REKLAMAKono
REKLAMAGaleria2
wydrukuj podstronę do DRUKUJ23 kwietnia 2019, 14:56 komentarzy 46

(Fot. Archiwum własne.)

Czy strajk w polskiej oświacie ma się ku końcowi? Wygląda na to, że przynajmniej w części lokalnych szkół protest może się wkrótce zakończyć lub będzie przebiegał w łagodniejszej niż dotąd formie. Dyrektorzy niektórych placówek w Iławie i powiecie iławskim informują, iż w środę, 24 kwietnia uczniowie wrócą na lekcje.

Jutro zajęcia dydaktyczne mają zostać wznowione m.in. w iławskim "Koperniku".

- W dniu dzisiejszym (23 kwietnia 2019r.) o godzinie 17.00 odbędzie się spotkanie Międzyszkolnego Komitetu Strajkowego z powiatu iławskiego, gdzie mają zostać podjęte decyzje w sprawie dalszej formuły strajku - podaje Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Iławie Aleksandra Skubij. - Informacje, którymi obecnie dysponuję, uprawniają mnie do stwierdzenia, że zajęcia dydaktyczne w „Jedynce” jutro odbędą się. Świetlica szkolna będzie czynna. Obiad zostanie przygotowany. Oznacza to, że po wiosennej przerwie świątecznej uczniowie wracają do szkoły w środę 24 kwietnia br. Informacja o szczegółowym planie lekcji i ewentualnych zastępstwach zostanie umieszczona na e-dzienniku dziś po godz. 19.00.

24 kwietnia do normalnych zajęć wróci też podstawówka w Suszu.

- Wracamy do szkoły! - informuje dyrektor SP w Suszu Włodzimierz Paliński. - Po wiosennej przerwie świątecznej uczniowie Szkoły Podstawowej w Suszu wracają do szkoły w środę 24 kwietnia br. Zajęcia od tego dnia odbywać się będą normalnie według planu lekcji

W wielu innych szkołach przełomu brak.

- W przypadku braku porozumienia, w dniach 23-26.04.2019r. (cały poświąteczny tydzień) w placówce nadal trwa strajk. Nie mam możliwości zapewnienia opieki naszym uczniom do odwołania -  to treść najnowszego komunikatu Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Iławie Małgorzaty Kamińskiej.

Podobnie w "Trójce".

- Ze względu na strajk w dniu 24 kwietnia zajęcia dydaktyczne nie odbędą się - podaje SP3.

Także w "Czwórce" strajk jest kontynuowany.

- W placówce kontynuowana jest akcja strajkowa. W czasie strajku nadal są zawieszone zajęcia dydaktyczno - wychowawcze. Zapewniamy zajęcia opiekuńcze tylko uczniom klas I –III w godzinach 7:00-17:00. Nie będzie wydawany obiad - przekazała wicedyrektor SP4 Ewa Michlińska.

A w "Piątce"?

- Na czas trwania strajku zostają zawieszone zajęcia dydaktyczno – wychowawcze. Biorąc pod uwagę realne możliwości kadrowe, jesteśmy w stanie zapewnić opiekę tylko uczniom klas I i II. Natomiast dla uczniów pozostałych klas zajęcia zostają odwołane. W tych dniach świetlica szkolna dla uczniów klas I – II czynna w godzinach 6:45-16:00. Nie będzie wydawany obiad - czytamy w komunikacie dyrektora Mariusza Sadowskiego, który jednak prosi o śledzenie sytuacji na bieżąco poprzez e-dziennik i przypomina, że nowe informacje dotyczące dalszej formuły strajku mogą się pojawić po dzisiejszym spotkaniu Międzyszkolnego Komitetu Strajkowego z powiatu iławskiego.

abs2

46Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~rodzic ucznia 46 ponad rok temuocena: 86% 

  Wystarczyło że rząd wyjął z szuflady gotową ustawę o zmianie prawa oświatowego a ZNP zawiesza strajk w imię "dobra dzieci". Ja śmiem twierdzić że w imię własnego dobra, żeby nie odpracowywać w wakacje, bo już terminy urlopów zaklepane, bilety zabukowane, zaliczki popłacone no to jak to teraz, w lipcu do pracy? Strajk zawieszony do września, żeby dzieci zdały matury. Matury są w maju. Jakby im zależało naprawdę tylko na dobru dzieci to by wstrzymali strajk na czas wystawiania ocen i egzaminów i dalej strajkowali. Ale kto w wakacje będzie strajkował? We wrześniu zaczną jeszcze raz. A gdzie macie nasze dzieci to już pokazaliście i my rodzice wam tego nie zapomnimy.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~arix 45 ponad rok temuocena: 76% 

  Nauczuciele biorąc za zakładników nasze dzieci zbrukaliście wszelkie wartości Oświaty. Ten smród się będzie długo ciągnąć za wami - autorytety Wy...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~tomek 44 ponad rok temuocena: 76% 

  W Suszu wg. ogłoszenia dyrektora podstawówki - nauczyciele wracają do pracy po - uwaga - przerwie świątecznej :) Proponuję pozostałym wrócić z twarzą po długim weekendzie majowym.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Olek 43 ponad rok temuocena: 62% 

  Jakby tak ci strajkujący poszli popracować na kasę do sklepu, albo jako kelnerzy, to w podskokach by wrócili do szkoły. Nauczycielom od dobrobytu już się w głowach poprzewracało

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Dość 42 ponad rok temuocena: 71% 

  Niech się w końcu skończy ta jazda .. jestem ciekawa jak zepnę budżet rodzinny .. mojego męża to nie obchodzi ma teraz jeszcze więcej wolnego ... uważam, że pensum powinno być wyższe to i kasa poszła by w górę .. ja mam etat 40h, w domu też pracuje i nie strajkuje..

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~11 41 ponad rok temuocena: 67% 

  Motto nauczycieli powinno brzmieć WIĘCEJ PRACUJĘ WIĘCEJ ZARABIAM bez przywileji 26 dni urlopu na rok i jeszcze co oni tam mają a pewnie dużo

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~nauczycielzpasją 40 ponad rok temuocena: 47% 

  Udzielę korepetycji maturzystom, mam wolne terminy ze względu na strajk przyjmuję w godzinach porannych. Kochani spieszcie się strajk się skończy, a ja nie będę pracował w wakacje. Wakacje już zaplanowane Włochy słoneczne brzegi Adriatyku,Venecja,Verona,Modena i trochę leżakowania. Nauczyciel musi być wypoczęty i dobra kasa na konto musi wpłynąć inaczej myślami jest gdzieś indziej. Zgadzam się z poprzednim wpisem 7 tys na konto za 60 godzin miesięcznie buduje prestiż nauczyciela + korki = 14 tys.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~heh 39 ponad rok temuocena: 67% 

  "Mam wiedzę ogólną na każdy temat. " to tak jak każdy w tym narodzie, czyli duża konkurencja :D

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~qwerty 38 ponad rok temuocena: 100% 

  ~nauczycielzeromka podaj numer.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~7 37 ponad rok temuocena: 73% 

  Chociaż jeden się przyznał

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~nauczycielzeromka 36 ponad rok temuocena: 36% 

  Korepetycji udzielam z historii i biologii na geografii też się znam. Mam wiedzę ogólną na każdy temat. 80,00 pln/h.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~qwerty 35 ponad rok temuocena: 90% 

  A z jakiego przedmiotu?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Rodzic 34 ponad rok temuocena: 42% 

  To dzięki tym decyzjom wiadomo gdzie nastąpi wymiana dyrekcji w szkołach po strajku!!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~mastaba 33 ponad rok temuocena: 56% 

  A co ma do tego dyrekcja? Nie ma wpływu na ilość strajkujących, sama nie może strajkować, a musi sobie radzić z nauczycielami, którzy w zależności od swojego widzimisię strajkują jednego dnia, a drugiego nie lub zmieniają zdanie nie bacząc na wcześniejsze deklaracje (co skutkuje realnymi stratami np. na kuchni, która musi zaopatrzyć się wcześniej szacując ilość). Dyrekcja dostaje finalnie tylko bałagan, z którym musi sobie radzić, oczywiście licząc się z tym, że wszelki lincz wymierzony jest w jej stronę. Zwłaszcza ze strony rodziców, którzy płytko poszukują kozła ofiarnego, nie zgłębiając w ogóle struktury i formalnej strony strajku.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Judyta 32 ponad rok temuocena: 56% 

  Dobra decyzja Grona Pedagogicznego z Naszej Jedynki. DZIĘKUJĘ

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ilona 31 ponad rok temuocena: 62% 

  Brawo dla tych nauczycieli którzy wracają do pracy pozostali wynocha z kraju

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Magistergeografii 30 ponad rok temuocena: 51% 

  Ogłoszenie komitetu strajkowego LO Iława im Stefana Żeromskiego. Ze względu na zagrożenie terminów wyjazdowych naszych wakacji wracamy do szkoły wystawić oceny. Akcja protestacyjna będzie kontynuowana po wakacjach.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Izunia 29 ponad rok temuocena: 84% 

  Swietlica Nie probuj udawać ze zajecia w swietlicy są trudne. A co ma powiedzieć matematyk czy polonista?I pewnie takie same pobory mają.Dac dziecku malowanke a nauczyc skracać ulamki lub pisania rozprawki.Chyba wyraznie widać różnicę.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Uczennica 28 ponad rok temuocena: 51% 

  A co ze szkołami ponadgimnazjalnymi? Niech te lenie się wezmą za robotę i zrobią radę klasyfikacyjną dla maturzystów. Nie popieram strajku "budowlanki"

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Alkoholik 27 ponad rok temuocena: 45% 

  Dziewczyno nie mów co mamy robić. Nie wystawimy ocen i odpuść sobie studia w tym roku. Nie ma podwyżek nie ma świadectw. Przypominam 1 tys dla stażysty 2 tys dla dyplomowanego. Jak mi 7 tys nie wpłynie po wakacjach na konto to nie robię.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ala 26 ponad rok temuocena: 58% 

  Nauczycielu czemu nie zmienisz pracy skoro tak mało zarabiasz i jest tak źle. Możliwości macie bardzo dużo zresztą tak jak zwykły szczerze pracujący człowiek. A tak naprawdę to kto z rodziców popiera ten ich chory strajk? Bo cały czas dziękują za wsparcie rodzicom.My nie popieramy tego cyrku.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~6 25 ponad rok temuocena: 67% 

  Do alkoholika podziwiam z jednej strony za odwagę z jakim nałogiem masz problem trzeba było odwagi się przyznać ale na miejscu kierownictwa to kogoś takiego bym nie zatrudnił

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~no tak 24 ponad rok temuocena: 53% 

  nie zmienią pracy , bo we wrześniu znowu podwyżka

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~13 23 ponad rok temuocena: 52% 

  Własnie kto ich popiera?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ela 22 ponad rok temuocena: 47% 

  Nauczyciele trzymam za Was kciuki, walczcie o swoje.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Marcin 21 ponad rok temuocena: 56% 

  SP4 wracać do pracy lalunie....chyba już się wyspałyscie za 3 dni długi weekend ale to dla was pracusie...także znowu odpoczynek po 3-4 godzinach ciężkiego strajku dziennie oprócz świąt...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Juwelier 20 ponad rok temuocena: 44% 

  Po dzisiejszej decyzji Komitetu Strajkowego Nauczycieli pozostaję Wam już tylko zakończyć strajk. Już raz pisałem, że nie dacie rady podłej zmianie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~tak jest 19 ponad rok temuocena: 55% 

  chcą maturzystom złamać karierę maturzyści to dorośli ludzie i z obroniarzami sobie poradzą bez pomocy rodziców. reklamę pedagodzy sobie zrobili, super strajkum

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ja 18 ponad rok temuocena: 55% 

  Wstyd taka forma i czas strajku

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Alek 17 ponad rok temuocena: 56% 

  Szczerze ten temat juz wszystkich znudzil....

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Izunia 16 ponad rok temuocena: 52% 

  Zle się wyraziłam mialam na myśli zawieszenie akcji strajkowej przez liczace się szkoły w powiecie czyli sp1 czy sp w Suszu.Bardzo dobra kadra nauczycieli i oklaski dla dyrekcji tych szkół.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~uczeń 15 ponad rok temuocena: 93% 

  Wstyd, a nie oklaski.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kiero 14 ponad rok temuocena: 50% 

  Hehehe, mięczaki poddają się

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Izunia 13 ponad rok temuocena: 47% 

  To hehe jest charakterystyczne dla pewnego typu ludzi. Niektórzy wiedzą o co mi chodzi.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~John 12 ponad rok temuocena: 54% 

  Czas kończyć tę farsę. ...szkoły to nie prywatny folwark czas na odpowiednie służby ....za pierze i na powietrze świeże tych pseudoedukatorów...kiedyś strajk polegał na przebywaniu w miejscu pracy 24 h przez 7 dni w tygodniu także w święta...za kogo wy się macie kolejna nadzwyczajna kasta a reszta społeczeństwa to co nieuki nieroby lenie według was szanowni nauczyciele

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~vcxz 11 ponad rok temuocena: 57% 

  Dokształć się. To nie jest strajk okupacyjny.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Rodzic.. 10 ponad rok temuocena: 51% 

  Brawo jedynka. Myślę że szkoła piątka powinna postąpić tak jak jedynka. Dość tego strajku.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Izydor 9 ponad rok temuocena: 57% 

  W kazdej szkole sa nauczyciele ktorzy nie strajkuja to dlaczego nie prowadza jutro lekcji tylko opiekuja sie najmlodszymi najprawdopodobniej na swietlicy?Czy nie maja prawa do pracy bo inni protestuja? Cos tu jest nie tak.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~świetlica 8 ponad rok temuocena: 74% 

  Opieka nad dziećmi to też praca - niełatwa i wymagająca odpowiedzialności.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~A 7 ponad rok temuocena: 57% 

  Nie prowadzą lekcji, ponieważ pilnują dzieci za tych strajkujących. Często są dluzej w pracy niż powinni.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Gosia 6 ponad rok temuocena: 45% 

  Brak kontynuacji strajku, źle świadczy o solidarności nauczycieli. Teraz wsparcia potrzebują nauczyciele szkół średnich. Nie ma co się dziwić, że nikt nie chce poważnie traktować nauczycieli, skoro sami nie stanowią jedności i ulegają propagandystom rządowym.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~W 5 ponad rok temuocena: 62% 

  Dlaczego twierdzisz, że ulegają propagandystom, dlaczego uważasz, że każdy musi postąpić tak, jak większość? Jak można w ogóle w tej sytuacji mówić o solidarności? Przecież żyjemy w wolnym kraju...może ktoś myśli inaczej. W tak kontrowersyjnej formie protestu zdania są po prostu podzielone.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Izunia 4 ponad rok temuocena: 49% 

  Solidarność między nauczycielami? Chyba żartujesz. Nigdy jej nie bylo i nie będzie nawet w slusznej sprawie a co dopiero w tej nieslusznej czyli strajku politycznie napedzanym. Widzę natomiast ze po rozum do głowy przyszły najlepsze szkoły w powiecie z dobrą kadrą zwiększającą akcję strajkowa.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Rodzic 3 ponad rok temuocena: 50% 

  Brawo Jedynka to wyjście z twarzą wobec strajku jaki uczniów i rodziców

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~brojarz 2 ponad rok temuocena: 49% 

  katastrofa strajkum pensum

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
woznicki2019
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.7613 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)