REKLAMAx-moto
REKLAMASadek

(Fot. KPP w Iławie.)

W dniach 13 - 14 maja na terenie Szkoły Podstawowej nr 1 w Iławie odbył się finał wojewódzki Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym „Rowerem do wolności” dla szkół podstawowych i gimnazjalnych. Młodzi przedstawiciele powiatów naszego regionu zaprezentowali doskonałe umiejętności i wiedzę.

Organizatorzy turnieju chcieli zaprezentować rzeczywisty wpływ rowerów na historię Polski i walkę o niepodległość (m.in. w czasie wojny), ale także pokazać, że rower w obecnych czasach również daje wolność i radość, mające związek ze stylem życia.

W pięknej oprawie najstarszej iławskiej szkoły reprezentantów powiatów naszego województwa przywitali gospodarze. Korzystając z faktu, że do Iławy przyjechało wielu nauczycieli z naszego województwa, zostało przeprowadzone dla nich szkolenie na temat organizowania wycieczek rowerowych.

Przed szkołą na dzieci i młodzież, uczestników turnieju, czekało wiele atrakcji, w tym pokaz sprzętu wojskowego, a w szkole poczęstunek, w tym popcorn i wata cukrowa.

Miasteczko ruchu, tor przeszkód, udzielanie pierwszej pomocy

W pierwszej kolejności wszyscy uczestnicy turnieju rozwiązywali test wiedzy, po czym rozgrywano konkurencje sprawnościowe. Były to: jazda rowerem po specjalnie przygotowanym torze przeszkód oraz jazda rowerem w miasteczku ruchu drogowego. Zarówno uczniowie szkół podstawowych, jak i starsi koledzy – gimnazjaliści, prezentowali doskonałe umiejętności jazdy na rowerze. Tor przeszkód pokazywał, jak wspaniale młodzi ludzie opanowali jednoślad. Tu nieważny był czas pokonania przeszkód - ważna była precyzja, koncentracja, umiejętność zachowania równowagi, oraz oczywiście opanowanie stresu. Rywalizacja była zacięta, a każdy z uczestników starał się bezbłędnie przejechać tor przeszkód, co było nie lada wyczynem, gdyż składał się on z 250 drobnych i 8 dużych elementów.

W miasteczku ruchu drogowego, które znajduje się na sąsiedniej ulicy, uczniowie mieli do pokonania tor będący odzwierciedleniem normalnego ruchu drogowego. Musieli stosować się do znaków i jechać zgodnie z przepisami, które obowiązują rowerzystów. Zmagania obserwowali iławscy funkcjonariusze ruchu drogowego. Mimo że pogoda niezbyt dopisywała młodym cyklistom, dawali z siebie wszystko.

Jedną z konkurencji turniejowych było także zadanie dotyczące udzielania pierwszej pomocy potrąconemu rowerzyście, czy uczestnikom wypadku drogowego, którzy samochodem uderzyli w drzewo. Także z tym zadaniem drużyny poradziły sobie bardzo dobrze - wszak to najlepsi z każdego powiatu.

Po zliczeniu punktów ze wszystkich konkurencji wyłoniono zwycięzców.

Uroczyste ogłoszenie wyników, wręczenie nagród, zakończenie turnieju

Uroczyste ogłoszenie wyników Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym nastąpiło w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 1. Na miejscu pojawili się znamienici goście, by docenić umiejętności i znajomość bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym przez młodych reprezentantów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Po przemówieniach i gratulacjach złożonych przez gości nastąpiło ogłoszenie wyników i wręczenie nagród.

Szkoły podstawowe

Wśród drużyn reprezentujących szkoły podstawowe bezkonkurencyjni okazali się reprezentanci powiatu iławskiego.

Pierwsze miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej  nr 1 w Iławie w składzie: Natalia Rucińska, Maciej Kwietko-Będnowski, Wiktoria Markowska oraz Szymon Majewski.

Na drugim miejscu znalazła się drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Nidzicy w składzie: Olga Pietrowicz, Roksana Chmielińska, Marcel Wiśniewski oraz Aleksander Ciężki.

Trzecie miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Brzoziu Lubawskim w składzie: Roksana Cegielska, Nikola Styborska, Adrian Domżalski, Mateusz Kowalski.

Najlepszym zawodnikiem turnieju wśród reprezentantów szkół podstawowych został Maciej Kwietko-Będnowski ze Szkoły Podstawowej nr 1  w Iławie.

Szkoły gimnazjalne

Pierwsze miejsce wśród gimnazjalistów zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Nidzicy w składzie: Kinga Gniździńska, Michał Grzebski oraz Wiktoria Wiśniewska.

Drugie miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Mrocznie w składzie: Patrycja Raszkowska, Patrycja Mikczyńska oraz Maciej Żuralski.

Trzecie miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Iławie w składzie: Wiktor Caban, Mateusz Ługiewicz oraz Aleksandra Trzmielewska.

Najlepszym zawodnikiem turnieju w tej kategorii została Kinga Gniździńska ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Nidzicy.

Wszystkim uczestnikom tegorocznej edycji wojewódzkiego finału Turnieju BRD serdecznie gratulujemy. Już za miesiąc odbędzie się finał ogólnopolski.

jk/in

abs2

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAKancelaria
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMASkład opału
REKLAMALADY D
REKLAMAsadek2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.5417 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)