wydrukuj podstronę do DRUKUJ30 marca 2019, 17:07 komentarzy 1

(Fot. archiwum własne, zdjęcie ilustracyjne.)

"Spotkanie na szczycie IV ligi. Gramy z faworyzowanym Jeziorakiem Iława"- tak swój dzisiejszy inauguracyjny mecz piłkarskiej wiosny w IV lidze zapowiadał rywal podopiecznych trenera Wojciecha Figurskiego, ekipa Mrągowii Mrągowo. Jak przystało na starcie drużyn, które w tabeli dzieli zaledwie jeden punkt, mecz był wyrównany i zacięty. Zakończył się podziałem punktów.

forBET IV liga (18. kolejka)
Mrągowia Mrągowo – Jeziorak Iława 1:1 (0:0)
30 marca, stadion w Mrągowie

1:0 - Łukasz Kuśnierz (55')
1:1 - Wojciech Figurski (63')

W pierwszej połowie na boisku dość dużo się działo - oba zespoły potrafiły tworzyć pod bramką przeciwnika zagrożenie. Brakowało jednak wykończenia i aktywność atakujących nie przełożyła się na zmianę wyniku. Po 45 minutach wyrównanej, zaciętej gry na tablicy wyników nadal widniał rezultat 0:0. Jeziorakowi w końcówce pierwszej odsłony udało się co prawda umieścić futbolówkę w bramce rywala, ale gol z 44. minuty nie został przez arbitra uznany.

W drugiej połowie wynik inauguracyjnego meczu otworzył, w 55. minucie, zawodnik gospodarzy Łukasz Kuśnierz, któremu asystował Konrad Rusiecki. Na szczęście na odpowiedź naszych reprezentantów nie trzeba było długo czekać. W 63. minucie do wyrównania doprowadził Wojciech Figurski, a asystę zapisał na swoje konto Łukasz Suchocki. Niedługo potem padł kolejny gol dla Jezioraka, ale znów, ku frustracji kibiców biało-niebieskich, nie został on uznany przez sędziego. Podział punktów- tak zakończył się pierwszy po zimowej przerwie ligowy mecz Jezioraka.

SKŁADY

Jeziorak Iława: Kamil Jędrzejewski, Michał Foj, Krzysztof Kressin, Wojciech Figurski, Arkadiusz Kuciński, Dawid Ksiuk, Daniel Madej, Radosław Galas, Łukasz Suchocki, Paweł Sagan, Patryk Czarnota. Rezerwa: Dawid Mazurowski, Paweł Kolcz, Karol Kaźmierski, Łukasz Święty, Remigiusz Parulis, Aleksander Krajewski, Wiktor Bojarowski. Trener: Wojciech Figurski. Kierownik drużyny: Leszek Dudkiewicz.

Mrągowia Mrągowo: Marcin Marszałek, Tomasz Jaroszewski, Robert Bumbul, Łukasz Michałowski, Damian Glinka, Sebastian Kowalski, Łukasz Kuśnierz, Mateusz Barszczewski, Rafał Kudlak, Piotr Wypniewski, Konrad Rusiecki. Rezerwa: Michał Marcińczyk, Patryk Rosoliński, Kamil Skrzęta, Dariusz Gołębiowski, Marcin Spirydon, Konrad Kowalewski. Trener: Tomasz Aziewicz. Kierownik drużyny: Michał Turulski.

Za tydzień, w ramach 19. kolejki forBET IV ligi, Jeziorak Iława zagra przed własną publicznością. Pierwszym meczem piłkarskiej wiosny u siebie będzie spotkanie z Zatoką Braniewo, zaplanowane na sobotę, 6 kwietnia na godzinę 16:00.