wydrukuj podstronę do DRUKUJ4 maja 2019, 18:26 komentarzy 10
Pisarka z Siemian Nina Drej włączyła się w akcję

Pisarka z Siemian Nina Drej włączyła się w akcję "Cała Polska czyta dzieciom". (Fot. Info Iława.)

Zajmujący 4. lokatę w tabeli zespół Jezioraka Iława podjął dzisiaj na Sienkiewicza plasującą się na 12. miejscu drużynę Czarnych Olecko. Przyjezdni, choć znacznie niżej notowani, w pierwszej połowie grali z gospodarzami jak równy z równym. Ostatecznie jednak to Jeziorak był górą, wygrywając 2:0.

23. kolejka forBET IV ligi
Iława, 4 maja
Jeziorak Iława - Czarni Olecko 2:0 (0:0)

1:0 - Daniel Madej (62')
2:0 - Arkadiusz Kuciński (71')

Pierwsza połowa rozegranego w pochmurną, deszczową sobotę meczu 23. kolejki była wyrównana. Obie drużyny grały otwarty, ofensywny futbol. Efektem były liczne sytuacje strzeleckie. Trzeba przyznać, że w tej części meczu większe zagrożenie tworzył przeciwnik podopiecznych trenera Wojciecha Figurskiego. W 29. minucie golkiper Jezioraka, w sytuacji sam na sam, obronił strzał na bramkę oddany przez Kamila Stawieckiego. Ten sam zawodnik groźnie atakował jeszcze w 35. minucie, gdy oddał strzał zza pola karnego. Choć okazji strzeleckich nie brakowało, to pierwsza odsłona meczu zakończyła się bezbramkowym remisem.

W drugiej połowie lepiej zaprezentowali się gospodarze. Efektem lepszej gry była strzelona w 62. minucie przez Daniela Madeja bramka na 1:0. Po zespołowej akcji zawodnik popisał się ładnym, płaskim strzałem, dając Jeziorakowi prowadzenie. Na listę strzelców zespołu gospodarzy wpisał się jeszcze Arkadiusz Kuciński, w 71. minucie ustalając wynik spotkania na 2:0. Piłka co prawda jeszcze raz wpadła do siatki gości w 76. minucie, ale sędzia odgwizdał spalonego.

Spotkanie było typowym meczem walki. Przyjezdni sprawili Jeziorakowi trochę kłopotu, zwłaszcza w pierwszej połowie. Choć piłkarskich fajerwerków raczej nie było, to cieszy wywalczony przez drużynę z Iławy komplet punktów.

SKŁADY

Jeziorak Iława: Dawid Mazurowski, Paweł Kolcz, Michał Foj, Krzysztof Kressin, Łukasz Święty, Wojciech Figurski, Arkadiusz Kuciński, Remigiusz Parulis, Daniel Madej, Paweł Sagan, Patryk Czarnota. Rezerwa: Kamil Jędrzejewski, Karol Kaźmierski, Dawid Kowalski, Aleksander Krajewski, Jakub Janiszek, Kacper Neumann, Wiktor Bojarowski. Trener: Wojciech Figurski. Kierownik drużyny: Leszek Dudkiewicz.

Czarni Olecko: Marcin Grygo, Dawid Cwalina, Mateusz Dziegielewski, Arkadiusz Cichocki, Jakub Kozłowski, Kamil Stawiecki, Mateusz Kot, Jakub Jasiński, Piotr Wiktorzak, Dawid Skalski, Maciej Cichocki. Rezerwa: Filip Bożewicz, Stanislav Kamiński, Maciej Stępień, Grzegorz Karaś, Paweł Stasiński, Tadeusz Szarnecki. Asystent trenera: Kamil Szarnecki.

W następnej, 24. kolejce IV-ligowych zmagań Jeziorak Iława zagra na wyjeździe z Tęczą Miłomłyn. Mecz ten zaplanowano na 11 maja na godzinę 16:00.

Jeziorak Iława podejmował Czarnych Olecko.