REKLAMAKleks2

(Fot. materiały prasowe.)

OGŁOSZENIE. W Gminie Kisielice rusza cykl spotkań dotyczących programu „Czyste powietrze”, w ramach którego można uzyskać dotacje w wysokości nawet 90% na wymianę i instalację urządzeń grzewczych oraz termomodernizację budynków jednorodzinnych. 

25 kwietnia o godz. 17:00 w kisielickiej Arkadii odbędzie się pierwsze z cyklu spotkań informacyjnych, podczas którego mieszkańcy będą mogli uzyskać pomoc w napisaniu i złożeniu wniosku o dofinansowanie. O terminach kolejnych spotkań Urząd Miejski w Kisielicach poinformuje niebawem.

- Zapewnimy Państwu pomoc w uzyskaniu dofinansowania z programu „Czyste Powietrze”. W tym celu zaprosiłem do współpracy firmę Global Eko, która po szkoleniu w Arkadii, a jeśli będzie trzeba także w świetlicach na wsiach, pomoże mieszkańcom Gminy Kisielice uzyskać do 53 000 złotych dla gospodarstwa domowego na termomodernizację. Firma pomoże załatwić wszelkie formalności, za co Państwo nie poniosą żadnych kosztów. Dotacja pochodzi z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i ma na celu zmniejszenie emisji szkodliwych pyłów do atmosfery - mówi burmistrz Kisielic Rafał Ryszczuk. 

Beneficjentami programu mogą zostać właściciele i współwłaściciele domu jednorodzinnego, a także osoby, które uzyskały zgodę na rozpoczęcie budowy domu jednorodzinnego, a budynek ten nie został jeszcze przekazany lub zgłoszony do użytkowania.

Zakres przedsięwzięcia może obejmować: 
⦁    wymianę starych źródeł ciepła (pieców i kotłów na paliwa stałe) i zakup i montaż nowych źródeł ciepła, spełniających wymagania programu,
⦁    docieplenie przegród budynku,
⦁    wymianę stolarki okiennej i drzwiowej,
⦁    montaż lub modernizację instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej,
⦁    instalację odnawialnych źródeł energii (kolektorów słonecznych i instalacji fotowoltaicznej),
⦁    montaż wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła.

W przypadku domów, które dopiero powstaną, inwestorzy mogą starać się o wsparcie zakupu i montażu źródła ciepła spełniającego wymagania programu. Minimalny koszt kwalifikowany projektu to 7 000 zł, a maksymalny 53 000 zł. Dotacja otrzymana z programu jest wolna od podatku, a środki finansowe poniesione na termomodernizację będzie można wliczyć w koszty uzyskania przychodu. 

Ogłoszenie.

REKLAMAMozart2
Artykuł załadowany: 0.4855 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)