REKLAMAtelmar
REKLAMASadek

(Fot. materiały prasowe.)

Wyjazd na wakacje kamperem to marzenie wielu osób, które pragną niezależności i swobody w poznawaniu nowych miejsc. Samochodem kempingowym można wybrać się zarówno na wczasy w kraju, jak i na urlop za granicę. Przed planowaniem wycieczki powinno się poznać ceny najmu kamperów oraz koszty ich zakupu.

Kilkaset złotych za dobę najmu kampera

Wynajem kampera w wysokim sezonie, czyli przez całe wakacje, to wydatek kilkuset złotych za dobę. W wypożyczalni kampery.info z Bolesławca za dobę wynajęcia 5-osobowgo kampera płaci się od 580 do 690 złotych w zależności od wybranego modelu. Limit kilometrów na dobę wynosi 300 km. Na motorhome.pl znajdzie się kampery w cenie 675 złotych za dobę w sezonie wysokim z minimalnym okresem najmu wynoszącym 14 dni i z dobowym limitem 400 km. Wadowscy.pl mają bardziej rozbudowaną ofertę najmu, obejmującą samochody kempingowe umożliwiające podróżowanie w okresie zimowym. Cena za dobę rozpozna się od 370-520 złotych w zależności od modelu i liczby osób, które mogą podróżować w wypożyczonym kamperze. Cargo-group.pl w sezonie wysokim oraz w majówkę wynajmuje samochody kempingowe na minimum 7 dni. Ceny wynoszą od 340 do 500 złotych za dobę.

14-dniowy urlop dla czteroosobowej rodziny w kamperze to wydatek około 7700 złotych za samo wynajęcie pojazdu. Do tej ceny powinno się doliczyć koszty zakupu paliwa, opłatę serwisową oraz kaucję za wynajęcie pojazdu. Dodatkowe opłaty ponoszą osoby, które decydują się na wynajem sprzętów kuchennych i innych akcesoriów do kampera. Po stronie wypożyczalni są koszty ubezpieczenia https://www.motorhomeprotect.co.uk/campervan-insurance, serwisowania i napraw pojazdu, a także sprzątania auta po zakończeniu najmu.

Wynajem czy zakup kampera - co wybrać?

Koszt zakupu nowego kampera wynosi około 100-150 tysięcy złotych w przypadku nowego pojazdu niskiej klasy, natomiast pojazdy bardziej komfortowe i większe kosztują powyżej 200 tysięcy złotych. Używane kampery znajdzie się w cenie od 40-50 tysięcy złotych. Jeżeli zamierza się często jeździć na wakacje na kempingi, zakup pojazdu z drugiej ręki jest bardziej opłacalny niż najem kampera. Powinno się jednak pamiętać, że do kosztów zakupu samochodu kempingowego należy doliczyć wydatki związane z rejestracją pojazdu i zakupem polisy https://www.motorhomeprotect.co.uk/motorhome-insurance/. Używany samochód mający kilkanaście lat wymaga również wykonania bieżących napraw i wymiany części eksploatacyjnych. Koszty napraw są dość wysokie, gdyż na polskim rynku trudno jest znaleźć części zamienne do kamperów w korzystnych cenach.

Artykuł sponsorowany.

TEMATY polecamy
REKLAMANotus_nowa

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.6823 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)