REKLAMAMartex_nowa
wydrukuj podstronę do DRUKUJ15 maja 2019, 12:51 komentarzy 1

(Fot. Archiwum organizatora.)

Swimrun Ultra Jeziorak to niezwykłe wydarzenie sportowe, które odbędzie się nad Jeziorakiem już 18 maja. W zawodach weźmie udział 500 zawodników z całego kraju oraz zagraniczni goście z całej Europy, którzy naprzemiennie biegnąc i płynąc, zmierzą się z najdłuższym jeziorem w Polsce.

Czym jest swimrun? 

To bardzo młody sport, który rozwija się w błyskawicznym tempie i w ciągu zaledwie kilku lat osiągnął ogromne rozmiary. W tym roku zadebiutuje w Iławie. 

Dystans główny składa się z 31 km biegu i 5 km pływania. Cieszył się tak dużym zainteresowaniem, że miejsca rozeszły się w zaledwie kilka godzin po rozpoczęciu zapisów. Będzie to największy swimrun w Polsce oraz jeden z największych w Europie! 

Jak uzasadniają organizatorzy, tak duże wydarzenie odbędzie się właśnie nad Jeziorakiem ze względu na jego niepowtarzalne walory przyrodnicze. To najdłuższe jezioro w Polsce z ogromną ilością wysp śródlądowych z wyjątkowymi walorami przyrodniczo-krajobrazowymi i dobrze rozwiniętą infrastrukturą.

Trasa zawodów rozpoczyna się w Dobrzykach w gminie Zalewo, biegnie przez tereny gminy Iława oraz powiatu iławskiego, wkracza na wyspy: Czaplak, Łąkową, Gierczaki, Wielką Żuławę, a swój finish ma w mieście Iława.

Wyścig będzie można zobaczyć na żywo. Ostatnia część trasy znajduje się w centrum Iławy, dzięki czemu kibice mogą obserwować zawodników przepływających z terenu Portu Iława na Mały Jeziorak (pod mostem), a następnie biegnących Bulwarami im. Jana Pawła II i kończących rywalizację w okolicy amfiteatru. Zawodników w Iławie będzie można zobaczyć w sobotę, 18 maja w godzinach 12-14.

Więcej informacji na temat wyścigu można znaleźć na stronie: www.swimrunpoland.com.

Tekst, zdjęcia: Ekipa Swimrun Poland/red. kontakt@infoilawa.pl.

Swimrun - migawki.

Ilość zdjęć 5

Program zawodów.

abs2

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~autochton 1 3 miesiące temuocena: 100% 

    Dobra impreza, brawo, każdy kto skończy to twardziel.

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAKancelaria
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMASkład opału
REKLAMALADY D
REKLAMAsadek2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.9047 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)