REKLAMASadek
W Dzień Kobiet sprzyjało jej szczęście. 40-letnia kierująca volkswagenem praktycznie bez szwanku wyszła z uderzenia w drzewo i wywrotki.

W Dzień Kobiet sprzyjało jej szczęście. 40-letnia kierująca volkswagenem praktycznie bez szwanku wyszła z uderzenia w drzewo i wywrotki. (Fot. KPP w Iławie.)

Od piątku do niedzieli policjanci z powiatu iławskiego interweniowali 106 razy. 

Reagowali na wszelkiego typu przestępstwa i wykroczenia, m.in. dotyczące naruszenia bezpieczeństwa i porządku publicznego, osób nietrzeźwych w miejscach publicznych, kradzieży mienia, zakłócania ciszy nocnej, czy wykroczeń przeciwko przepisom ustawy o ochronie przyrody. W 16 przypadkach funkcjonariusze interweniowali w związku z domowymi awanturami, wszczynając u dwóch rodzin procedurę Niebieskiej Karty. Natomiast 20 interwencji dotyczyło zapewnienia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W trakcie weekendu na drogach powiatu iławskiego miało miejsce 9 zdarzeń drogowych, na szczęście były to same kolizje. Policjanci zatrzymali również dwóch kierujących, którzy jechali swoimi jednośladami pod wpływem alkoholu.

NARKOTYKI I LEWE PAPIEROSY U PIJANEGO ROWERZYSTY

Nigdy nie jeżdżę po alkoholu - to hasło, które powinni znać wszyscy uczestnicy ruchu drogowego. Jednak pomimo wcześniej spożytego alkoholu niektórzy nadal wsiadają za kierownicę. Tak właśnie w Dzień Kobiet postąpił 27-latek. Mężczyzna kierował rowerem, kiedy do kontroli zatrzymali go funkcjonariusze, a wszystko dlatego, że jedną z dróg w Suszu jechał tzw. wężykiem i w pewnym momencie gwałtownie skręcił do bankomatu. W trakcie czynności okazało się, że mężczyzna kierował jednośladem, mając ponad 0,8 promila alkoholu w organizmie. Policjanci ustalili, że to nie jedyne przewinienie 27-latka. Mieszkaniec Susza posiadał przy sobie substancję zapakowaną w folię aluminiową, która po zbadaniu narkotestem okazała się marihuaną oraz papierosy bez polskich znaków akcyzy. Mężczyzna został zatrzymany. Za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości został ukarany mandatem. Natomiast za posiadanie narkotyków oraz papierosów bez polskich znaków akcyzy będzie się tłumaczył przed sądem.

Z kolei w Zalewie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 47-latka. Mężczyzna kierował motorowerem. Funkcjonariusze sprawdzili mężczyznę w policyjnych systemach oraz skontrolowali jego stan trzeźwości. Okazało się, że mieszkaniec gminy Zalewo kierował jednośladem, mając 0,7 promila alkoholu w organizmie. Policjanci pojazd przekazali osobie wskazanej przez zatrzymanego, a 47-latka zwolnili po wykonaniu z nim czynności.

UDERZYŁA W DRZEWO I WYWRÓCIŁA POJAZD. NIC SIĘ JEJ NIE STAŁO

Do jednego ze zdarzeń drogowych doszło w gminie Susz, a dokładnie na drodze wojewódzkiej nr 515 w Kamieńcu. 8 marca 40-latka kierująca volkswagenem, jadąc tam prostym odcinkiem drogi, nie dostosowała prędkości do panujących warunków, w wyniku czego straciła panowanie nad pojazdem, zjechała do przydrożnego rowu i uderzyła w drzewo, powodując wywrócenie pojazdu. Na szczęście kobiecie nic poważnego się nie stało, a za popełnione wykroczenie została ukarana mandatem.

18-LATEK TYLKO MIESIĄC CIESZYŁ SIĘ "PRAWKIEM"

Natomiast w Kisielicach przybyli na miejsce zdarzenia drogowego policjanci ustalili, że 18-latek kierujący mazdą nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującej renaultem i doprowadził do bocznego zderzenia między pojazdami, w następstwie czego samochód osobowy renault wjechał w ogrodzenie. Na szczęście także w tym przypadku nikomu nic poważnego się nie stało. Policjanci za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym zatrzymali 18-latkowi prawo jazdy, które ten miał dopiero od miesiąca.

O nieodpowiedzialnym kierującym oficera dyżurnego poinformował również policjant, który zatrzymał do kontroli drogowej kierującego volvo. Mieszkaniec Olsztyna w Jędrychowie jechał z prędkością 101 km/h. Funkcjonariusze za rażące przekroczenie (powyżej 50 km/h) dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym na 3 miesiące zatrzymali prawo jazdy 64-latkowi. Mężczyzna został również ukarany mandatem i punktami karnymi.


Policjanci przypominają:

Kierowanie pojazdem to wielka odpowiedzialność. Bądźmy czujni i zawsze reagujmy na niebezpieczne zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Od tego, czy zareagujemy, może zależeć czyjeś zdrowie i życie.

Nawet anonimowa informacja, zgłoszona pod numer telefonu 112 lub przekazana policjantom - może przyczynić się do wyeliminowania z dróg niebezpiecznych kierowców.


W Dzień Kobiet sprzyjało jej szczęście. 40-letnia kierująca volkswagenem praktycznie bez szwanku wyszła z uderzenia w drzewo i wywrotki.
Zdjęcia: KPP w Iławie.

REKLAMAMozart2

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAPUP
REKLAMASkład opału
REKLAMAIowa
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.4837 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)