REKLAMASadek
wydrukuj podstronę do DRUKUJ6 marca 2019, 10:01 komentarzy 5

(Fot. Archiwum własne.)

Rodzicielskie Świadczenie Uzupełniające, czyli program „Mama 4+”, będzie tematem akcji Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, organizowanej z okazji przypadającego 8 marca Dnia Kobiet.

"Dzień Kobiet w ZUS" – pod tym hasłem odbędzie się akcja informacyjna dotycząca nowego świadczenia. Rodzicielskie Świadczenie Uzupełniające ma zapewnić niezbędne środki utrzymania osobom, które zrezygnowały z zatrudnienia, aby wychowywać dzieci, lub z tego powodu w ogóle go nie podjęły.

O lokalnych szczegółach informuje Anna Ilukiewicz, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa warmińsko-mazurskiego. 

Oddział Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Elblągu oraz Inspektorat w Iławie, Ostródzie i Biuro Terenowe w Braniewie serdecznie zapraszają 8 marca na „Dzień Kobiet w ZUS”. 

W tym wyjątkowym dniu zapraszamy wszystkie Panie do skorzystania z pomocy naszych doradców w związku z wejściem w życie Rodzicielskiego Świadczenia Uzupełniającego. Przygotowaliśmy specjalne stanowisko z myślą o kobietach, które poświęciły swoją karierę zawodową na rzecz wychowania co najmniej 4 dzieci.

Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkie zainteresowane Panie do skorzystania z pomocy naszych doradców. 

REKLAMAabs2

5Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~pracująca 5 2 miesiące temuocena: 38% 

  Nieroby mają się dobrze, nie zhańbiły się uczciwą pracą i dostaną za to emeryturę, mam nadzieje że inni kiedy wygrają wybory zniosą to w cholerę.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~deter 4 2 miesiące temuocena: 80% 

  Problem chyba nie leży w tym, ze te kobiety dostaną, tylko w tym ze te pracujące nie dostana i czują się z tego powodu pokrzywdzone mimo pracy na "dwóch etatach". Jeszcze sie taki nie narodził, co by wszystkim dogodził. Od wyzywania od nierobów proszę się wstrzymać w tym przypadku, najłatwiej tak rzucić osąd i wrzucić wszystkich do jednego worka, a sytuacje mogły być różne. Nie twierdze przy tym, ze nierobów nie ma. Najczęściej dziećmi pracujących mam zajmowały się babcie i one co za to dostana? Dziś instytucja babci zanika, bo jak pojawiają się wnuki, one jeszcze pracują, ale kiedyś? Zawsze ktoś będzie pominięty, a rozdać wszystkim z czego? Tak to jest przy rozdawnictwie pieniędzy. Dużo jest grup pominiętych, a roszczenia ogromne, a ci co rozdają muszą patrzeć z jakiej grupy zyskają najwięcej i co się wyborczo opłaci.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Zniesmaczona 3 2 miesiące temuocena: 71% 

  Oczywiście pracujący znów są pokrzywdzeni... Ile jest takich kobiet które wychowały / wychowują dzieci i pracują zawodowo. One to się nie poświęcają??? Pracują po 8 czy nawet więcej godzin dziennie, a po powrocie z "pracy" czeka je druga praca.... W domu .. Przy dzieciach... Przy codzienności... Tego nikt nie docenia. Jak zwykle patalogia na pierwszym miejscu...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Nikto 2 2 miesiące temuocena: 89% 

  Jest w tym co piszesz jakaś racja, ale żeby od razu nazywać patologią sytuację, w której kobieta nie pracowała zawodowo tylko zajmowała się domem i dziećmi? Radzę sprawdzić co oznacza słowo patologia. Moja jedna babcia (88 lat) pracowała mimo, ze miała 4 dzieci, a druga (90 lat) w takiej samej sytuacji nie pracowala nigdy. Tak po prostu było, były też inne czasy, ale żeby patologia? Do głowy by mi nie przyszło tak tego nazwać... Normalna rodzina, bez żadnych dysfunkcji. Nie taki stan rzeczy świadczy o patologii droga ~zniesmaczona.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAart-studio
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAPUP
REKLAMASkład opału
REKLAMAIowa
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.4862 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)