REKLAMApo wyborach
REKLAMADPK
wydrukuj podstronę do DRUKUJ11 kwietnia 2019, 18:22 komentarzy 7
Aleksandra Grysz, organizatorka akcji

Aleksandra Grysz, organizatorka akcji "Iława sprząta Iławę". Obok widok na zaśmiecone bulwary nad Małym Jeziorakiem, który stał się motywacją, by zaprosić iławian do wspólnego sprzątania. (Fot. Archiwum prywatne.)

Kto może wziąć udział w sobotniej akcji "Iława sprząta Iławę"? - Absolutnie każdy! - odpowiada jej organizatorka, Miss Earth Poland z Iławy Aleksandra Grysz. Do wspólnych wiosennych porządków zaprasza wszystkich zainteresowanych, w tym rodziny z dziećmi. Wziąć trzeba tylko dobry humor i chęci do pracy. Worki i rękawice będą zapewnione w ramach powiatowej akcji "Czyste jeziora i rzeki".

Akcja "Iława sprząta Iławę" rozpoczęła się w mediach społecznościowych, od zdjęcia ze spaceru nad Małym Jeziorakiem. Widok zaśmieconych bulwarów zasmucił Aleksandrę Grysz, pochodzącą z naszego miasta zdobywczynię kilku tytułów w konkursach piękności.

- Moje piękne miasto powoli zaczyna tonąć w śmieciach, a ja nie mogę już na to patrzeć - skomentowała, dodając, że odpowiedzialność za taki stan rzeczy spada na każdego z nas. - Na każdego, kto choć raz wyrzucił papierek nie do kosza, lub do kosza, z którego już wysypują się śmieci. Na każdego, kto pali papierosy i wyrzuca niedopałki na chodnik. Na każdego, kto niepotrzebnie przy każdych zakupach decyduje się na jednorazowe foliówki, które wyrzuca po kilku godzinach. Mogłabym tak wymieniać bez końca.

Aleksandra postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce i za pośrednictwem mediów społecznościowych skrzyknęła chętnych do udziału w wiosennych porządkach. Zainteresowanie było duże. I tak - już w najbliższą sobotę, 13 kwietnia akcja przenosi się z Facebooka w miasto. 

- Wszystkich chętnych do wzięcia udziału w sprzątaniu zapraszam w najbliższą sobotę, 13 kwietnia o godzinie 10:00 przed ratusz. Tam odbędzie się zbiórka i organizacja, kto jakie tereny będzie sprzątać. Nie trzeba zabierać ze sobą absolutnie nic oprócz pozytywnej energii! Worki i rękawice są zapewnione przez starostwo powiatowe - mówi Aleksandra. - Mam nadzieję, że dzięki tej akcji pokażemy, że da się dbać o to, co nas otacza, damy przykład młodym ludziom i uświadomimy wszystkim skalę problemu - dodaje.

REKLAMANotus_nowa

7Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Piotr 7 6 miesięcy temuocena: 63% 

  Mali zawistni, pełni zazdrości ludzie. Ktokolwiek , cokolwiek robi w tym mieście już jest hejtowany .

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jarosław K. 6 6 miesięcy temuocena: 100% 

  Powiedz mi gdzie tu widzisz hejt-hate jesteś jedynym hejterem "Mali zawistni,pełni zazdrości ludzie"

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~swojak 5 6 miesięcy temuocena: 73% 

  Co roku pttk robi akcję sprzatania i nie robią z tego takiego halo jak panna Grysz. Jak ja nie znoszę lansu.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Obywatel 4 6 miesięcy temuocena: 60% 

  Lans robi kto inny sprytnie manipulując ludźmi, znający temat wiedzą w czym rzecz.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ m 3 6 miesięcy temuocena: 79% 

  niech sobie Aleksandra sprząta i wyręcza władze miasta.....

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~obcy32 2 6 miesięcy temuocena: 76% 

  Jestem za tym by nie śmiecić ale sprzątać Ludzie przestańcie przesadzać we wszystkim wyręczać państwo ostatnio idąc do domu chciałem wywalić butelke do kosza minąłem 4 kosze wszystkie pełne śmieci walają sie w koło miasto przestało sprzątać.Lepszym pomysłem było by wynająć przyczepę opróżnić te wszystkie przepełnione kosze i wywalić wszystkie śmieci pod ratusz może wtedy ktoś by sie tym zainteresował

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kaskader 1 6 miesięcy temuocena: 50% 

  Mądrzy ludzie żyją w brudzie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMApalac2
REKLAMAPUP
REKLAMAsadek2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.6535 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)