REKLAMAimage2
wydrukuj podstronę do DRUKUJ8 marca 2019, 17:33 komentarzy 2
Włamywaczom z Iławy grożą surowe kary- Kodeks karny przewiduje za kradzież z włamaniem nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Włamywaczom z Iławy grożą surowe kary- Kodeks karny przewiduje za kradzież z włamaniem nawet 10 lat pozbawienia wolności. (Fot. Archiwum policji, zdjęcie ilustracyjne.)

Kary nawet 10 lat pozbawienia wolności grożą trzem mężczyznom. Mieszkańcy Iławy włamali się do jednego z domów w mieście, a ich łupem padły kable i narzędzia. Teraz ze swojego zachowania będą tłumaczyć się przed sądem.

Do przestępstwa doszło w lutym na terenie Iławy. Miejscowi policjanci zostali wówczas powiadomieni o kradzieży z włamaniem do jednego z domów na terenie naszego miasta. Skradziono stamtąd m.in. kable i narzędzia, a pokrzywdzony oszacował swoje straty na kwotę ponad 1 200 złotych. 

Iławscy policjanci - pomimo umorzenia tego postępowania - nadal pracowali nad sprawą. 

- Dzielnicowi asp. szt. Dominik Siestrzewitowski i mł. asp. Daniel Bonisławski podczas obchodu miasta wytypowali mężczyzn podejrzanych o to przestępstwo - mówi asp. Joanna Kwiatkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Iławie. - Okazali się nimi trzej mieszkańcy Iławy. 

Funkcjonariusze zatrzymali mężczyzn i osadzili ich w policyjnej celi. Podczas prowadzonych czynności ustalili, że 20-latek i jego dwaj starsi koledzy włamali się do jednego z domów w Iławie, skąd ukradli kable i narzędzia. Co więcej, mężczyźni nie poprzestali tylko na tym jednym czynie. Kolejnego dnia usiłowali ukraść inne przedmioty będące w ich zainteresowaniu, jednak zostali spłoszeni. Funkcjonariusze w pomieszczeniach należących do sprawców odnaleźli przedmioty pochodzące z kradzieży. 20-latek i jego starsi koledzy usłyszeli zarzuty. Wkrótce wszyscy staną przed sądem.

REKLAMAZDZ

2Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~kolo 2 2 miesiące temuocena: 50% 

    Gratulacje! Dobrze, że są jeszcze tacy, którym się chce!

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
  • ~ilawianin 1 2 miesiące temuocena: 0% 

    No ta Ilawaska milicja na medal

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
Dzień dziecka
REKLAMASkład opału
REKLAMAIowa
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.5144 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)