REKLAMATYP 1 - IPB
wydrukuj podstronę do DRUKUJ11 marca 2019, 12:28 komentarzy 20
W

W "skrzynce skarg" droga do Siemian. Zarządca zapewnia, że już we wtorek ruszą roboty, których celem będzie załatanie najbardziej uciążliwych dziur. (Fot. Czytelnik.)

Po zimie stan wielu dróg pozostawia sporo do życzenia. O interwencję drogowców za naszym pośrednictwem apeluje zniecierpliwiony kierowca - użytkownik drogi do Siemian. Jak się okazuje, łatanie dziur, wykonywane własnym sumptem przez zarządcę, w tej okolicy rozpocznie się już jutro. Ponadto są już wyłonieni w przetargu wykonawcy remontów, ale by je rozpocząć, trzeba poczekać na bardziej sprzyjającą aurę.

- Jest dziurawa jak ser szwajcarski - mówi kierowca o drodze do Siemian. - Wystarczy skręcić tutaj z trasy Iława-Susz i jazda staje się udręką. Moim zdaniem najgorszy odcinek drogi jest właśnie za skrzyżowaniem z trasą wojewódzką, a ponadto w okolicy pierwszego parkingu, gdy jedziemy z Siemian w kierunku Iławy - ocenia czytelnik.

f

Zarządca, w tym przypadku Powiatowy Zarząd Dróg w Iławie, nie ukrywa, że zima wyrządziła na drogach sporo szkód.

- Niestety na razie, do czasu ustabilizowania się pogody, nie mamy możliwości przeprowadzenia bardziej gruntownych remontów. Te ruszą, gdy tylko pozwolą na to warunki - wyjaśnia Radosław Augustyniak, zastępca dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg w Iławie. - Natomiast do tego czasu pracownicy PZD we własnym zakresie podejmują bieżące naprawy, łatanie największych dziur. Jest to najtrudniejszy okres, gdy po zimie stan wielu dróg wymaga interwencji, a niskie temperatury lub opady nadal nie sprzyjają prowadzeniu robót drogowych.

Prace, przeprowadzane własnymi siłami jednostki przez pracowników PZD, na drodze, której dotyczy skarga czytelnika, rozpoczną się już jutro, tj. 12 marca. Pracownicy powiatowego zarządu dróg rozpoczną je od strony Jerzwałdu i w kolejnych dniach będą kontynuować w kierunku skrzyżowania drogi powiatowej z wojewódzką (na odcinku Iława-Susz).

Także we wtorek zostaną podpisane umowy pomiędzy Powiatowym Zarządem Dróg w Iławie a wykonawcami zadań, polegających na przeprowadzeniu cząstkowych remontów dróg powiatowych.

Takimi remontami, w wyniku rozstrzygniętego 6 marca przetargu, na terenie Obwodu Drogowego w Iławie (gmina Iława, Lubawa i część gminy Zalewo) zajmie się firma MAR-DAR Mariana Tompalskiego (wartość zamówienia: 295 200 zł), zaś na terenie Obwodu Drogowego w Suszu (gmina Susz, Kisielice i część gminy Zalewo) przedsiębiorstwo Strzelbud z Kwidzyna (wartość zamówienia: 320 000 zł). Na te remonty przewiduje się zużyć łącznie 1 600 ton emulsji i grysów.

W "skrzynce skarg" droga do Siemian. Zarządca zapewnia, że już we wtorek ruszą roboty, których celem będzie załatanie najbardziej uciążliwych dziur. Większy remont zaś zostanie przeprowadzony, gdy pozwolą na to warunki atmosferyczne.
Fot. nadesłane/czytelnik.

REKLAMAMozart2

20Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~JANUSZ 20 5 miesięcy temuocena: 100% 

  Nie lepiej wyglądają niektóre gminne chociażby Gulb-Wielka Wólka nawet przestawiono znaki nazw wsi z czego wynika że najbardziej zniszczony odcinek nie wiadomo do jakiej gminy należy Iława czy Biskupiec. Nowo wybudowana przez Skarszewo również jest bezkarnie niszczona przez ciężarówki, a władze bezradne!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kierowca 19 5 miesięcy temuocena: 100% 

  Gromoty-Mątyki, na tym odcinku w pewnych miejscach to już nawet nie ma drogi... Żeby nie uszkodzić sobie samochodu lepiej nie jechać szybciej niż 20-30 km/h. W niektórych miejscach to nawet nie wiadomo jak przejechać...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jan 18 5 miesięcy temuocena: 67% 

  Wikielec stradomno tylko do szkoły jest wyremontowana żeby jak goście z urzędu przyjadą to po ładnej drodze dojechali a dalej już na stradomno to jest Kongo a jak wiadomo wszystkie służby ratunkowe tamtędy jeżdżą bo przejazd na 16 jest wiecznie zamknięty to jeżdżą tendy żeby zdążyć a dziura na dziurze

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mieszkaniec 17 5 miesięcy temuocena: 100% 

  Ząbrowo Gałdowo droga powiatowa to dopiero poligon już nawet nie ma gdzie omijać dziur życzę wszystkim włodarzom aby musieli codziennie dojezdzac taka droga do pracy przed wyborami obietnice a po wyborach cisza jak makiem zasiał

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Komentator 16 5 miesięcy temuocena: 100% 

  W Zalewie nie lepiej wygląda główna ulica, próbujesz ominąć jedną dziurę to wpadasz w dwie, może czekają aż całkiem asfalt zniknie i zostanie kostka brukowa która jest pod nim.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mój Nick 15 5 miesięcy temuocena: 67% 

  A może też załatać trochę dziur na drodze do Rudzienic (odcinek od przejazdu do wsi). Masakra.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~NIL 14 5 miesięcy temuocena: 86% 

  Mamy najgorsze drogi w tej części Polski. Nawet "biedny" powiat NML ma lepsze drogi. Jakość remontów dokonywanych przez PZD - bez komentarza. Obserwowałem ich przez 2 ostatnie lata, na drodze Siemiany-Jerzwałd łatali co drugą dziurę! Panie Starosto: może w PZD czas na zmiany? I pomyśleć, że już w lipcu br. obchodzimy 50-tą rocznice lotu człowieka na Księżyc, a my o dziurach w asfalcie...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~M. 13 5 miesięcy temuocena: 80% 

  A proszę zobaczyć, jak wygląda droga do Boreczna. Z przykrością patrzę na połataną drogę do Ząbrowa - po 2dniach łaty rozwalone , a dziury jak były tak są. Czy ktoś nadzoruje remonty dróg?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~rowerzysta 12 5 miesięcy temuocena: 75% 

  100% racji. Toż to woła o pomstę do nieba. I nie tylko dziury w jezdni, także zgniłe, rozpadające się drzewa między Kalitkąi Sąpami. Wygląda na to, że czekamy na śmiertelny wypadek, aby powiedzieć. że nie wiedzieliśmy. Nie panie starosto, już pan wie. Proponuję odpowiednią reakcję. Moim zdaniem, najlepszym rozwiązaniem jest likwidacja powiatów, a pieniądze przez nie MARNOTRAWIONE przeznaczyć minn na drogi międzygminne.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Gość 11 5 miesięcy temuocena: 83% 

  Droga karaś Wikielec już za chwilę nie będzie drogi

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Zgroza 10 5 miesięcy temuocena: 71% 

  Droga z Wikielca do Karaśia to katastrofa dziura na dziurze i koleiny masakra

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~MAGDA 9 5 miesięcy temuocena: 83% 

  Droga z Gromot do Mątyk to jest dopiero tragedia a reczej już brak drogi.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Semja 8 5 miesięcy temuocena: 75% 

  Nigdy tych dróg nie naprawią, nie mam co do tego najmniejszych złudzeń. Najpóżniej miesiąc po tych pseudo naprawach wyglądają tak samo jak przed.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~mieszkanka 7 5 miesięcy temuocena: 78% 

  a droga miedzy WIkielcem i do Karasia masakra... strach o auto i bezpieczenstwo

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mieszkaniec 6 5 miesięcy temuocena: 60% 

  Czołgiem strach jechać

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~autochton 5 5 miesięcy temuocena: 71% 

  A co z tym odcinkiem przy szkółce leśnej (Iława-Siemiany)? Remont miał być dokończony (jest tak ok. kilometrowy odcinek bardzo pofalowany i wykonawca miał to skończyć, a wy monitorować). I oczywiście cisza.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mieszkanka 4 5 miesięcy temuocena: 50% 

  Co z drogą do Smolnik? Ta droga jest gorsza niż ta przedstawiona na zdjęciach...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ktos 3 5 miesięcy temuocena: 100% 

  Nadleśniczy już się odezwała. Chce od firm ze Smolnik pieniądze. Niedługo i do mieszkańców wyślę pewnie pisma. Helikopterem dolecieć. A co na Wójt, który bierze podatki i Starostwo, które wydało zgody na budowy firm? Bez drogi. Sprawa do Prokuratora się nadaje.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mieszkanka 2 5 miesięcy temuocena: 50% 

  To niech portal INFO IŁAWA też nagłośni sprawę drogi do Smolnik.. Bo tu to tragedia. Żadne slalomy już nie pomagają, a dziury głębokie na wielkość arbuza

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~leśnik 1 5 miesięcy temuocena: 67% 

  To do Nadleśnictwa Iława się odezwać. Bo to nadal w ich zarządzie, prawda?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMASkład opału
REKLAMALADY D
REKLAMAsadek2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.5554 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)