REKLAMASadek
wydrukuj podstronę do DRUKUJ25 marca 2019, 12:50 komentarzy 2

(Źródło: materiały inwestora - spółki PKP S.A.)

Przebudowa dworca kolejowego w Suszu - to przedmiot przetargu, ogłoszonego 22 marca przez kolejową spółkę PKP S.A.

Jak zmieni się obiekt przy ulicy Dworcowej 5?

- Projekt zakłada termomodernizację wraz z przebudową oraz dostosowanie obiektu do obowiązujących przepisów techniczno-budowlanych, w szczególności w zakresie higieniczno-sanitarnym i pożarowym - informuje PKP S.A. - Nastąpi zmiana funkcji wybranych pomieszczeń, nie zmieni to jednak zasadniczej funkcji obiektu. Budynek stacyjny dalej, po realizacji zamierzenia inwestycyjnego będzie pełnił funkcję obsługi ruchu podróżnych, jak obecnie. 

Budynek stacyjny zostanie przebudowany głównie wewnątrz. Zakres prac zewnętrznych obejmie natomiast wymianę części stolarki oraz odtworzenie, uzupełnienie i oczyszczenie detali elewacyjnych. Planowane jest odkucie ceglanego cokołu elewacji z tynków i wtórnych nawarstwień malarskich, a ponadto wymiana więźby dachowej i pokrycia dachowego. Termomodernizacja elewacji budynku zostanie przeprowadzona od wewnątrz, ze względu na jej zabytkowy charakter.

Jeśli zaś chodzi o drewnianą dobudowę, to zostanie ona przebudowana i przekształcona w wiatę rowerową.

Na zrealizowanie robót PKP S.A. przewiduje 77 tygodni od dnia zawarcia umowy z wykonawcą. Na razie, do 26 kwietnia, trwa przyjmowanie ofert przedsiębiorstw zainteresowanych udziałem w przetargu. 

Dworzec w Suszu do przebudowy. Zobacz, jak będzie wyglądał.
Źródło: materiały inwestora - spółki PKP S.A.

Dworzec w Suszu do przebudowy. Tak będzie wyglądał [WIZUALIZACJA]

Ilość zdjęć 7

REKLAMATom-bet

2Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~NNN 2 8 miesięcy temuocena: 0% 

    Te pieniądze co na remont tego budynku pójdą to na podwyżki dla nauczycieli było by. A tak to te pieniądze pójdą jak w błoto, tylko menele będą mieli gdzie spać. A na takich małych stacyjkach remontować dworce to kpina.

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
  • ~Kkkkk 1 8 miesięcy temuocena: 100% 

    Moze w koncu kasa bedzie czynna. Bo ilez mozna chodzic do sklepu onok po bilet i nie wiadomo kto w kolejce stoi po bilet a kto po aklohol.....

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 1.1084 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)