REKLAMAmbank2
REKLAMADPK
wydrukuj podstronę do DRUKUJ19 kwietnia 2019, 08:40 komentarzy 22
Wśród jednostek, które otrzymają nowe wozy, jest OSP Susz i OSP Zalewo.

Wśród jednostek, które otrzymają nowe wozy, jest OSP Susz i OSP Zalewo.

Samochody ratowniczo-gaśnicze o łącznej wartości niemal 16 mln złotych trafią do strażaków ochotników z województwa warmińsko-mazurskiego. Wiceminister Jarosław Zieliński przekazał prezesom poszczególnych jednostek OSP oraz samorządowcom promesy na ich zakup. Wśród jednostek, które otrzymają nowe wozy, jest OSP Susz i OSP Zalewo. 

Wiceszef MSWiA wręczył promesy na zakup 21 wozów ratowniczo-gaśniczych dla Ochotniczych Straży Pożarnych z województwa warmińsko-mazurskiego. Większość pojazdów trafi do jednostek OSP będących w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym (KSRG). Wartość jednego samochodu to ok. 750 tys. zł. Dzięki zakupom ze środków m.in. Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, samorządów, MSWiA i Komendy Głównej PSP strażacy ochotnicy będą mogli skuteczniej dbać o bezpieczeństwo mieszkańców swoich miejscowości.

Nowe wozy otrzymają OSP z miejscowości: Braniewo, Lipowina, Milejewo, Ryn, Banie Mazurskie, Susz, Zalewo, Kiwity, Orneta, Piecki, Mroczno, Gąski, Sokółki, Świątki, Jeziorany, Kwiecewo, Frygnowo, Słonecznik, Turznica, Hejdyk i Pozezdrze.

- Strażacy ochotnicy są ważnym elementem systemu bezpieczeństwa w kraju. Dzięki finansowemu wsparciu z budżetu państwa, możliwy jest zakup nowoczesnych samochodów gaśniczych oraz wyposażenia i sprzętu, a strażacy mogą szybko i skutecznie dotrzeć do potrzebujących pomocy - powiedział wiceminister Jarosław Zieliński.

Przekazywane promesy to nie jedyna pomoc, jaką od rządu otrzymują jednostki OSP. Systematycznie zwiększane są nakłady finansowe dla ochotników. Tylko w 2018 roku z różnych źródeł otrzymali ponad 340 mln zł. 

OSP zostały po raz pierwszy włączone do Programu Modernizacji Służb Mundurowych, z którego w ciągu czterech lat otrzymają łącznie 501 mln zł.

W całym kraju jest ponad 16 tysięcy jednostek OSP. W województwie warmińsko-mazurskim funkcjonują 523 jednostki, w tym 195 w KSRG. W 2018 roku OSP w całej Polsce wyjeżdżały do różnych akcji ponad 140 tysięcy razy. Wspólnie z Państwową Strażą Pożarną ochotnicy współdziałali 109 tysięcy razy.

Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z województwa warmińsko-mazurskiego otrzymały promesy na zakup nowych samochodów pożarniczych. Wręczył je w Olsztynie wiceminister spraw wewnętrznych Jarosław Zieliński w towarzystwie wojewody Artura Chojeckiego i parlamentarzystów.

abs2

21Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~olek 21 ponad rok temuocena: 100% 

  Zawsze muszą się znaleźć malkontenci, co im nic nie pasuje. Dali by i 10 mld dla powiatu i też by było źle. Zamiast cieszyć się ze wzrostu ogólnego poziomu bezpieczeństwa to lepiej beczeć że jest do dupy, bo lepsze tamto czy sramto. Był program MSW dla zakupu wozów dla straży to skorzystali. Jak będzie coś podobnego dla karetek to pisać wnioski pukać do każdych drzwi i też dostaniecie. Ale przecież do dupy jest, nie?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~antek 20 ponad rok temuocena: 83% 

  Do ratownika - co zrobiłeś żeby poprawić sytuację za małej ilości zespołów ZRM w powiecie lub ich wyposażenia czy modernizacji? Odpowiem Ci - nic nie zrobiłeś bo to nie twoja sprawa, jesteś na kontrakcie i nic Cię to nie obchodzi. Robisz swój dyżur i idziesz do domu. A ci amatorzy z OSP zabiegają wszędzie gdzie mogą żeby wyrwać kasę na nowy sprzęt i wyposażenie. Poświęcają swój wolny czas kosztem rodziny na szkolenia i doskonalenie umiejętności. W ramach swojego wolnego czasu, bo kazdy z nich pracuje poza strażą OCHOTNICZĄ na utrzymanie swoje i rodziny.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~strażak 19 ponad rok temuocena: 100% 

  Antku bosy jakby siedzieli na dupie to by promesy od ministra nie dostali. Ile trzeba papierów naprodukowac żeby udowodnić że właśnie dla tej jednostki warto przekazać dofinansowanie to wiedzą tylko ci, którzy takowe składali. A postarać się tak, żeby zebrać kasę na nowy wóz to życzę każdemu wytrwałości. Pozdrawiam.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~od (...) 18 ponad rok temuocena: 100% 

  qwerty nie masz nic merytorycznego do dodania do dyskusji to sam się ( ..)

  Edytowany: ponad rok temu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~taki jest mój nick 17 ponad rok temuocena: 100% 

  Z nieba im spadło? No, pochwal się jeden z drugim ile udało się wam zorganizować środków pieniężnych na wasze przedsięwzięcia. Zakładam że bilans równa się zero. Albo mniej niż zero. Paniamjesz ?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~qwerty 16 ponad rok temuocena: 20% 

  tak . biegałeś i zebrałeś 800 tyś na nowy wóz. pierdo...ie!!!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~antek bosy 15 ponad rok temuocena: 0% 

  a co ma piernik do wiatraka? o tym zabieganiu i wyrywaniu kasy to nie przesadzaj !!!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~nie mój nick 14 ponad rok temuocena: 100% 

  To sobie czekaj pajacu jeden z drugim aż ci profesjonaliści z PSP dojadą do pożaru twojego domu 25 km. Powodzenia.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ja 13 ponad rok temuocena: 100% 

  W przypadku zadławienia dziecka wiem, że jak na czas nie dojedzie ZRM to na pomoc wyjadą strażacy swoim nowym wozem i będą na miejscu na czas

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Danny 12 ponad rok temuocena: 86% 

  Ratownik jesteś kolejnym, zaraz po nauczycielach, uważającym się za pępek świata. Żadna służba widać nie jest potrzebna oprócz ratownictwa medycznego. Że wszystkim sam sobie poradzisz?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ratownik 11 ponad rok temuocena: 14% 

  to sobie czekaj pajacu na ZRM 40 minut jak twoje dziecko się zadławi i umrze bo w powiecie za mało karetek a wyjazdów mnóstwo!!!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ćwok 10 ponad rok temuocena: 31% 

  Gorsza informacja to taka że profesjobaliści z PSP dysponują niekiedy gorszym sprzętem niż amatorzy z OSP. I dołączając się do słów kolegi rat. Kasa powinna być pompowania w PSP oraz ZRM to profesjonaliści i prawdziwi bohaterowie a nie wioskowa zbierania.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Krzysiek 9 ponad rok temuocena: 100% 

  A ja uważam, że akurat dofinansowanie tych jednostek z naszego powiatu jest jak najbardziej na miejscu. Zalewo straciło pierwszy wyjazd MB Atego w pożarze swojej remizy. OSP Susz jest dysponowane do wielu zdarzeń, proszę się zapoznać ze statystyką. A fakt że Stara zastąpią nowym wozem gaśniczym będzie wspaniałą nagrodą za ich zaangażowanie i poświęcenie. Są OSP i OSP. Pozostaje tylko się cieszyć że nowe auta trafiają do właściwych jednostek, które robią z nich naprawdę dobry użytek.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~twój nick 8 ponad rok temuocena: 86% 

  Kolego ratownik uważasz że nie powinni dostać tych wozów? Lepiej żeby jeździli 40 letnimi Starami i Jelczami. Wtedy na pewno Ty byłbyś pierwszy przy tym wypadku. Tylko co z tego jakbyś musiał i tak czekać aż poodpalają i dojadą tymi zabytkami i wytną ci pacjenta z wraku. A druhom z Susza i Zalewa gratuluję.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~mój nick 7 ponad rok temuocena: 25% 

  kolego podobno jest cos takiego jak Państwowe Ratownictwo Medyczne. to dlatego niezrozumiałe jest takie dofinansowanie OSP i niedofinansowanie ZRM-ów jeśli chodzi o karetki i ,,gęstość ,, rozmieszczenia ich w powiatach . jest ich po prostu za mało. jesli ktos był zmuszony czekać na karetkę w stanie zagrożenia życia to wie że każda minuta wydaje się godziną.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~rat 6 ponad rok temuocena: 18% 

  kolego widze ze nie jesteś w temacie. sprawdz jakie wozy bojowe mają w poszczególnych wsiach. sprawdz ile interwencji mają w roku. no ale później przy kolizji( opuszczony zderzak i zbite lusterko) i braku poszkodowanych cztery wozy i dwudziestu strazaków. i co robią ? wzywają do pomocy zespół ratownictwa nawet jeśli biorący udział w zdarzeniu jej nie chcą

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ratownik 5 ponad rok temuocena: 33% 

  nowy wóz strażacki w każdej wiosce. w powiecie iławskim 5 karetek. niektóre to 10letnie babcie z przebiegiem 400tyś. częstotliwość interwencji wioskowych straży, a częstotliwość interwencji pogotowia nawet nieporównywalna. ten kraj jest jednak chory!!! no ale przecież straż jest zawsze pierwsza na miejscu zdarzenia hi hi

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Swój 4 ponad rok temuocena: 80% 

  Info Iława nawet nie potrafi wymienić z imienia i nazwiska parlamentarzystów.. Ciekawe czemu.. Bo z Pisu???

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~AntyPiS 3 ponad rok temuocena: 14% 

  No właśnie rządowe, dlatego wiceminister i wojewoda są wymienieni.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Swój 2 ponad rok temuocena: 13% 

  A takie zasługi, że dofinansowanie jest rządowe ot to..

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Anty PIS 1 ponad rok temuocena: 0% 

  A jakie mają zasługi w sprawie, o której jest mowa w artykule, że Twoim zdaniem trzeba ich wymieniać z nazwiska i imienia?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
woznicki2019
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 1.0623 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)