REKLAMAWyspa
wydrukuj podstronę do DRUKUJ4 kwietnia 2019, 11:39 komentarzy 8
Zdjęcie ma charakter poglądowy - wykonawca miejskiego zamówienia jeszcze nie jest znany.

Zdjęcie ma charakter poglądowy - wykonawca miejskiego zamówienia jeszcze nie jest znany. (Fot. Materiały prasowe spółki Solaris Bus & Coach.)

To będzie dla Zakładu Komunikacji Miejskiej w Iławie wręcz historyczne wydarzenie. Tak dużej modernizacji floty, jaką dysponuje miejska spółka, jeszcze bowiem nie było. Miasto właśnie ogłosiło przetarg na dostawę aż 9 fabrycznie nowych pojazdów.

Przetarg, ogłoszony 2 kwietnia, podzielony jest na dwie części.

Część pierwsza dotyczy zakupu autobusów z silnikiem wysokoprężnym.

- Przedmiotem zamówienia jest dostawa siedmiu sztuk fabrycznie nowych, jednoczłonowych, niskoemisyjnych, niskopodłogowych autobusów o długości całkowitej od 10,4 do 11,00 m, szerokości od 2,50 m do 2,55 m, wysokości całkowitej do 3,10 m wraz z klimatyzacją, przeznaczonych do wykonywania regularnych przewozów w publicznej komunikacji miejskiej, jednej marki - informuje Urząd Miasta w Iławie.

Druga część zamówienia dotyczy zakupu autobusów hybrydowych. W tym przypadku przedmiotem zamówienia jest, jak czytamy w dokumentacji projektowej:

dostawa dwóch sztuk fabrycznie nowych, jednoczłonowych, niskopodłogowych autobusów o długości całkowitej od 11,5 m do 12 m, szerokości całkowitej od 2,50 m do 2,55 m, wysokości całkowitej do 3,10 m wraz z klimatyzacją, z napędem hybrydowym, przeznaczonych do regularnej komunikacji miejskiej, jednej marki.

Na oferty, dotyczące dostawy powyższych pojazdów, Urząd Miasta w Iławie czeka do 6 maja. Natomiast termin dostawy autobusów został określony na 30 sierpnia 2020 roku.

Zakup realizowany jest w ramach przedsięwzięcia pod nazwą „Utworzenie węzła integracyjnego transportu miejskiego z innymi systemami transportu zbiorowego w Iławie”, którego inną częścią jest trwająca rewitalizacja terenu przy dworcu Iława Główna. Na całość w listopadzie 2017 roku Urząd Miasta w Iławie pozyskał ogromną unijną dotację, niemal 19 milionów złotych.

Zakup 9 fabrycznie nowych autobusów ZKM jest drugą częścią dofinansowanego ze środków unijnych przedsięwzięcia pod nazwą „Utworzenie węzła integracyjnego transportu miejskiego z innymi systemami transportu zbiorowego w Iławie”. Poniżej wizualizacja terenu przy dworcu Iława Główna - jego rewitalizacja to część tego samego projektu (źródło: Biuro Planowania Przestrzennego "KONTRA" dla Urzędu Miasta w Iławie).

REKLAMAMozart2

8Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~qwerty66 8 4 miesiące temuocena: 100% 

  Ostróda już wybrała i to lepiej od iławy stawia na nowoczesność a w iławie hybrydy i to aż 2 szt.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Aleksander Krygier 7 6 miesięcy temuocena: 75% 

  przetargi, niby nie wiadomo, ale wiadomo Autosan_Sancity_10LF Autosan_Sancity_12Lx zapraszam na wikipedie, tam można nawet zobaczyć wpis, że od 2018 taki autobus jest w Iławie. Obym się mylił, ale czy istnieją jakieś inne autobusy spełniające wymogi zamówienia? Co za różnica czy autobus ma 9,5 metra czy 12? Jedynie wykluczenie konkurencji uzasadnia takie wymogi.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Aleksander Krygier 6 6 miesięcy temu

  @Komunikacyjny man ma 3,2 z klimą, ursus ma 10 metrów(za krótki), solarisy 3,2 z klimą, mercedes 12 metrów (za długi). Wskaż model. Skoro piszesz, że lepsze są krótkie to dlaczego wymogiem jest minimum 10,4 metra, a nie 9,5 metra?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Komunikacyjny 5 6 miesięcy temu

  Nie tylko Autosan ma takie autobusy w ofercie. Istnieją również marki pokroju Solarisa, Ursusa, Mercedesa, czy MANa, które spełniają takie wymogi. Kierowcy ZKMu wolą jeździć mniejszymi autobusami po naszym mieście, gdyż przy obecnych warunkach gdzie niegdzie ciężko jest wykręcić większym autobusem.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Xxx 4 6 miesięcy temuocena: 67% 

  Trasy i częstotliwości niech zmienia oprócz nowego taboru. Bilet minutowy. Burmistrz tak zapowiadał a na razie w tym kierunku nic nie robi.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kierowca 3 6 miesięcy temuocena: 64% 

  Dziękujemy p. Żylińskiemu za projekt, w ramach którego ZKM może pozyskać nowe autobusy, bo raczej firma sama nie dałaby rady dokonać zakupu. Przy obecnej władzy to wręcz niemożliwe!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Hehe! 2 6 miesięcy temuocena: 50% 

  Z nowego autobusu, też będziesz do mnie machał?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kor 1 6 miesięcy temuocena: 86% 

  takie piękne to zdjęcie główne artykułu. Szkoda, że Iława tak nie wygląda...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMASkład opału
REKLAMAPUP
REKLAMAsadek2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.5851 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)