REKLAMAPatrz
REKLAMAzielona aleja
wydrukuj podstronę do DRUKUJ20 kwietnia 2019, 10:33 komentarzy 3

(Fot. Info Iława.)

Setki iławian uczestniczyło w Wielki Piątek, 19 kwietnia w drogach krzyżowych zorganizowanych przez parafie z naszego miasta. W ten sposób mieszkańcy duchowo przygotowywali się do nadchodzących Świąt Wielkiej Nocy oraz publicznie manifestowali swoją wiarę.

Wielki Piątek to w Kościele Katolickim jedyny dzień w roku, gdy nie jest odprawiana msza święta. Wierni kontemplują mękę i śmierć Chrystusa na krzyżu poprzez uczestnictwo w drogach krzyżowych.

W takich nabożeństwach w Iławie uczestniczyli m.in. wierni z parafii p.w. Chrystusa Króla Wszechświata i parafii p.w. Andrzeja Boboli. Łącznie w tych drogach krzyżowych uczestniczyło kilkaset osób.

Iławianie na drogach krzyżowych.
Zdjęcia, wideo: Info Iława.

Iławskie drogi krzyżowe.

Ilość zdjęć 23

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMATom-bet

3Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~marmolada 3 ponad rok temuocena: 50% 

  1. Ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher złożyła Polakom świąteczne życzenia: „Drodzy Polscy przyjaciele, z okazji Świąt Wielkiej Nocy życzę pogodnych i radosnych chwil spędzonych przy wspólnym stole z najbliższymi. Wszystkiego dobrego!” Życzenia składają: 2.Wójt Gminy Iława i Przewodniczący Rady Gminy Iława 3. Burmistrz Susza i Przewodniczący Rady Miejskiej w Suszu 4. Wójt Gminy Lubawa i Przewodniczący Rady Gminy Lubawa 5. Burmistrz Kisielic 6. Wójt Gminy Biskupiec i Przewodniczący Rady Gminy Biskupiec 7. „Prawo i Sprawiedliwość” regionu iławskiego 8. Prezes Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej „Praca” w Iławie 9. Zespół Tygodnika „Kurier Iławski” Wszystkie te życzenia łączy jeden wspólny przekaz – są to życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych. 10. Burmistrz Miasta Iławy i Przewodniczący Rady Miejskiej w Iławie: „Niech wspólny czas spędzony przy świątecznym stole...” Tak się zaczynają życzenia, które mają się ponoć odnosić do Świąt Wielkanocnych.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~marmolada 2 ponad rok temuocena: 50% 

  W iławskim ratuszu pozostał tylko „świąteczny stół”. Tak wygląda "europejskość" Kopaczewskiego i Młotka. Ale sobie Iława zafundowała burmistrza, jeszcze ten Młotek na dodatek.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~falafel 1 ponad rok temuocena: 0% 

  Iście zlaicyzowane miasto będące pod dyktandem namiestników tronu biedroniowego.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAbudzyk
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAwoznicki2
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 1.5784 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)