REKLAMADPK
wydrukuj podstronę do DRUKUJ8 kwietnia 2019, 13:05 komentarzy 14
Lucyna Górnik zastąpi Zdzisława Zdzichowskiego na stanowisku Zastępcy Burmistrza Susza.

Lucyna Górnik zastąpi Zdzisława Zdzichowskiego na stanowisku Zastępcy Burmistrza Susza.

Ważne zmiany personalne dokonują się w samorządzie Gminy Susz. Jutrzejszy dzień, 9 kwietnia, będzie pierwszym dniem urzędowania nowej wiceburmistrz.

Na tę funkcję Burmistrz Susza Krzysztof Pietrzykowski postanowił powołać Lucynę Górnik. Samorządowiec jest przekonany, iż jest to właściwy wybór. 

- Pani Lucyna Górnik ma odpowiednie wykształcenie i doświadczenie (bardziej szczegółowa sylwetka dostępna poniżej - przyp.red.). Przede wszystkim dała naszej społeczności dużo od siebie - uzasadnia Krzysztof Pietrzykowski. - Mam tutaj na myśli jej działalność społeczną. Angażowała się m.in. w Szlachetną Paczkę, działała w organizacjach pozarządowych, pozyskiwała środki na stypendia i wiele innych działań. Była to jej społeczna, bezinteresowana praca na rzecz lokalnej społeczności. Właśnie tacy ludzie inspirują mnie najbardziej - ludzie, którzy dają innym coś od siebie.

Sama Lucyna Górnik jest nieco zaskoczona powołaniem na jedno z kluczowych stanowisk w suskim samorządzie, ale też gotowa na nowe wyzwanie.

- Propozycję pana burmistrza, aby objąć stanowisko jego zastępcy, przyjęłam z pewnym zaskoczeniem. Odczytałam ją jednak także jako ogromne wyróżnienie i formę docenienia mojej dotychczasowej pracy zawodowej i działalności społecznej na rzecz mieszkańców Gminy Susz. Dołożę wszelkich starań, aby sprostać kolejnemu wyzwaniu, które stawia przede mną życie – komentuje nowa pani wiceburmistrz.

Dotychczas zastępcą burmistrza Susza był Zdzisław Zdzichowski. Teraz będzie on pracował na kierowniczym stanowisku w Zakładzie Usług Komunalnych w Suszu.

- Zmiana jest spowodowana zamiarem przejścia na emeryturę prezesa ZUK Bolesława Niemkiewicza. Decyzja jest więc wymuszona naturalną sytuacją - wyjaśnia burmistrz Pietrzykowski. - Mój dotychczasowy zastępca zostanie przeniesiony do ZUK z planem przejęcia przez niego zarządzania zakładem. 

Samorządowi zależy, by proces ten przebiegł płynnie.

- Chodzi przecież o strategiczną spółkę, zakład, który zarządza majątkiem o wartości około 50 milionów złotych i świadczy na rzecz mieszkańców naszej gminy bardzo ważne usługi, w tym dostarczanie wody i odprowadzanie ścieków - mówi Krzysztof Pietrzykowski.

Zakres kompetencji Zastępcy Burmistrza Susza nie zmieni się. Do zadań Lucyny Górnik będą należały - tak, jak było to w przypadku Zdzisława Zdzichowskiego - przede wszystkim sprawy z zakresu: oświaty i wychowania, ochrony zdrowia i pomocy społecznej, kultury, sportu, rekreacji i turystyki oraz zasobów mieszkaniowych i użytkowych. Osoba na tym stanowisku sprawuje ponadto bezpośredni nadzór nad działaniem gminnych jednostek: ZUK, MOPS, CSiR, SOK, Biblioteki Miejskiej oraz placówek oświatowo-wychowawczych z terenu gminy.


Lucyna Górnik - nowy Zastępca Burmistrza Susza

Lucyna Górnik jest magistrem filologii polskiej, absolwentką UMK w Toruniu. Ukończyła również studia podyplomowe w zakresie organizacji pomocy społecznej oraz edukacji wczesnoszkolnej i wychowania przedszkolnego. Obecnie poszerza swoje kwalifikacje w zarządzaniu instytucjami kultury.

Pracowała głównie w oświacie i pomocy społecznej. Była m.in. dyrektorem Szkoły Podstawowej w Kamieńcu oraz kierownikiem działu opiekuńczo-terapeutycznego Domu Pomocy Społecznej w Suszu. Współzałożycielka i do niedawna prezeska Stowarzyszenia na Rzecz Społeczności Lokalnej Miasta i Gminy Susz „ARKA”.

Prywatnie żona, mama trojga dzieci. Ma 39 lat. Suszanka od urodzenia, obecnie mieszka wraz z rodziną w Adamowie tuż pod Suszem.

Lucyna Górnik - od jutra Zastępca Burmistrza Susza.

Zdzisław Zdzichowski, dotychczas Zastępca Burmistrza Susza, przejdzie na kierownicze stanowisko do suskiego ZUK, którego docelowo ma być prezesem.

Obecny prezes ZUK w Suszu Bolesław Niemkiewicz do wakacji ma przejść na emeryturę.

REKLAMAmydlarnia

13Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~cicho bo przyjdzie zdzicho 13 9 miesięcy temuocena: 100% 

  Dalszy ciąg tej bajki. Krzysiu po kadencji burmistrza na emeryturę, a Zdzisiu z ZUK-u na fotelik burmistrza. Przez cztery lata ludzie zapomną. Co złego to nie ja.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Rafał 12 9 miesięcy temuocena: 84% 

  Ludzie ogarnijcie się! Pani Lucyna była szefową Komitetu Wyborczego Pana Pietrzykowskiego! Zaangażowała się, tylko i wyłącznie, aby uzyskać te stanowsiko. W kampaniach wyborczych nikt nie pracuje dla ideii, tylko dla stanowisk i lepszego bytu! Już przed wyborami były podzielone stanowiska. W Suszu mówiono o tym głośno. cyt>.. Bolek idzie na emeryture, zdzisiek wskakuje na jego miejsce, a Lucyna wchodzi do Urzędu i robi porządek.. krótka piłka.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Była Suszanka 11 9 miesięcy temuocena: 70% 

  Ludziom nie dogodzi, jak ktos długo w jednym miejscu to mówią, że przespawany do stołka nierób, jak ktoś zmienia prace, też źle. Jestem pewna, że osoby które krytykują te Panią, nie znają jej. Może pozwólmy działać i dopiero ocenimy ?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Zielona drużyna 10 9 miesięcy temuocena: 29% 

  Mądry głos. Popieram #nowePSL

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~suszanin 9 9 miesięcy temuocena: 70% 

  Zgadzam się z ,,obywatelem''. Od dawna mówiło się,że ta Pani dostanie jakieś stanowisko w gminie.Nie wyszło z wyborami do rady powiatu,to teraz stanowisko wiceburmistrza,ciekawe jak długo? Z tego co ludzie mówią,długo miejsca nigdzie Pani Górnik nie zagrzała..

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Suchy Bolo 8 9 miesięcy temuocena: 85% 

  Babcia Becia, mądrze prawisz!! Niejedna Ela z Mazur wie, o czym mowa;) Pozdrawiam.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Babcia Becia 7 9 miesięcy temuocena: 96% 

  Z mądrymi ludźmi pracuje się długo, z głupim szefostwem krótko. :)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~kamieniecczanin 6 9 miesięcy temuocena: 70% 

  Ełżbietto - bój się!!!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Suski 5 9 miesięcy temuocena: 64% 

  Dobra zmian Panie burmistrzu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Obywatel 4 9 miesięcy temuocena: 82% 

  Jak to zaskoczona? Przecież od dawna było wiadomo, ludzie od dawna o tym mówili. Jak to się ma do zeszło tygodniowego artykułu w Kurierze Iławskim, że burmistrz nie planuje żadnych roszad. BTW. Jak długo będzie wypłacana podwójnea kierownicza pensja w ZUK? Pan Niemkiewicz ma "zamiar przejść na emeryturę", a Pan Zdzichowski ma się uczyć? Kto będzie rządził: przyszły emeryt (bo chyba jeszcze nie jest "były") czy nowy kierownik?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Suszak 3 9 miesięcy temuocena: 58% 

  Pogłoski chodziły już od Stycznia. Nie przepadam za nową. Wszędzie jej pełno.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~iza 2 9 miesięcy temuocena: 67% 

  Super! Brawo! Społecznik, który wie, gdzie i jak pomóc :)

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Rafał 1 9 miesięcy temuocena: 67% 

  Społecznik nastawiony na (...)

  Edytowany: 9 miesięcy temu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAPAŁAC3
REKLAMAwalentynki
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.7398 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)