADZE, ALE DO SIEMIAN ŚCIEŻKĘ DYDAKTYCZNĄ WYBUDOWAĆ NA TO SĄ PIENIĄDZE. I TO SIĘ NAZYWA GMINA RÓWNA DLA WSZYSTKICH, TAK DLA TURYSTÓW Z KRAKOWA I WARSZAWY, A CZY KTOŚ POMYŚLAŁ O TYCH LUDZIACH Z SZYBMARKA, STARZYKOWO FALKNOWA I POZOSTAŁYCH MIEJSCOWOŚCI, ABY ZWIĘKSZYĆ ICH BEZPIECZEŃSTWO W DRODZE DO PRACY? TO SĄ LUDZI KTÓRZY PŁACĄ PODATKI PRACUJĄ W NASZEJ GMINIE I TO DZIĘKI TAKIM MIĘDZY INNYMI LUDZIOM WPŁYWAJĄ PIENIĄDZE DO BUDŻETU. ZAMIAST BUDOWAĆ STREFY EKONOMICZNE ZACHĘCAĆ INWESTORÓW DO INWESTOWANIA

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~KTOŚ 17 6 dni temu

  Z CAŁYM SZACUNKIEM, POZYSKUJEMY NAJWIĘKSZE DOTACJE I NAGRODY, NASZA GMINA I POWIAT CZĘSTO I GĘSTO ZOSTAJĄ WYRÓŻNIONE, ALE NIESTETY NIC Z TEGO NIE WYNIKA. STAN DRÓG W GMINIE IŁAWA JAK I W CAŁYM POWIECIE NIESTETY JEST NAJGORSZY NA OKOLICE. WYSTARCZY POKONAĆ GRANICĘ Z POWIATEM NOWOMIEJSKIM I TAM SYTUACJA KSZTAŁTUJE SIĘ ZNACZNIE LEPIEJ. NATOMIAST JAK POKONAMY GRANICĘ Z KUJAWSKO-POMORSKIM TO CAŁKOWICIE MAMY INNY ŚWIAT. PRZEJECHAŁEM NASZ KRAJ SETKI RAZY I NIE MA CHYBA POWIATU JAKIEGO BYM NIE ODWIEDZIŁ, NIESTETY NASZE WOJEWÓDZTWO JEST NA SZARYM KOŃCU A ŚWIADCZY O TYM STAN DRÓG W SAMYM OLSZTYNIE. PIENIĄDZE SĄ WYDAWANE NA INWESTYCJE KTÓRE NIE MAJĄ ŻADNEGO WIĘKSZEGO UZASADNIENIA. PIENIĄDZE SĄ BRANE BO UNIA DAJE. WYDATKUJE SIĘ TE ŚRODKI NIE NA POPRAWIENIE BEZPIECZEŃSTWA W GMINIE TYLKO DLA POPRAWIENIA ESTETYKI I WYGLĄDU. ZA 10 LAT WŁADZE SIĘ ZMIENIĄ ZABAWKI ZAKUPIONE PRZEZ WŁODARZY STRACĄ NA WARTOŚCI, ZNISZCZEJĄ. WYDANYCH PIENIĘDZY NIKT NIE COFNIE.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Nie ma co 16 12 dni temu

  Wielkie obietnice naprawy drogi odcinka Dziarny -Mątyki ... Priorytet dla wójta ... Od 10 lat lepione dziury i tyle , taka to naprawa . Ostatnia naprawa drogi w zimę dokładnie początek stycznia , była ona komiczna , lepienie dziur która jest pełna śniegu , pierwsze roztopy spowodowały jeszcze większe ubytki . Świetny plan

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Willi 15 12 dni temu

  Kwota 450 tysięcy złotych poraża.!!! To koszt budowy jednego domu jednorodzinnego. Można za tą kwotę naprawdę zaszaleć. Gdyby to było 4,5mln zł. to można by mówić o remoncie dróg a tak mamy doczynienia z wycinkowym pećkaniem jakąś "emulsją asfaltową" , technologia na miarę 21 wieku....

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~AntyHAJP 14 13 dni temuocena: 100% 

  OSTATNIO NA ODCINKU GAŁDOWO-ZĄBROWO ZGUBIŁEM KOŁO , KTO KOLWIEK WIDZIAŁ KTO KOLWIEK WIE , PROSZE O KONTAKT

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~somerau 13 14 dni temuocena: 100% 

  Najlepszy chodnik jest w Ząbrowie na Kolejowej chodnik slalom omijający drzewa, wójt przed wyborami chciał zapunktować, a wyszło badziewie nie chodnik.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Edi7 12 14 dni temuocena: 100% 

  Każdy ziom zbiera złom

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~xxmen 11 14 dni temuocena: 75% 

  Drogi u nas to niestety porażka. nie wiem kto za jakie odpowiada jednakże o pomstę do nieba wołają odcinki (niedawno się po nich poruszałem więc wrażenia z tej świetnej jazdy mam do dziś): Dziarny - Gramoty - Mątyki, no i od Tynwałdu do Boreczna (pewnie i dalej dookoła Jezioraka też, jednakże w tym roku jeszcze dalej nie jechałem, jednakże z tego co pamiętam to w zeszłym roku fajnie tam nie było). Ogólnie mówiąc tragedia, a osoby odpowiedzialne za te drogi to chyba pomyliły miejsce pracy, bo tam się nie da jeździć!!!!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ilawianka. 10 14 dni temuocena: 33% 

  A co z drogą do Siemian? Tragedia a niedługo zacznie się sezon i przyjadą turysci. Wstyd władzo. Do kogo nalezy ta droga? Co za burdel.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Bac 9 14 dni temuocena: 75% 

  Droga Wikielec Karaś , Katastrofa

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~majni 8 14 dni temuocena: 50% 

  A o drodze do Zalewa to nawet nie wspomnę dziura na dziurze. Ale nigdy nie mają funduszy

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~majni 7 10 dni temu

  Jeden h*j jaka to jest droga ale żeby się dostać do Zalewa to chyba helikopterem będę musiała latać

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Gość 6 14 dni temuocena: 67% 

  To jest droga powiatowa, nie gminna

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Grzegorz 5 14 dni temuocena: 75% 

  Nie da się zrobić dróg wszędzie, jestem apolityczny lecz proszę porównać sobie nawierzchnie w innych gminach. U nas naprawdę władze gminy starają się od dbają o swój teren.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ha.ha 4 15 dni temuocena: 0% 

  A do Siemian tylko samolotem.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ewa 3 15 dni temuocena: 50% 

  To racja Wikielec-Stradomno masakra,ale gdzie jest Mózgowo tu dopiero jest tragedia.Ciekawe czy Pan Harmacinski chciałby jeździć tą drogą swoim autem?Wieś zapomniana przez wszystkich

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Sz 2 15 dni temuocena: 60% 

  I znów zapomnieli o kawałku wikiekielec stradomno już niema jak tych dziur omijać

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Gość 1 14 dni temuocena: 67% 

  Ta droga jest drogą powiatową. Powiat chce ją oddać gminie, ale bez remontu!!!!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.4166 sekundy