REKLAMAsuperpolisa
Media
wydrukuj podstronę do DRUKUJ19 kwietnia 2019, 08:14 komentarzy 8

(Fot. materiały prasowe.)

Taksówkarze w Polsce często zaznaczają, że wykonują kursy na granicy opłacalności ze względu na niskie stawki za przejechany kilometr. Podniesienie cen za kilometr jest trudne z powodu sporej konkurencji ze strony samych korporacji taksówkarskich, jak i firm, które zatrudniają kierowców bez licencji. Ile kosztują przeciętnie kursy taxi w polskich miastach?

Katowice najdroższym miastem w kraju

Z raportu Polskie Taksówki 2016 wynika, że najdroższe są kursy taxi w Katowicach, gdzie pasażerowie płacą za przejazd przeciętnie 33,66 zł. Nieco taniej jest w Trójmieście (33,23 zł), natomiast w Warszawie za kurs średnio płaci się ponad złotówkę mniej niż w Katowicach. W stolicy przeciętnie na taksometrze pojawia się kwota 32,45 zł.  Średnia krajowa wynosi natomiast 29,95 zł. Wyraźnie poniżej średniej kształtują się przeciętne ceny kursów w Rzeszowie i Kaliszu. Rzeszowscy taksówkarze inkasują średnio 22,29 zł, natomiast taksówkarze z Kalisza - jedynie 15,38 zł.

Skąd wynikają rozbieżności w cenach za kursy taxi w poszczególnych miastach w Polsce? Przede wszystkim ich przyczyną są różne długości tras przejazdu. W Trójmieście, Warszawie i Katowicach taksówkarze pokonują z pasażerami średnio ponad 10 km, podczas gdy w Kaliszu - długość przeciętnej trasy jest krótsza niż 4 km. W Katowicach cenę przejazdu dodatkowo podnoszą kursy zamawiane z Katowic do różnych miast wchodzących w obszar Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Ponadto w większych miastach taksówkarze częściej korzystają z https://www.taxiinsurer.co.uk/taxi-fleet-insurance/, podnosząc nieco cenę kursu, by opłacić ubezpieczenie.

Taksówki czy kierowcy bez licencji?

Dla Polaków największe znaczenie ma cena taksówki, dlatego korporacje taksówkarskie wstrzymują się z podnoszeniem wysokości opłat za kilometr. Korporacje mają również spory problem z konkurencją w postaci kierowców bez licencji, którzy nie posiadają https://www.taxiinsurer.co.uk/minibus-insurance/ i oferują ceny nawet o kilkanaście procent niższe niż taksówkarze. Dla kierowców taxi jest to poważna konkurencja, gdyż z jej usług korzysta wielu pasażerów, którzy dotychczas wybierali zwykłe taksówki.

Atutem taksówkarzy jest fakt, że większość z nich przyjmuje zlecenia telefonicznie, a z Raportu Polskie Taksówki 2016 wynika, iż jest to najczęściej wybierana forma zamawiania taxi. Uber i inne firmy umożliwiają zamawianie kursów wyłącznie przez aplikacje na smartfonie, co zniechęca do korzystania z ich oferty osoby starsze i wolące ustalać szczegóły kursu przez telefon. 

Artykuł sponsorowany.

TEMATY polecamy
REKLAMANAJLAK

8Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Kierowca 8 11 miesięcy temuocena: 100% 

  Srick jak jechałeś w dni świąteczne zgodnie ze wskazaniem Taxometru to płakałeś czemu tak drogo.Ludzie opanuje się.Pozdrawiam

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Abel 7 11 miesięcy temuocena: 100% 

  Brak kultury sam sobie wystawiłeś świadectwo hamstwa !!!!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ilawianin 6 11 miesięcy temu

  Jeszcze trochę i wszyscy będą jeździć według wskazań taksometru, jak kiedyś. Zobaczymy jak to będzie...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Marta 5 11 miesięcy temuocena: 100% 

  Ceny cenami ,ale na kurierze Iławskim można zaoszczedzic ,bo wszystkie plotki sa opowiedziane w trakcie kursu :)

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~brak kultury 4 11 miesięcy temuocena: 81% 

  Kierowcy taxi to największe chamy na drodze.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jarek 3 11 miesięcy temuocena: 92% 

  Dobre z tymi paragonami :)Jest jeszcze lepsza sprawa :)Bo ta sama trasa ,ta sama korporacja ,srodek tygodnia a ceny inne :)Ktos potrafi to wytłumaczyc?? :)

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Srick 2 11 miesięcy temuocena: 87% 

  Czy zdarzyło komuś z was jechać w Iławie taksówką która miała włączony taksometr? Na 100 przypadków u mnie tylko raz był włączony taksometr. Reszta Januszy nawet to nie potrafi obsłużyć.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Marcin 1 11 miesięcy temuocena: 93% 

  Janusze potrafią właczyc ,tylko nie chca sie z podatkow rozliczac :)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.6776 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)