REKLAMAx-moto
REKLAMAKlonowski
wydrukuj podstronę do DRUKUJ13 maja 2019, 10:23 komentarzy 3

(Fot. Robert Jankowski.)

„Małżeństwo – dobre relacje – silna rodzina” – pod tym hasłem odbyły się tegoroczne obchody „Dni Rodziny” w Gałdowie. Na terenie boiska szkolnego pojawili się liczni mieszkańcy Gałdowa oraz goście.

Obchody tradycyjnie rozpoczęły się mszą świętą. Później uroczystość była kontynuowana na scenie na boisku szkolnym, gdzie głos zabrał Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński, który przywitał mieszkańców Gałdowa oraz licznie przybyłych gości. Później głos zabrali również współorganizatorzy wydarzenia: Dyrektor SP w Gałdowie Anna Lewandowska oraz Przewodniczący Rady Gminy Iława Roman Piotrkowski.

Po części oficjalnej na scenie zagościli artyści. Na początku publiczności zaprezentowali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Gałdowie, którzy przedstawili bardzo atrakcyjny program muzyczno-taneczny. Rozstrzygnięto również konkursy plastyczny i poetycki. Nowością tegorocznych obchodów był występ nauczycieli SP Gałdowo, którzy brawurowo wykonali przedstawienie oparte na podstawie wiersza Juliana Tuwima „Rzepka”. Na scenie zaprezentował się również zespół seniorów z gminy Iława „Pełni Werwy”. Wśród występujących artystów nie zabrakło również zespołu „Graszband” działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury w Lasecznie, a gwiazdą wieczoru był zespół „Byle do przodu” z Olsztynka.

Podczas obchodów odbyła się również impreza towarzysząca, czyli tradycyjny Turniej Sportowy Sołectw. Do turnieju zgłosiło się 8 sołectw z: Gałdowa, Ząbrowa, Laseczna, Rudzienic, Tynwałdu, Mózgowa, Starzykowa oraz Skarszewa. Wśród konkurencji nie zabrakło rzutu podkową, zbijania jajka batem oraz konkurencji, która wzbudziła największe emocje, czyli przeciągania liny.

Bezkonkurencyjni okazali się sportowcy z Laseczna, którzy zajęli pierwsze miejsce, drugie miejsce zajęło sołectwo Ząbrowo, a trzecie miejsce przypadło w udziale sołectwu Gałdowo. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe puchary.

Były również kiełbaski z ogniska, pyszna grochówka i wspaniałe ciasta przygotowane przez panie ze Szkoły Podstawowej z Gałdowa.

Organizatorami niedzielnej uroczystości byli: Wójt Gminy Iława, Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie, sołtys wraz z radą sołecką Gałdowa, Szkoła Podstawowa w Gałdowie, GOPS w Iławie, PWD, OSP Gałdowo oraz KGW Gałdowo.

Tekst, zdjęcia, wideo: Robert Jankowski.

Gmina Iława. Dni Rodziny 2019 - za nami!

Ilość zdjęć 47

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMAgitary

3Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Ja 3 2 miesiące temuocena: 100% 

  Cały Marcin,super

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Znajomy 2 2 miesiące temuocena: 100% 

  Włodar dał popis jak za dawnych lat. Pozdrawiam

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Uczestnik imprezy 1 2 miesiące temuocena: 100% 

  Brawo Nauczyciele!!!!! Brawo Rodzice!!!! Wielki szacunek i podziw dla umiejętności. Gratulacje pomyslodawcy

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAKancelaria
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAick3
REKLAMAick-gesi
REKLAMAsadek2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 1.9971 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)