REKLAMALumen
REKLAMAzielona aleja
Piękne drewniane drzwi do sypialni model Soplica 2p z Kolekcji Szlacheckiej marki CAL. Klasyczne dębowe drzwi wkomponowano w nowoczesne, ale zarazem przytulne wnętrze.

Piękne drewniane drzwi do sypialni model Soplica 2p z Kolekcji Szlacheckiej marki CAL. Klasyczne dębowe drzwi wkomponowano w nowoczesne, ale zarazem przytulne wnętrze.

Dobierając drzwi do sypialni warto pamiętać o ich nadrzędnej funkcji – powinny zapewnić nam ciszę, intymność oraz pasować stylistycznie do całego pomieszczenia. Jednocześnie nie powinny pomniejszać optycznie wnętrza. Jak pogodzić te wszystkie funkcje?

Drzwi do sypialni powinny mieć właściwości wygłuszające. Dzięki temu będziemy mogli wysypiać się w ciszy i spokoju. Takie funkcje spełniają drzwi wykonane z drewna. Jest to szlachetny i klasyczny materiał, który częściowo wytłumia wnętrze, blokując dostęp hałasów z reszty mieszkania. Jeśli zależy nam bardziej na wygłuszeniu, niż np. na ozdobnych przeszkleniach wybierzmy do sypialni drzwi pełne. Sprawdzą się one także w sytuacji, kiedy sypialnia znajduje się obok salonu lub innego głośnego pomieszczenia, skąd dochodzą dźwięki rozmów lub włączonego telewizora. Ponadto każda ozdobna szyba nieco osłabia dźwiękoszczelność skrzydła, choć jednocześnie optycznie powiększa wnętrze oraz doświetla sypialnię.

Jak dopasować drzwi do wystroju sypialni

Jeśli chodzi o styl drzwi do sypialni, to tutaj zaleca się, aby były dopasowane do wystroju całego pomieszczenia. W miejscu, które z założenia służy relaksowi nie powinno być zbytnich kontrastów stylistycznych. Dlatego też do nowoczesnych czy minimalistycznych sypialni doskonale pasują drzwi nowoczesne, o powierzchni zainspirowanej geometrią, takie jak drzwi z kolekcji Geometria marki CAL https://www.drzwi-cal.pl/drzwi-wewnetrzne-kolekcje/geometria/. Ponadto w ultranowoczesnej sypialni znakomicie wyglądają duże, nawet niemal pełne przeszklenia z szyby mlecznej.

Z kolei kiedy urządzamy sypialnię w stylu klasycznym dobierzmy drzwi o tradycyjnym wyglądzie. Nieco nobliwy, szykowny charakter skrzydła drzwiowego ozdobionego żłobieniami, o wyfrezowanej powierzchni podkreślającej tradycyjny urok sypialni. Fantastycznie będą wyglądać w połączeniu z ozdobną listwą oraz zdobioną koroną w stylu staropolskiego dworku. Więcej tego typu porad znajdą Państwo na blogu marki CAL - https://www.drzwi-cal.pl/blog/.

Drzwi do sypialni przesuwne

A co z funkcjonalnością? W małej sypialni, podobnie jak w każdym innym pomieszczeniu w niedużym mieszkaniu, dobrym rozwiązaniem będą drzwi przesuwne. Np. marka CAL oferuje wszystkie swoje drzwi wewnętrzne także jako drzwi przesuwne lub przesuwno-obrotowe. Szczególnie ciekawym rozwiązaniem jest system przesuwny wewnątrzścienny, w którym skrzydło drzwiowe po otwarciu chowa się w ścianę. Dzięki temu drzwi są niewidoczne, a przy ścianie obok drzwi bez problemu postawimy regał czy szafkę.

Drzwi do sypialni w mocnym kolorze

Drzwi Jaczno z Kolekcji Nova 3.1 marki Drzwi CAL wyposażono w duże przeszklenie pozwalające zachować intymność w sypialni. Kolor fuksji tworzy interesujący kontrast z grafitowym kolorem ścian oraz mebli.

Kolor drzwi do sypialni także odgrywa ważną rolę. Klasyczne podejście do urządzania wnętrz uczy nas, że drzwi, podobnie jak wszystkie elementy dekoracyjne, powinny harmonizować kolorystycznie z meblami czy tekstyliami, tak aby zapewniać wizualny balans. Drzwi, których widok pozwala odpocząć oczom, to z pewnością dobre rozwiązanie w klasycznych sypialniach. Nie oznacza to jednak, że nie możemy pozwolić sobie ma zakup drzwi w mocnym kolorze, czasami zupełnie kontrastującym ze ścianami.

Szczególnie w nowoczesnych i eklektycznych sypialniach świetnie sprawdzą się drewniane drzwi wewnętrzne pomalowane w jednym z kilkuset pięknych kolorów z palety RAL. Jeśli szukamy takiego niebanalnego akcentu w sypialni warto sprawdzić kolekcję drzwi do sypialni CAL, które oferowane są w dowolnym kolorze z tej palety. Przejrzycie je na stronie producenta: https://www.drzwi-cal.pl.

Artykuł sponsorowany.

TEMATY polecamy
REKLAMANAJLAK
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAwoznicki2
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.6675 sekundy